Chwała Chrystusa

Przyjrzyjmy się Psalmowi 24

Ps. 24:3-10 (BG)
3. Któż wstąpi na górę Pańską? a kto stanie na miejscu świętem jego?
4. Człowiek niewinnych rąk i czystego serca, który nie skłania ku marności duszy swej, a nie przysięga zdradliwie.
5. Ten weźmie błogosławieństwo od Pana, i sprawiedliwość od Boga zbawiciela swego.
6. Tenci jest naród szukających go, szukających oblicza twego, Boże Jakóbowy! Sela.
7. Podnieście się, o bramy! wierzchy wasze; podnieście się, wy bramy wieczne! aby wszedł król chwały!
8. Któryż to jest król chwały? Pan mocny i możny, Pan mocny w boju.
9. Podnieście się, o bramy! wierzchy wasze; podnieście się, wy bramy wieczne! aby wszedł król chwały. Sela.
10. Któż jest tym Królem chwały? Pan Zastępów! On jest Królem chwały! Sela.

Wymagania aby wstąpić na górę Pana, czyli przejść przez bramę niebios, to całkowita doskonałość. Tylko jeden człowiek spełnił te wymagania. Psalm mówi, że gdy Jezus po Swojej śmierci i zmartwychwstaniu poszedł do Swojego domu, przywitał go okrzyk anielski:

7. Podnieście się, o bramy! wierzchy wasze; podnieście się, wy bramy wieczne! aby wszedł król chwały!
8. Któryż to jest król chwały? Pan mocny i możny, Pan mocny w boju.
9. Podnieście się, o bramy! wierzchy wasze; podnieście się, wy bramy wieczne! aby wszedł król chwały.
Jak napisał Charles Spurgeon: „Odwieczne bramy są wezwane aby podniosły swoje wierzchy, tak jakby bramy te w całej swojej chwale nie były wystarczająco wspaniałe dla posiadającego wszelką chwałę Króla. Niech wszystkie rzeczy wysławiają tak wielkiego Księcia całą swoją istotą; niech najwyższe niebiosa wzniosą się aby wysławiać Króla Chwały”.

Jak widzimy chwała Jezusa jest rzeczą najważniejszą, tak naprawdę tylko to się liczy. Dlaczego Jezus cierpiał i umarł? Aby ukazać Swoją chwałę, przy okazji okazał on również Swoją miłość do Swoich ludzi, których zbawił od należnej im kary. Czy mógł zbawić ich w inny sposób? Nie mógł. Nie mógł, dlatego, że jest on z charakteru sprawiedliwy. Sprawiedliwość domaga się ukarania przestępców. Darowanie winy przestępcom jest niesprawiedliwe. Gniew Boga musi zostać usatysfakcjonowany. Dlatego bezgrzeszny Jezus stał się grzechem, aby grzeszni ludzie stali się świętymi.

Musimy coś sobie uświadomić. My, którzy zostaliśmy wychowani w tradycji katolickiej, mamy wykrzywione myślenie o świętości i chwale Boga. Wydaje się nam, że Bóg nie ma prawa nas karać, gdy sobie na to nie zasłużyliśmy. Popatrzmy na diabły. Po jednym nieposłuszeństwie Bóg przeznaczył ich na wieczny gniew, na wieczne jezioro ognia. Nie dał im szansy na poprawienie się. Bóg ma do tego prawo, i to demonstruje jego chwałę i nienawiść do grzechu oraz do tych, którzy są nieposłuszni jego woli. Ale Bóg postanowił także okazać swoją miłość i dlatego nie wrzucił wszystkich ludzi do piekła, chociaż wszyscy całkowicie na nie zasługujemy. Bóg dał nam możliwość na stanie się jego dziećmi, ale tylko pod jednym warunkiem – jeśli przestaniemy Boga traktować jako bożka i oddamy Mu całe nasze życie.

Nie wystarczy być religijnym człowiekiem, chodzić do kościoła, dawać pieniądze na kościół itp. Nie wystarczy nawet być przywiązanym do Jezusa. Mówi o tym Łukasza 23:27-30

Łuk. 23:27-30
27. A szła za nim liczna rzesza ludu i niewiast, które biadały i płakały nad nim.
28. Jezus zaś, zwróciwszy się do nich, rzekł: Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade mną; lecz płaczcie nad sobą i nad dziećmi swoimi,
29. Bo oto idą dni, kiedy mówić będą: Błogosławione niepłodne i łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły
30. Wtedy zaczną mówić do gór: Padnijcie na nas! A do pagórków: Przykryjcie nas!

Kobiety te widząc umęczonego Jezusa poczuły do Niego współczucie. Były one uczuciowe i na tym opierały swoją relację do Jezusa. Nie mówię tu, że powinniśmy być bez uczuć. Musimy kochać Jezusa i Bożych ludzi uczuciowo, ale nie wystarczą nawet gorące uczucia do wytworzonego w naszej wyobraźni Jezusa bez wewnętrznej przemiany naszego życia. Bez drżenia nad Jego chwałą i pragnieniem Boga całym swoim sercem i rozpaczy nad swoim grzechem nie ma zbawienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: