Katolicka Maryja – pogańska bogini (John MacArthur)

Katolicka Maryja to nie jest matka Jezusa. Kim więc jest? Przeanalizujmy kilka faktów.

Tajemnice chwalebne różańca:

5. Ukoronowanie NMP na Królową Nieba i Ziemi

Jeremiasz przepowiadał zniszczenie Jerozolimy oraz zniszczenie domu Pańskiego co wydarzyło się podczas niewoli babilońskiej. Żydzi mają być wkrótce sromotnie ukarani przez Boga. Babilończycy mają nadejść, zniszczyć Jerozolimę, zniszczyć Świątynię, pozabijać, zmasakrować ludzi a następnie wziąć część ludzi z powrotem do Babilonu gdzie będą przebywać przez okres okupacji babilońskiej. Czym są te grzechy, które przyniosły ten Boży sąd?
„Czy nie widzisz co oni czynią w miastach Judy i na ulicach Jerozolimy?” Co oni robili?

„Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać”. (Jer. 7:18)
Dla kogo? Dla Królowej Niebios. Tak przy okazji: niebo nie ma królowej. Czy wiedziałeś o tym? Niebo ma Króla, nie ma ono królowej. Jest to pogaństwo – rażące i oczywiste pogaństwo. Jest to fałszywa forma uwielbiania, za które to lud Izraela będzie osądzony. Oni ofiarowywali upieczone ciastka dla Królowej Niebios, jako część libacji i innych rzeczy ofiarowywanym fałszywym bożkom.
„Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto mój gniew zawzięty wyleje się na to miejsce, na ludzi i na bydło, na drzewa polne i na płody rolne – płonąć będzie i nie zgaśnie”. (Jer. 7:20)
To jest poważne. Bóg ma zaraz zesłać przerażający sąd na tych, którzy wielbią Królową Niebios. Jest to powtórzone również w Jeremiasza 44:17. Jest tam upór, prawdziwy upór, pośród Żydów. Nawet kiedy Jeremiasz zganił ich i powiedział, że pogwałcili Prawo Boga, oni i tak bluźnili Bogu poprzez uwielbianie fałszywych bożków, a szczególności w uwielbianiu bogini, Królowej Niebios. Jest to bluźnierstwo. Ale ludzi to nie obchodziło. Oni nie słuchali. Oni znienawidzili Jeremiasza. Pamiętaj: oni ostatecznie wrzucili go do dołu, aby go uciszyć.
Cały kraj był pogrążony w uwielbianiu tej Królowej Niebios. Nie ma nic na kartach Nowego Testamentu, co przypisuje Marii żadnego z tych niedorzecznych atrybutów wszechwładzy, nadnaturalnej mocy, niczego. Jest to po prostu kobieta jak każda inna. Ale jest za to bardzo wiele w historii pogaństwa co kierowało ludzi do uwielbiania królowej niebios. I pogaństwo na bardzo wiele sposobów przesiąknęło do rzymskiego katolicyzmu – jest to religia, która pod pozorem bycia jednym z wyznań chrześcijańskich, uprawia kult pogańskich bożków, takich jak Królowa Niebios, która rzekomo jest Maryją.
Oto co Jeremiasz ogłosił przeciwko wszystkim czcicielom Królowej Niebios:

„Pan nie mógł tego dłużej znosić z powodu złych waszych uczynków, z powodu obrzydliwości, które popełnialiście, i dlatego wasza ziemia stała się pustkowiem, przedmiotem grozy i przekleństwa, bez mieszkańców, jak to jest dzisiaj.
Ponieważ spalaliście kadzidła i grzeszyliście przeciwko Panu, i nie słuchaliście głosu Pana, i nie postępowaliście według jego zakonu, jego przykazań i jego świadectw, dlatego spotkało was to nieszczęście, jak to jest dzisiaj”. (Jer. 44:22-23)
A tak oto brzmi Drugie Przykazanie z Dekalogu:
„Nie uczyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.
Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą” (5 Moj. 5:8-9)

Tak oto brzmi znana katolicka modlitwa:
Pod Twoją obronę uciekamy się
Pod Twoją obronę uciekamy się,
Święta Boża Rodzicielko.
Naszymi prośbami racz nie gardzić
w potrzebach naszych,
ale od wszelakich złych przygód
racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna i błogosławiona.
O Pani, o Pani, o Pani nasza,
Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza!
Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj,
O Pani, o Pani, o Pani nasza,
Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza!

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus (1 Tym. 2:5).

15 Komentarzy

 1. oliwka said,

  27 lutego, 2012 @ 2:07 pm

  Tak zgadzam sie, katolicka Maria to demon.To królowa niebios , która ukrywa swoja tozsamosc .Ludzie czczac Marie myslą ze czczą matke Jezusa, ale tak naprawde czcza babilonska królową niebios, oddajac jej dusze i ciało.Sama wiele lat byłam pod niewolą babilonskiej królowej nieba , jednak Duch sw okazał mi swoja łaske i wyzwolił z koscioła szatana którym jest kościół katolicki zwany potocznie Wielkim Babilonem

 2. Artur said,

  12 marca, 2013 @ 9:59 pm

  Oliwka, skąd wiesz? Kto czci Maryję? Jak czci? Katolicy wierzą iż Maryja jest matką Jezusa. Skoro tak, to z pewnością jest w tym momencie blisko niego, a jeżeli jest blisko to modlą się o wstawiennictwo Maryi u Niego. Najpopularniejsza modlitwa Katolicka to „Zdrowaś Mario” i w pewnym momencie tejże modlitwy „… Mario matko Boża módl się za nami grzesznymi, którzy się do Ciebie uciekają…” Proszą Ją, aby Ona prosiła Boga bo jest z Bogiem w niebie i Ona czyni to.

 3. Purus said,

  13 marca, 2013 @ 11:16 pm

  Arturze, Biblia zakazuje modlenia sie do kogokolwiek poza Bogiem. A katolicy, przykro to mowic, gwalca to, lamiac tym samym przykazanie I (Nie bedziesz miec innych bogow oprocz mnie).

  Piszesz: „Prosza ja”. Ale Biblia zakazuje jakichkolwiek innych posrednikow poza Jezusem. Owo proszenie polega na klekaniu, nieraz calowaniu jej figurek itp. To nie jest zwykle proszenie – to modlenie sie i zarazem oddawanie czci komus innemu niz Bog i nieraz dodatkowo oddawanie czci wizerunkom.

  W taki sposob, jak Ty to robisz, mozna by usprawiedliwic lamanie kazdego przykazania, np. tego o cudzolozeniu – niepelnosprawny czlowiek moglby rzec, ze lekarz zalecil mu korzystanie z seksterapeutki, wiec czyni to i nie lamie przykazania, bo seksterapeutka sluzy tylko jego zdrowiu, a nie zaspokojeniu chuci.

  Podejdz do sprawy szczerze. Biblia mowi prosto na ten temat. Nie chcesz jej sluchac – to nie sluchaj, ale przynajmniej nie probuj wykoslawiac jej przeslania. Chcesz jej sluchac – to wsluchaj sie w jej slowa bez uprzedzen, z glowa wolna od nalecialosci i z modlitwa o madrosc z wysokosci.

  Piszesz: „Proszą Ją, aby Ona prosiła Boga bo jest z Bogiem w niebie i Ona czyni to”. Te dwie rzeczy to nie nauki Biblii, lecz sprzeczne z nia domniemania.

 4. Gabriel Alexander said,

  21 Maj, 2013 @ 10:00 pm

  Katolicka Maryja jest Boginią, to prawda. Ale zarazem jest tą, która była przed Bogiem i czasem, ta która była jako pierwsza. A Jahwe, „Bóg” Biblii, ten zawistny i nienawisnty bożek, to ledwie demiurg, bądź demon, nie mający nic wspólnego z Bogiem prawdziwym, który nigdy nie skierował się przeciwko umiłowanej swej Bogini, z którą niezmiennie dzierży berło i koronę światów. Nigdy nie skierował się przeciwko niej, w przeciwieństwie do „jego” wyznawców, którzy na takie miano nawet nie zasługują, ponieważ Bóg, Bogini i Duch stanowię jedność, i oto jest Prawdziwa Trójca Święta : Dziewica-Matka, Ojciec i Syn, i Duch Święty. Na wieki wieków amen, na wieki wieków niech będzie, niech trwa, niechaj się staje.

 5. Purus said,

  23 Maj, 2013 @ 6:17 am

  @Gabriel Alexander

  Dobre! to dopiero beczkę śmiechu nam zaserwowałeś! Dawnom się tak nie uśmiał :D Jeszcze zwisam z fotela trzymając się za brzuch, z wyrazem podziwu dla Twojego poczucia humoru… Całuski ;*

 6. Gabriel Alexander said,

  23 Maj, 2013 @ 1:56 pm

  Jak by nie patrzeć, jedyny Bóg z którym Jahwe nie zwyciężył i jedyny który nie został zapomniany, to Królowa Niebios. :)

  Wiesz.. jak ja słyszę bądź czytam w co wierzą chrześcijanie (o muzułmanach nie wspominając) też mam wiele powodów do śmiechu, choć więcej do zgrozy.

 7. Protestujący said,

  23 Maj, 2013 @ 2:16 pm

  Dla mnie nie jest to niestety takie śmieszne. Jeżeli Gabriel Aleksander nie żartował, to;
  albo jest wyznawcą nieznanej mi religii,
  albo zjadł i lub wypalił/zażył coś,
  albo już teraz osiągnął stan do którego wydaje mi się, że dąży KRK.

 8. Gabriel Alexander said,

  26 Maj, 2013 @ 4:21 pm

  Nie żartowałem.
  Nie zażywam tego co miał na myśli Protestujący.
  Nie wiem do jakiego stanu dąży KRK, więc trudno powiedzieć, ale nie sądzę.

  Jestem wyznawcą starej religii, która stara była już w czasach imperium romanum. Z powodu prześladowań ze strony imperium romanum, a później, i do dzisiaj, ze strony kościoła chrześcijańskiego, o starej religii się nie mówiło, więc raczej nie sądzę by była znana Protestującemu.

 9. Protestujący said,

  28 Maj, 2013 @ 7:05 am

  No to sprawa jasna.
  Pisałem;
  „albo jest wyznawcą nieznanej mi religii”.
  I tak jest (przynajmniej tak wywnioskowałem z odpowiedzi). Problem jest w tym, że moim zdaniem rzeczywiście katolicy „robią” z Mari (oni wolą słowo-hasło – Maryji) boginię, być może tą o której mówi Gabriel. Tylko, że oni nie chcą tego przyznać i nazywają ją matką Jezusa. Fakty niestety pokazują inaczej.

 10. Gabriel Alexander said,

  31 Maj, 2013 @ 12:46 am

  Nazwanie Maryji Boginią jest dla katolików wyparciem się monoteizmu, a większość z nich uważa się za monoteistów.

  Cóż.. fakty nie do końca pokazują inaczej.
  Współczesny obraz Jezusa składa się z dwóch części – z Jezusa-człowieka, który żył 2000 lat temu, oraz z Jezusa-Boga, którego kult jest o kilka tysięcy lat starszy.

  Takie elementy jak urodzenie z dziewicy, wiele spośród przypisywanych Jezusowi cudów, wiara w zmartwychwstanie i odkupienie win ludzkich przez śmierć Boga – te wszystkie elementy są znacznie starsze niż 2000 lat. I oczywiście Bogowie przed Jezusem, którzy mieli wiele przypisywanych mu cech, byli również synami Boskiej Matki – Bogini.

  Maryja jest matką Jezusa, ale Jezusa-Boga o przedchrześcijańskich korzeniach kultu, a niewiele ma wspólnego z Miriam – matką Jezusa-człowieka. Aby kult Bogini przetrwał, utożsamiono Ją z Miriam, a z kolei aby kult Starego Boga przetrwał, jak najwięcej Jego cech usiłowano nadać Jezusowi. I faktycznie wiele z tego się udało – dziś Jezus jest bliższy Staremu Bogu, niż Jahwe czy Allachowi.

  Niestety obok zwycięstw są też porażki – rodzący się kościół chrześcijański wchłonął również wiele cech imperium romanum, wrogo nastawionego do starej religii. I tak, wiele z tego co dziś zarzuca się kościołom chrześcijańskim (szczególnie katolickim), ma swoje korzenie w imperium romanum.

 11. Protestujący said,

  3 czerwca, 2013 @ 7:47 am

  No i wszystko jasne.

 12. Anima Animus said,

  26 lutego, 2014 @ 6:53 pm

  Tu więcej na temat Maryji jako Bogini:
  http://wiccanwoman.wordpress.com/2013/08/19/sacred-paths/
  :)

 13. Anima Animus said,

  26 lutego, 2014 @ 6:54 pm

  Zapraszam wszystkich, szukający Boga, do poznania naszej Boskiej Matki – Bogini. :)

 14. wiccanwoman said,

  14 sierpnia, 2014 @ 6:03 pm

  Reblogged this on Wiccanwoman – my blog and commented:
  I discovered only today that an entry from WICCANWOMAN – MY BLOG which I posted on 8/19/13 and entitled SACRED PATH(S) – and in which I included a link to an interview of Pope Francis via Catholic News!! – was mentioned here, as follows (in Polish):

  Anima Animus said,
  Luty 26, 2014 at 6:53 pm
  Tu więcej na temat Maryji jako Bogini:
  http://wiccanwoman.wordpress.com/2013/08/19/sacred-paths/
  :)

  (translated: „Here Mary more about a goddess”)

  I suggest that my readers use https://translate.google.com/ to copy/paste translate the whole post entry and all comments. It makes for some VERY interesting reading!

  By the way… I am 100% Polish, 2nd/3rd generation in the USA. I am happily surprised to read in the comments that there are others of my faith in my genetic homeland. These next words are for you. I hope they are not too mangled by the translation program!

  Błogosławiony niech będzie, moje siostry i bracia z Bogini. Jak stwierdzono w słowach jej opłatą:. „… Niech będzie piękno i siłę, moc i współczucie, honor i pokora, wesela i szacunek w tobie A ty, którzy chcą mnie poznać, wiedzieć, że poszukiwanie i tęsknota będzie korzystać nie, chyba że znasz tajemnicę: na razie to, czego szukają, nie znajdują w sobie, nigdy nie znajdziesz go bez Albowiem byłem z wami od początku, a ja jestem ten, który uzyskuje się na. koniec z pragnienia. „

 15. wiccanwoman said,

  14 sierpnia, 2014 @ 6:35 pm

  Oh my, I checked, and the above translation was quite poor after all. Here are the words, in English, to the portion of The Charge of the Goddess which I shared for my Pagan/Wiccan kinfolk:

  „Let there be beauty and strength, power and compassion, honor and humility, mirth and reverence within you.

  And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the Mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.

  For behold, I have been with you from the beginning, and I am That which is attained at the end of desire.”


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: