Niewolnicy Chrystusa (John MacArthur)

Jeśli masz osobistą relację z Jezusem Chrystusem, to jesteś Jego niewolnikiem. „Zostałeś wykupiony okupem”. Nie ma bardziej jednoznacznych wyrażeń określających co to znaczy aby być niewolnikiem. Oznacza to bycie posiadanym. Chciałbym was zaprosić abyście zostali niewolnikami Jezusa Chrystusa. Chciałbym was zaprosić abyście porzucili waszą niezależność. Abyście porzucili waszą wolność. Abyście poddali się nie własnej woli, porzucili wszystkie wasze prawa, byli posiadani, kontrolowani przez Pana. To jest naprawdę ewangelia. Poproś ludzi aby stali się niewolnikami. Nie widzę dzisiaj wiele niewolniczej mowy, a ty?

„Powiedz, panie niewolniku – co ty być chciał, abyś był spełniony?” Oni nie byli pytani: „Jak myślisz, co jest twoim celem? Czy możesz mieć jakieś marzenia, które ja, twój właściciel, mogę spełnić?”

Jeśli jest niewolnik – pozwólcie mi coś powiedzieć – to jest również i pan. Jeśli jest niewolnik, jest również i właściciel. Jeśli jest właściciel, jest również i niewolnik. Nie nazywasz się właścicielem, jeśli nie masz niewolnika. I nie jesteś niewolnikiem, jeśli nie masz właściciela. To właśnie dlatego Nowy Testament nawet nie broni idei, tak jakby, o tym, czy jeśli przychodzisz do Chrystusa, to czy jest On twoim Panem. Jest to zupełnie oczywiste. Kiedy wyznajesz Jezusa jako Pana, tym samym wyznajesz siebie jak niewolnika. Niewolnik jest kimś, kto całkowicie należy do kogoś innego. Ma go w całkowitym posiadaniu, w całkowitej kontroli, całkowitej podległości, w całkowitym posłuszeństwie, w całkowitej lojalności, w absolutnej zależności.

Duch Boga użył metafory niewolnika, ponieważ była to najlepsza metafora aby opisać naszą osobistą relację z Chrystusem. On nas wykupił, On nas posiada. Jesteśmy oddaniu Jemu i tylko Jemu. Aby być posłusznymi Jemu w każdym czasie. Nie mamy swojej własnej woli, ale tylko Jego wolę. On jest naszym Panem. Wyznajemy Go jako Pana. To jest właśnie to, czego On zażądał. Czy pamiętacie słowa Ewangelii Łukasza 23: „Jeśli ktoś idzie za Mną, niech zaprze się samego siebie” – jest to niewolnicza mowa. Jest to niewolnicza mowa. „I niech weźmie swój krzyż i Mnie naśladuje” – jest to koniec ciebie. Koniec twojego życia. Jesteś skończony. To koniec. Od teraz jesteś niewolnikiem Jezusa Chrystusa.

Bycie niewolnikiem Jezusa Chrystusa jest poza wszelkim rodzajem niewolnictwa, o jakim ktokolwiek słyszał. Ponieważ ten Właściciel – posłuchajcie – czyni nas synami. I oddaje nam wszystkie prawa jako Jego własne dzieci. Adoptuje nas do Swojej rodziny, nazywa nas „współdziedzicami z Chrystusem”, bierze nas do Nieba, gdzie my rządzimy i panujemy z Jego własnego tronu, i przelewa wszystkie hojne bogactwa, które są Jego własnością, na wieczność, dla naszej prawdziwej radości i Swojej własnej chwały. Kto nie chciałby być niewolnikiem takiego Właściciela?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: