Herezje strony jesus-is-savior

Czytałem kiedyś stronę http://www.jesus-is-savior.com/ i dlatego chciałbym podzielić się tym, jakie to herezje znajdują się na owej stronie. Autor tej strony (określający siebie jako fundamentalnego baptystę) naucza, że aby zostać zbawionym należy tylko uwierzyć w Jezusa jako Zbawiciela. Jest to herezja. Jezus jest przede wszystkim Panem i Bogiem i należy Go za takiego przyjąć. On jest władcą i tylko jeśli oddasz całe swoje życie pod Jego panowanie, możesz zostać zbawiony.

Ci heretyccy baptyści nauczają również, że nie musisz odwrócić się od swoich grzechów. Sprowadza się to do tego, że nie musisz wcale zaprzestać swojego grzesznego stylu życia, a Bóg i tak cię zbawi jeśli szczerze pomodliłeś się prosząc Jezusa o zbawienie. Jak mawia Paul Washer: „Jest to największa herezja jaka wdarła się do ewangelicznego i protestanckiego Kościoła”. I jest to prawda: prorocy i nawet sam Jezus głosili, że najpierw należy przestać miłować grzech, upamiętać się i dopiero wtedy można nazywać się Jego uczniem.

Okrojona ewangelia (nie wymagająca porzucenia dawnego stylu życia) powoduje, że miliony Amerykanów, chociaż uważają się za chrześcijan, to są nimi tylko z nazwy. Uczniowie Chrystusa muszą głosić CAŁĄ prawdę o Bogu i o zbawieniu i nie przejmować się tym, że większość ludzi odrzuci tę nowinę o zbawieniu. Jeśli czyjeś życie nie jest całkowicie podporządkowane Bogu, to taka osoba nie jest zbawiona. Prawdziwi chrześcijanie nie łechcą uszów ludzi łatwą do przyjęcia nauką – głoszą oni, że jeśli Bóg nie zmieni życia człowieka całkowicie, to nie ma co się łudzić, że nastąpiło już nawrócenie.

Według autora strony bohaterem głoszenia ewangelii był niejaki Jack Hyles. Znany był on ze swojego ciekawego głoszenia kazań, ale bardzo mało miały one wspólnego z Biblią. Na domiar złego, gdy umarła jego matka, Hyles modlił się prosząc swoją zmarłą matkę o modlitwę. Jest to bałwochwalstwo. Proszenie zmarłych o modlitwę jest praktyką demoniczną, a autor strony mówi, że nie ma w tym nic złego.

Oprócz tego, strona ta oszczerczo nazywa Bożych kaznodziejów fałszywymi prorokami. Robią oni przez to więcej szkody dla chrześcijaństwa niż nauczania Kościoła Katolickiego. Są oni wilkami w owczych skórach bez cienia wątpliwości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: