Ekumenizm

Tematem tego wpisu jest ekumenizm a konkretnie – ekumenizm kościołów protestanckich z Kościołem Rzymsko-Katolickim. Nie będę w nim udowadniał, że ta instytucja z siedzibą w Watykanie nie jest kościołem chrześcijańskim, ale skupię się za to na ostrzeżeniach znajdujących się w 2 Liście do Koryntian.

Apostoł Paweł napisał ten list do kościoła w którym panoszyli się fałszywi nauczyciele nauczający zgubnych herezji. To samo dzieje się również w protestanckich kościołach w Polsce.

Nie możemy być tego nieświadomi. Szatan jest bardzo podstępny i chce żeby chrześcijanie współpracowali razem z bałwochwalcami. Pismo przestrzega przed tym bardzo wyraźnie:

2 Kor. 6:14-17
14. Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
15. Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?
16. Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.
17. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; a Ja przyjmę was.

Jest nam nakazane żebyśmy nie mieli NIC wspólnego z synagogą szatana jaką jest Kościół Katolicki. Zapewne wielu oburzą te słowa, ale jest tak tylko dlatego, że szatan zaślepił umysły ludzi, którzy nie widzą, w jaki sposób on działa.

Nie możemy być ospali i nieświadomi zamysłów Szatana.

2 Kor. 2:11
11. Aby nas szatan nie podszedł; jego zamysły bowiem są nam dobrze znane.

Jakie więc są owe zamysły? Pismo o tym również mówi: aby przybrać wygląd sług Chrystusa i tym sposobem zwieść jak najwięcej ludzi.

2 Kor. 11:13-15
13. Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych.
14. I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.
15. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki.

Czy tolerowanie fałszywych nauczycieli i ich nauk jest kwestią ważną? Jest i to bardzo. Nie odróżnianie nauczania biblijnego, nauczającego, że zbawienie jest tylko z łaski, tylko przez wiarę i tylko dzięki Chrystusowi od nauczania mówiącego, że do zbawienia konieczne jest dodanie sakramentów, może świadczyć o tym, że taka osoba nie jest prawdziwym chrześcijaninem i jest na drodze do piekła.

Poza tym, ekumenizm to wyraźny sygnał dla katolików: wszyscy jesteśmy, chrześcijanami, nie potrzebujecie się nawracać. To zwodzenie.

Weźmy więc sobie do serca to ostrzeżenie i zbadajmy samych siebie czy rzeczywiście posiadamy zbawiającą wiarę w Chrystusa.

2 Kor. 13:5
5. Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli.

Jeśli masz wątpliwości co do swojego zbawienia, to nie czekaj. Upamiętaj się jak najszybciej i uwierz wyłącznie Chrystusowi, a nie jakiejś organizacji odnośnie swojego zbawienia.

1 komentarz

 1. faithpro said,

  9 lipca, 2009 @ 4:43 pm

  Uważam że MAsz rację….świetna refleksja….
  Mam prośbę i kamień mi spadł z serca ponieważ na osobie wierzącej się nie zawiodę..
  Paula i Pan Śmieciuch
  to blog o 23 letniej dziewczynie chorej na raka…..może Wejdziesz,poczytasz i dorzucisz kilka złotych…Nawet „dycha” leczy raka…
  Ja nawet Jej nie znam po reportażu w TVN poczułem iż muszę nagłośnić sprawę Pauliny jak tylko potrafię…proszę o pomoc…DZIEKUJE…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: