Jak zagiąć Świadków Jehowy – Metoda 1 (Paul Washer)

Mówię do nich coś takiego:

„Ja nie chcę mówić o wielu rzeczach, które może i są ważne, ale nie są to najważniejsze rzeczy. Tutaj jest o czym chcę rozmawiać: Chce żebyście opowiedzieli mi waszą ewangelię. Dam wam 3 minuty, 5 minut. Powiedzcie mi czym jest ewangelia”.

I oni zaczynają mówić o Królestwie, Kościele, uczynkach, wiecie, o wszystkim. W porządku? Więc, kiedy oni kończą, ja mówię:
„Więc to jest wasza ewangelia?”
„Tak”.
„Czy powtórzylibyście to jeszcze raz?
Chcę upewnić się, że was rozumiem”. Oni mówią mi znowu to samo. Mówię:
„Więc to jest ewangelia?”
„Tak”.
Więc pozwólcie, że ja to wam powtórzę, ponieważ chcę się upewnić, że całkowicie rozumiem was”. I powtarzam im dokładnie co mi powiedzieli.
„Teraz – czy to jest wasza ewangelia?”
Odpowiadają: „Tak”.
Mówienie o panowaniu [Chrystusa], o Królestwie i wielu różnych innych rzeczach. I wtedy mówię:
„W porządku, 1 Koryntian 15:1-4…”, czytam to.

1. A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie,
2. I przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście.
3. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism
4. I że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism,

„To była ewangelia Pawła. Że Chrystus umarł za nasze grzechy, zgodnie ze Świętymi Pismami, że został pogrzebany i powstał trzeciego dnia. Wy nie mówiliście o tym”.
Teraz, przed tym jak mogą jeszcze odpowiedzieć, idę do Galacjan 1:6-10:

6. Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
7. Chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
8. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
9. Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, która przyjęliście, niech będzie przeklęty!

Jeśli ktoś przychodzi do was z jakąkolwiek inną ewangelią, niech będzie przeklęty. A oni mówią:
„Nie Nie. Nie, my również to głosimy”.
„Nie proszę pana. Ja dałem wam dwie szanse, powtórzyłeś co powiedziałeś. Ja nawet powiedziałem wszystko co ty powiedziałeś i poprosiłem cię żebyś zweryfikował czy naprawdę rozumiem waszą ewangelię. I ani razu nie wspomnieliście o tych rzeczach”.

Ale trzeba powiedzieć im żeby powtórzyli po kilka razy aby nie mogli później powiedzieć, że ich źle zrozumiałeś. I to ich zagnie. Bo rzadko kiedy Świadkowie Jehowy mówią o śmierci Chrystusa.

18 Komentarzy

 1. 1 lipca, 2009 @ 1:53 pm

  Bardzo ciekawe. Warto zapamiętać.

 2. Maurycy Teo said,

  28 lutego, 2010 @ 12:33 am

  Niezłe :). Nie chodzi zresztą o samą śmierć. Ważne jest też zmartwychwstanie. A więc świadkowie rzadko mówią i o śmierci, i o zmartwychwstaniu. A, trzeba przyznać, chyba ja bym o tym powiedział :).

 3. R! said,

  19 marca, 2010 @ 8:42 am

  ŚJ wierzą, że Jezus nie wstał z martwych, tylko został stworzony na nowo.

 4. TOMEK said,

  13 sierpnia, 2010 @ 9:01 pm

  ALE WY BZDURY PISZECIE TO NORMALNIE SZOK CHYBA NIKT Z WAS NIE ROZMAWIAL ZE SWIADKAMI HA HA NAJPIERW POGADAJCIE A POZNIEJ PISZCIE PRAWDE A NIE BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!
  MOJA KOLEZANKA JEST I ONA MOWI O WSZYSTKIM O SMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIU

 5. On gość said,

  27 sierpnia, 2010 @ 7:49 am

  Koleżanka może mówić ważne jest to czego naucza organizacja, którą reprezentuje koleżanka. Nauczanie S.J. w tej sprawie jest jednoznaczne: Jezus po śmierci nie mógł zmartwychwstać w ciele gdyż złożył je w ofierze Bogu. Poczytaj sobie publikacje strażnicy , a przekonasz się o tym. A biblia mowi, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i miał Uwielbione ciało, którego można było dotknąc, które odczuwało potrzebę spożywania posiłku, któreg nosiło ślady ukrzyżowania, ktore mialo zdolnośc przenikania do zamkniętych pomieszczeń.

 6. bodo said,

  10 marca, 2011 @ 12:12 am

  gościu to co Ty tu wypisujesz jest może i dobre,ale wiadomo dla jakiego luda.Jest chyba ciało fizyczne i ciało duchowe.Aniołowie mieli możliwość przybierania ciała.Dobrze jest poczytać o wizycie aniołów którzy odwiedzili Lota w Sodomie .Oni również jedli i pili korzystając z gościnności Lota i nawet Sodomczycy chcieli ich bliżej poznać.Prawda?

 7. on7 said,

  11 marca, 2011 @ 8:50 pm

  Tyko że Jezus wyrażnie powiedział dotknijcie mnie i przekonajcie sie ze to ja jestem duch nie ma ciała ani kosci tak jak ja je ma por.łuk. 24:39 Nie pisz tylko że Jezus muwił o duchowych kosciach i duchowym ciele.

 8. ŚJ said,

  28 października, 2011 @ 4:49 pm

  Owszem, Jezus po zmartwychwstaniu miał ciało fizyczne ale potrafił również przybierać postać anioła. a poza tym po 40 dniach wstąpił do nieba.

 9. Marian z Głuchołaz said,

  21 listopada, 2012 @ 10:35 pm

  Są też wyjątki że Świadek czytający Ewangelie i znający doskonale wszystkie
  nauki J.Chrystusa.,nie będzie szerzyć zgubnych owych nauk C.K.
  Pozatem bracia i siostry w Panu powinni napominać z mądroscią daną od Pana wszystkich nauczycieli fałszu.Ślepa wiara prowadzi do rychłej zguby
  1}człowieka 2}rodziny 3 }społeczeństwa 4}narodu.

 10. Blanka said,

  5 stycznia, 2014 @ 2:10 pm

  Do ŚJ: W liście do Hebrajczyków jest wyraźnie napisane, że Syn Boga nie jest tożsamy z aniołami. Możemy tam przeczytać jakimi stworzeniami są aniołowie i do jakich celów zostali stworzeni, jak również przeczytamy o tym, co wyróżnia Jezusa Chrystusa od aniołów i dlaczego Bóg Ojciec zwraca się do Syna w inny sposób, niż do aniołów.

 11. MK said,

  19 grudnia, 2015 @ 2:47 pm

  BARDZO GŁUPI SPOSÓB OBALENIA. TO POTYCZKA NA SŁOWA. CZEPIAC MOZNA SIE WSZYSTKIEGO I ŁAPAC ZA SŁÓWKA. NIE O TO W ROZMOWIE CHODZI. ZASTANOW SIE LEPIEJ JAK SAM BYS POSZEDL DO LUDZI I GLOSIL TO W CO SAM WIERZYSZ. TAK BEDZIE UCZCIWIEJ I PROSCIEJ I BARDZIEJ ELEGANCKO. ZAJMIJ SIE SWOIM EWANGELIZOWANIEM I SWOJA RELIGIA. A ICH ZOSTAW W SPOKOJU., TO DOBRZY LUDZIE.

 12. marek said,

  15 lutego, 2016 @ 10:55 am

  ŚJ sami się gubią w interpretacji Biblii, a to dlatego, że autorzy tłumaczeń nawet nie chcą się ujawnić aby nie zostać ośmieszeni. Tłumaczenia polskiego Nowego świata są z języka angielskiego!!!! Masakra, tak się nie robi, zawsze tłumaczy się z oryginałów. Poza tym to co oni przetłumaczyli to nigdy się nie obroni dlatego lepiej pozostać anonimowym niż dać się ośmieszyć. To przykre ale prawdziwe. Tłumaczenie wspaniałej i niezniszczalnej księgi – SŁOWA SAMEGO BOGA – zostało zbezczeszczone – to największa zbrodnia wobec samego Boga i Ludzi. Tak nie czynią ludzie Boga tylko szatana, który jest głównym sprawcą grzechu i kłamstwa.
  Módlmy się za ŚJ – aby dostąpili zbawienia i miłosierdzia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Anem

 13. elf said,

  18 lutego, 2016 @ 10:07 am

  Mat. 24:14 „Ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec”.

 14. maluskaa said,

  9 marca, 2016 @ 10:52 pm

  Witam .
  Miałam dużo doczynienia ze SJ ..dużo rozmawialam,ale wyobraźcie sobie jak tylko mówiłam o swoim życiu ,że Bóg działa w moim życiu ze jestem Ochrzczona Duchem Swietym itp.. ogólnie moje świadectwo .. to oni nic już nie mówili… Mówią to dobrze to widać że masz mocna wiarę w Boga ..i po sprawie :) wystarczy powiedzieć że widzisz Boże dzialanie w swoim życiu i oni kończą dyskusję ..Bo niestety oni jak pytałam tego nie doświadczają … Może ci którzy tak naprawdę szukają mocno Boga..

 15. wolny said,

  15 marca, 2016 @ 6:54 am

  Co byscie robili mowili itd,tym nie zniechecicie tych ludzi,oni ciagle chodzą,chodzili i będą chodzic ponieważ to co głoszą nie pochodzi od nich.Tak naprawdę to oni nie wstydzą się tego co głoszą i robią to z zapalem i pelnym zaangazowanie a ich szeregi wczaz sie powiększają,przy tym są mili i grzeczni.

 16. dexters said,

  10 listopada, 2016 @ 11:58 pm

  Mam dla ludzi ktorzy potrafią pomyslec i poszukac w slownikach wazne pytanie……co znaczy chocby samo imię Jezus albo Alleluja. zaznacze tylko ze imie Jezus jest skrocona forma pelnego imienia Jehoszua tj np Darek…Dariusz. Skoro Jozef przybrany ojciec Jezusa dostal od aniola nakaz aby nadac takie imie dla Syna Bozego tzn ze tu nie ma przypadkowosci i znaczenie tego imienia ma doniosly cel a po drugie chcialbym aby sprawdzili panstwo co tak na prawde znaczy slowo Alleluja….slowo ktore tak sobie niektorzy wypowiadają dla zabawy…..ono ma rowniez doniosle znaczenie i cos nakazuje. niestety kk nie tylko tego nie robi ale wrecz zakazuje.

 17. Anonim said,

  13 stycznia, 2017 @ 6:55 pm

  można się nabijać ze ŚJ i można nawet wypominać braki ich tłumaczenia Biblii, ale to nie odbiera im autentyzmu i uczciwości. pamiętajcie ŚJ powstali bo takie było zapotrzebowanie społeczne wobec wielowiekowej historii tej krwawej i parszywej babilońskiej nierządnicy czyli kościoła katolickiego.

 18. Anonim said,

  10 listopada, 2017 @ 10:09 pm

  Jezus -najwyższe imie. Tylko w Nim jest zbawienie.Dz 4,12 ; Flp2,9 ;;
  Jezus jest Bogiem Kol1,15-20
  Jezus podtrzymuje Twoje i moje życie Hbr1,1-3 ; Hbr 1,8
  Masz racje przedmówco,że najlepsze świadectwo, to świadectwo życia. Moje osobiste spotkanie z Jezusem , który w jednej chwili uleczył moje zranienia z dzieciństwa. Zabrał żal, smutek, depresję. To co było, już nie boli, chociaż pamięci mi Pan Jezus nie zabrał.Jestem dzieckiem bożym, i już niczego nie muszę się bać
  Chwała Ci Panie Jezu na wieki.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: