Czym jest narodzenie na nowo?

Ażeby rozjaśnić wszystkim kwestię czym jest narodzenie na nowo napisałem artykuł, który mam nadzieję okaże się komuś pomocny.

„Jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego” (Jana 3:3).
Czym jest narodzenie na nowo? Jezus powiedział, że nikt, kto nie jest narodzony z wody i z Ducha nie wejdzie do nieba. Musimy dlatego dowiedzieć się co to znaczy bo zależy od tego nasza wieczność.
Niektórym ludziom wychowanym w tradycji katolickiej może kojarzyć się to z chrztem (woda) i w tym momencie rzekomo dziecko otrzymuje ducha Świętego i staje się dzieckiem Bożym. Nie jest to prawdą.
Biblia mówi wyraźnie, że wszyscy urodziliśmy się ze skazą grzechu, która przeszła na nas od pierwszych ludzi. Jesteśmy w beznadziejnej sytuacji: Nie ma w nas miłości do Boga, nie ma w nas żadnego dobra, jesteśmy całkowicie zdeprawowani. Małe dziecko, gdyby tylko mogło, zabiłoby wszystkich ludzi dookoła. Dziecka nie trzeba uczyć czynienia zła. Mo ono to w genach, jest mistrzem w byciu buntownikiem przeciwko Bogu. Jest to ewidentny dowód na to, że rytuał chrztu niemowląt nie ma żadnej mocy – jest kłamstwem szatana.
Moralni ludzie tacy jak buddyści, hindusi, czy żydowscy wyznawcy judaizmu oraz czciciele świętych – oni wszyscy nienawidzą prawdziwego Boga Ojca i Boga Syna. Ludzie zamieniają prawdziwego Boga na przeróżne religie oraz na swoją moralność, mając nadzieję, że w ten sposób zyskają przychylność bóstwa. Nic podobnego: Bóg widzi ich jako nikczemnych, niewdzięcznych Boga buntowników, którzy zasługują tylko na wieczny ogień piekielny.
Jedynym ratunkiem dla umarłego duchowo człowieka jest ktoś, kto zapłacił karę za ich winę. Mianowicie: Jezus Chrystus, który przyjął formę człowieka, umierając na miejscu wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek uwierzyli i uwierzą w Niego aby ponieść śmierć, która powinna stać się udziałem każdego z nas. Jeśli zaprzestaniesz ufania we własną dobroć, we własne starania się aby być dobrym człowiekiem, całym swoim sercem zaufasz, że Jezus uczynił na krzyżu dzieło abyś mógł zostać Jego przybranym dzieckiem, wtedy i tylko wtedy, z pewnością Go znajdziesz i będziesz żył z Nim na wieczność. Nie chodzi tu tylko o to, że boisz się potępienia i dlatego szukasz ratunku. Musisz pragnąć Boga oraz musisz Go kochać. Jeśli to stało się rzeczywistością w twoim życiu, to jesteś narodzony z wody (zostałeś oczyszczony z wszelkiego grzechu i nie czeka cię już żadna kara za twoje grzechy) oraz jesteś narodzony z Ducha (zamieszkał w tobie Duch Święty, wskrzesił twojego umarłego ducha i dał ci życie wieczne), stałeś się nowym stworzeniem. Teraz kochasz to, co kocha Bóg, oraz nienawidzisz tego, czego On nienawidzi. Jednym celem twojego życia jest przynoszenie chwały twojemu Zbawicielowi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: