Uznanie Jezusa za swojego Pana

Nie zgadzam się z poniższą wypowiedzią, że musimy „uczynić Jezusa Panem naszego życia”. Jezus jest Panem każdego człowieka na świecie, niezależnie czy ktoś wierzy w Niego czy nie. Aby zostać chrześcijaninem należy UZNAĆ Jezusa za Pana swojego życia. Ale myślę, że to tylko kwestia doboru słów.

Jeśli Jezus nie jest twoim Panem, to znaczy nie jest Panem twojego życia, to nie jest On również twoim Zbawicielem.

Nie jesteś bardziej zbawiony od kogoś, kto nawet nigdy nie usłyszał imienia Jezusa.

Nie ma sposobu, żeby oddzielić te dwie rzeczy. Nie możesz wziąć Jezusa jako Zbawiciela i nie zaakceptować Go jako Pana albo uczynić Go Panem twojego życia.

Niektórzy mówią, że wystarczy tylko zaakceptować Jezusa. Nie możesz tego zrobić.

Mówią oni, że są dwa doświadczenia albo, że trzy, albo jeszcze coś innego.

Ale zawsze była tylko jedna opcja, to wszystko co naprawdę masz.

Jest tylko jedne doświadczenie. Albo weźmiesz Jezusa i uczynisz Go Panem swojego życia, albo nie weźmiesz go wcale, przyjacielu. Nie możesz przyjść i powiedzieć, „Wierzę, że Zbawiciela Jezusa, czyż nie jest to wspaniałe? I będę miał przebaczone grzechy, tak jak ubezpieczenie od pożaru.” Nie możesz tego zrobić. Nie możesz powiedzieć, „Na razie ominę uczynienie Jezusa Panem, bo jest kilka rzeczy, które chcę jeszcze robić. Chcę chodzić własną drogą, i mieć dobrą zabawę, i tak dalej.” To nie działa w ten sposób. Mówię ci prawdę, tak mówi Pismo, „Jeżeli nie jest On Panem twojego życia, nie jest On twoim Zbawicielem również.” Musisz uczynić Go Panem twojego życia. I myślę, że ważne jest zrozumieć to: Uczynienie Jezusa Panem, było to pierwotne wyznanie Kościoła, było to od samego początku.

Martwi mnie to, jest fragment, który przeraża mnie bardziej niż jakikolwiek inny w Biblii. To fragment, który mówi o oddzieleniu, pamiętasz (Mateusza 25)? Mówił On do tych stojących po Jego prawej ręce i po lewej, to było oddzielenie porównane do oddzielania kozłów od owiec. I będzie grupa, która będzie mówić, „Panie, wszystko, co robiliśmy, robiliśmy w Twoim imieniu. Wszystko w Twoim imieniu.” Nie mówimy tutaj o ludziach nie chodzących do kościoła, którzy nie dbają wcale o religię, ani o podobne rzeczy. To ludzie, którzy siedzieli w kościele jak ten, w ławkach i chwalili Jezusa w każdą niedzielę i temu podobne rzeczy. „Robiliśmy wszystko w Twoim imieniu, Panie!” Nawet znaki i cuda.” I co Jezus odpowiedział? „Idźcie precz ode Mnie, pracownicy nikczemności, Ja nawet nie znam was.” To przeraża mnie w połowie do śmierci. Kto jest w tej grupie? Są tam ludzie, którzy wszystko w swoim życiu robili w imieniu Jezusa, ale nigdy nie uczynili Go Panem swojego życia! Czy jest On Panem wszystkiego, czym jesteś? I wszystkiego, co posiadasz? Czy we wszystkim co dzieje się w twoim życiu, Jezus jest Panem? Który determinuje co dzieje się w twoim życiu?

Słyszałeś o nauczycielach, którzy próbowali oszukać młodego człowieka, który przybiegł do Jezusa (Marka 10:17). I pamiętasz co Jezus mu powiedział? Powiedział, „Idź sprzedaj wszystko co masz i pozbądź się tego. I wtedy przyjdź i podążaj za Mną.” Powiesz, „No, ale On powiedział to tylko do jednej osoby, On nie mówi tego do wszystkich.” Tak, On mówi to do wszystkich! Nie mówi On tego dokładnie w ten sam sposób, ale mówi On, „Postaw wszystkie rzeczy jako drugorzędne w stosunku do Mnie. Najpierw podążaj za Mną, najpierw szukaj Królestwa, odłóż wszystko na bok, i przyjdź i podążaj za Mną. I ja zapewnię ci wszystko, czego potrzebujesz.” On nigdy nie obiecał ci czegoś, co chciałeś, to jest nasz problem. My spędzamy połowę naszego życia na rzeczach, które chcemy robić, nie na rzeczach, które potrzebujemy robić. Jezus mówi, „Postaw mnie ponad wszystko inne.” On nie mówi nam, „Idź i sprzedaj wszystko co masz.” Ale mówi nam, „Jeśli chcesz podążać za Mną, musisz postawić Mnie ponad wszystko inne, i nie tylko musisz nazywać Mnie Panem, musisz uczynić Mnie Panem.”

Jeśli Jezus nie jest twoim Panem, to znaczy nie jest Panem twojego życia, to nie jest On również twoim Zbawicielem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: