Cierpienie dla naśladowców Chrystusa (John Piper)

Cierpienie dla naśladowców Chrystusa jest znakiem, że Bóg jest ich Ojcem. Ktoś na świecie, TERAZ, ginie za swoją wiarę. I zawsze tak było. My jesteśmy zabijani przez cały dzień. Jesteśmy policzeni jako owce, które idą na rzeź. Twarz Szczepana zajaśniała jak anioł. Jego twarz zajaśniała jak anioł! Nie mogli przeciwstawić się jego mądrości. I zabili go!

Gdzie są młodzi mężczyźni i kobiety tego pokolenia, którzy cenić będą swoje życia za TANIE. I będą wierni do śmierci, którzy stracą swoje życia dla Chrystusa i będą odrzuceni za miłość do Niego. Gdzie są ci, którzy będą żyli niebezpiecznie i będą podejmowali ryzyko w służbie Jemu. Gdzie są ludzie modlitwy, gdzie są ludzie, którzy cenią Boże Słowo za ważniejsze niż ich codzienne jedzenie. Gdzie są ludzie, którzy jak Mojżesz, który miał społeczność z Bogiem twarzą w twarz., tak jak człowiek rozmawia ze swoim przyjacielem. Gdzie są ludzie Boga w tym dniu Bożej mocy. Gdzie są ci pastorzy, którzy powtarzają za apostołem Pawłem, „Nie poczytuję swojemu życiu żadnej wartości, albo jako czegoś cennego dla mnie. Gdybym tylko mógł ukończyć swój bieg. I ukończyć pracę, którą dał mi On do wykonania aby świadczyć o ewangelii Bożej łaski. Ja jestem niczym, ja mam tylko zadanie, Boże daj mi wytrwać wiernie w moim zadaniu. A następnie pozwól mi umrzeć i pójść po moją nagrodę.” Gdzie są pastorzy, którzy powtarzają za Joabem do swojego brata Abiszaja, otoczeni przez Syryjczyków i Emonitów, „Bracie, bądź odważny i pozwól nam być mężami dla naszego Boga, dla miast naszego Boga, i niech Bóg zrobi cokolwiek jest według Niego słuszne.” Gdzie jest dzisiejszy Joab? Gdzie są kobiety, samotne kobiety i zamężne kobiety i żony pastorów, które powtarzają za Esterą, która usłyszawszy, że Mordochaja powiedział, „Musisz to zrobić ponieważ twoi ludzie giną.” A ona odpowiedziała, „Powiedz im żeby pościli, a ja pójdę do króla, pomimo, że jest to sprzeczne z prawem, i jeśli zginę, to zginę.” Gdzie są te kobiety?

Świat nie będzie wychwalał Chrystusa dlatego, że będzie widział, że chrześcijanie są bogaci i zdrowi i prosperujący. Jest prosty powód dlaczego. Po to oni żyją! Na nich nie robi to wrażenia. Jezus jest biletem. Kiedy show się zaczyna, wyrzucasz ten bilet. Oni nie potrzebują twojego biletu. Na nich nie robi to wrażenia. Mówię to co mówię ponieważ chcę żeby byli oni pod wrażeniem. Nie robimy na nich wrażenia gdy jesteśmy prosperujący, bogaci, bezpieczni, średniej klasy ludźmi robiącymi wszystko co każdy inny. Nie buduj kościoła w ten sposób!

Naśladowcy Jezusa będą cierpieć, ja nie chcę nie być policzony pośród nich. Wszyscy naśladowcy Jezusa będą cierpieć. Ja nie chcę nie być policzonym między nimi. Czy ja muszę być zaniesiony na niebiosa na kwiecianym łóżku łatwizny? Podczas gdy inni walczyli by wygrać nagrodę żeglując przez krwawe morza? NIE! Jak możesz w ogóle chcieć takiej rzeczy? Jak możesz w ogóle CHCIEĆ TAKIEJ RZECZY? Nie chcesz tego. Chcesz objąć, trzymać, żyć tym i mieć swoje życie naznaczone radykalną świetlistością i radykalną solowatością i braniem na siebie ryzyka i ofiarowywaniem siebie. To jest jedyne życie, na które świat będzie patrzył z czymkolwiek co może otworzyć ich na rozważenie chwały naszego Skarbu.

Niech pójdziemy do Niego, poza obóz. I ponieśmy hańbę, którą On zniósł. Widzisz co to mówi? Jezus nie stoi z boku i mówi, „Idź tam!” To nie jest tak. On mówi, „Ja jestem tutaj, na zewnątrz. Ty jesteś tam, gdzie jest tak komfortowo, jest tak bezpiecznie wewnątrz Jerozolimy, jest tak bezpiecznie wewnątrz kościoła, wewnątrz domu, Ja jestem tutaj, na zewnątrz. Przyjdź do Mnie.” Bracia i siostry, najsłodszą społecznością z waszym Zbawicielem i waszym Skarbem, jaką kiedykolwiek poznacie, jest społeczność Jego cierpienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: