Miłość do Chrystusa

John MacArthur na temat miłości jaką każdy chrześcijanin powinien mieć do Chrystusa

„I chociaż Go nie widzieliście, kochacie Go.”
Jak bardzo kochasz Jezusa Chrystusa? Czy wzrastasz w swojej miłości do Chrystusa, czy kochasz Go bardziej teraz niż w przeszłości?
To On powiedział,
„Jeśli kochasz Mnie, zachowuj Moje przykazania.”
To On powiedział,
„Jeśli kochasz Mnie, zachowuj Moje Słowo.”
To On powiedział,
„Jeśli kochasz Mnie, paś owce Moje.”
Bycie chrześcijaninem oznacza, że kochasz Chrystusa tak bardzo, że chcesz Go poznawać, tak bardzo, że chcesz Go wywyższać, tak bardzo, że chcesz się Mu podobać, tak bardzo, że chcesz Mu służyć, tak bardzo, że chcesz z Nim być, tak bardzo, że chce mówić o Nim innym.
To polega na tym przepełniającym serce, pochłaniającym uczuciem dla Chrystusa.
„Czy my wszyscy nie kochamy Chrystusa?” Tak, wszyscy kochamy Chrystusa do pewnego stopnia, ale poziom ten może się zmieniać.
„Ten kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.” „Ten kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.”
To kochanie Chrystusa do stopnia, że jesteś gotów na wzięcie swojego krzyża, że jesteś gotów na stratę swojego życia, że jesteś gotów na nienawidzenie siebie, i wszystkich twoich marzeń, ambicji, oczekiwań, pragnień.
Chrześcijańskie życie polega na nastawieniu serca dużo bardziej niż na teologii, i zewnętrznym zachowaniu się.
„Serca stawały się oziębłe.” Opuściłeś swoją pierwszą miłość, to wszystko stało się obowiązkiem. Chociaż robisz to co zawsze robiłeś, bo to jest twoja rutyna, to jest oczekiwane, to jest zaplanowane, programy to wszystko przewidują, za to ludzie będą cię szanować, respektować cię, i honorować cię. I chociaż wszytko to robili, i ich teologia była na miejscu… Ale Pan widzi czego my nie widzimy… On widzi twoje serce.
Zawróć się i przypomnij sobie co czułeś na początku kiedy twoje serce przepełnione było radością, nie wystarczało ci uczenia się Biblii, nie mogłeś żyć bez czasu poświęconego dla Pana, żyłeś w społeczności z innymi chrześcijanami, nie mogłeś powstrzymywać sie od mówienia o Jezusie ludziom wokół, nie mogłeś wystarczająco nasycić się Nim.
Spójrz na swoje życie, czy jest coś co kochasz bardziej niż Chrystusa, czy jest coś co pragniesz bardziej niż Chrystusa, czy jest ktoś komu chcesz służyć bardziej niż Chrystusowi, ktoś kogo chcesz honorować bardziej niż Chrystusa, ktoś o kim chcesz mówić więcej niż o Chrystusie? Jeśli jest, to opuściłeś swoją pierwszą miłość

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: