Szokujące kazanie

Fragment szokującego kazania Paul’a Washer’a na temat zbawienia. Po tym jak 5,000 młodych ludzi zaczęło klaskać i krzyczeć, kaznodzieja powiedział komentarz który ZMIENIŁ CAŁĄ ATMOSFERĘ (zapadła absolutna cisza). Washer nie został ponownie zaproszony do budynku. Kazanie to było błogosławieństwem dla wielu spragnionych Bożego Słowa dusz.

Całość kazania: https://purytanin.wordpress.com/2009/04/16/szokujace-kazanie-paul-washer-cale-tlumczenie/

Nie niepokoję się w sercu poczuciem waszej wartości. Nie martwię się tym czy myślicie o sobie dobrze czy źle, czy wasze życie toczy się tak jakbyście chcieli ani tym czy nie macie debetu na koncie. Jest tylko jedna rzecz, która sprawiła że nie mogłem spać. Jest tylko jedna rzecz, która dręczyła mnie przez cały ranek. Tą rzeczą jest to: że za sto lat, znaczna większość ludzi w tym budynku możliwie będzie w piekle. I wielu nawet z tych, którzy wyznają Jezusa Chrystusa jako Pana spędzą wieczność w piekle.

Wiele z rzeczy które kochasz robić, Bóg nienawidzi, czy wiedziałeś o tym? „Módl się o odrodzenie religijne”, wybierasz się na spotkanie młodzieżowe, chcesz żeby Bóg działał, a przed tym jak na nie idziesz, oglądasz program w telewizji którym Bóg absolutnie gardzi. I dziwisz się dlaczego Duch Święty nie zamieszkał pośród ludzi na spotkaniu. I dlaczego musisz SAMEMU tworzyć fałszywy żar i fałszywe ekscytacje. Ale Boga w tym nie ma. Bóg jest świętym Bogiem a jedynym sposobem w jaki ty i ja możemy pojednać sie ze świętym Bogiem, to pojednanie przez śmierć Bożego jedynego Syna, kiedy został On przybity do drzewa. Ponieważ musisz uświadomić sobie, że Biblia mówi, że „wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,” i ty nie masz pojęcia co to znaczy. Oznacza to, że urodziliśmy się całkowicie zdeprawowani, nienawidzący Boga, że nigdy nie szukalibyśmy Boga, nigdy byśmy do Niego nie przyszli, wszyscy się zbuntowaliśmy, złamaliśmy każde przykazanie. To nie chodzi o to, że wszyscy zgrzeszyliśmy, chodzi o to, że (przed nawróceniem – przyp. tłum.) nie zrobiłeś niczego oprócz grzechu. To co potrzebujemy zrozumieć: Ja nie próbuję brzmieć surowo po to żebym był postrzegany jako ktoś srogi. Czy wyobrażacie sobie ile trzeba mieć miłości żeby stać przed pięcioma tysiącami ludzi i powiedzieć im, że chrześcijaństwo w Ameryce jest prawie zupełnie fałszywe? Biblia i prorocy mówią, że nawet nasze najwspanialsze czyny są jak plugawe szmaty dla Boga. I z tego powodu, wiesz na co zasługujesz? – na gniew Boga.

„Dlaczego jestem chrześcijaninem? Ponieważ był czas w moim życie kiedy to pomodliłem się modlitwą i poprosiłem Jezusa żeby wszedł do mojego serca.” Chcę żebyś wiedział, że największą herezją w ewangelicznym kościele protestanckim w Ameryce jest to, że jeśli zmówisz modlitwę i poprosisz Jezusa żeby wszedł do twojego serca, On na pewno tam wejdzie. Nigdzie tego nie znajdziecie w Piśmie. To co musicie wiedzieć, to fakt, że zbawienie jest jedynie przez wiarę i wiarę wyłącznie w Jezusa Chrystusa.

A wiara w Jezusa Chrystusa jest poprzedzona i kontynuowana przez pokutę … odwrócenie się od grzechu, nienawiść do rzeczy, których Bóg nienawidzi i miłość do rzeczy, które Bóg kocha. Wzrastanie w świętości i pragnienie aby nie być jak Britney Spears, nie być jak świat, i nie być jak ogromna większość amerykańskich chrześcijan, ale być jak Jezus Chrystus!

Nie wiem dlaczego klaszczecie. Ja mówię o was.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: