Prawdziwa historia świąt Bożego Narodzenia (John MacArthur)

Każdy zna tak zwaną historię Bożego narodzenia. Jest to historia dzieciątka narodzonego na słomie w stajni w małej wiosce zwanej Betlejem, w Izraelu, 2000 lat temu. Wszyscy wiedzą, że nazywał się Jezus, i każdy kto chociaż trochę zna historię chrześcijaństwa to wie, że jego matką była Maria, a ojcem był Józef. Wszyscy wiedzą, że przyszli tam też pasterze, mędrcy ze Wschodu. Są to elementy znanej historii. Ale to historia za tą historią jest prawdziwą historią.

Bóg, Stwórca Wszechświata, stwarza ludzi, stwarza ich bez grzechu, umieszcza ich w doskonałym miejscu w Ogrodzie Eden. Ludzie, to znaczy Adam i Ewa, będąc buntują się przeciwko Bogu, przez co katapultują całą rasę ludzką w stan przekleństwa, co powoduje, że każdy na świecie jest grzesznikiem, dlatego wszyscy jesteśmy buntownikami przeciwko Bogu, wszyscy jesteśmy wrogami Boga, wszyscy pogwałcamy Prawo Boga. Bóg jest sprawiedliwym Bogiem, i świętym Bogiem i musi ukarać grzech. Bóg może albo ukarać wszystkich grzeszników za ich grzech, to wysłałoby wszystkich grzeszników na wieczność do piekła, by ponieść tak naprawdę niemożliwą do zapłacenia opłatę za ich grzech przeciwko Niemu, albo Bóg może zapewnić zastępcę aby poniósł karę za ich grzech. I Bóg, z miłości do grzeszników, postanawia zesłać swojego Syna, Boga Syna, drugiego członka Trójcy (Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch) i ten drugi członek Trójcy stanie się człowiekiem, aby umarł za ludzi. Musiał być człowiekiem, aby umrzeć za ludzi, musiał być także Bogiem żeby mógł ponieść nieskończoną karę, w krótkim momencie czasu.

A więc Bóg przychodzi na świat, przybiera formę człowieka, żyje bezgrzesznym życiem, ponieważ jest On świętym Bogiem, i pomimo tego jest na Nim wykonana egzekucja jak na kryminaliście, co z ludzkiego punktu widzenia jest najgorszą rzeczą, jaką ludzie mogli Mu zrobić, ale z boskiego punktu widzenia jest to najlepsza rzecz, jaką Bóg mógł zrobić, ponieważ Bóg kładzie na Niego wszystkie grzeszy wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek uwierzą w całej historii ludzkości. Bóg karze Chrystusa, który niesie całą karę wszystkich wierzących z całej historii ludzkości. Gdyby każdy musiał ponieść karę za siebie, to nikt nigdy nie byłby w stanie za to zapłacić, to właśnie dlatego piekło jest na wieczność, ale ponieważ jest On nieskończoną osobą, bierze On to wszystko od wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek uwierzą, na okres trzech dni, w pełni satysfakcjonując sprawiedliwość Boga. Bóg uznaje ofiarę Chrystusa jako doskonałą, przez to, że nie tylko powiedział, że „to jest mój Syn umiłowany w którym mam upodobanie,” ale wskrzesił Go z martwych i usadowił Go po swojej prawej stronie w niebie, ponieważ On doskonale dokonał dzieła odkupienia. Teraz Chrystus jest po prawej ręce Boga, wywyższony jako Pan nad wszystkimi, którzy wierzą, zapłaciwszy całą karę za nasze grzechy.

I to jest prawdziwa historia świąt. Nie pasterze i mędrcy ze Wschodu, żłóbek, stajenka, dwoje ludzi i małe dzieciątko. To jest na powierzchni. Prawdziwą historią jest historia kochającego Boga, i Jego boskie odkupienie grzeszników.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: