Hańba grzechu seksualnego (John Piper)

Nie Marnuj Swojego Życia

W 1997 na spotkaniu Promise Keepers 62% mężczyzn przyznało się do zmagania się z grzechem seksualnym.

Teraz, 11 lat później, z internetem w prawie każdym domu, można sobie wyobrazić jak zła jest sytuacja.

Co twoje serce mówi o Chrystusie? Wczesną nocą, całkiem sam, przed ekranem internetu, mysz gotowa do kliknięcia – co twoje serce mówi o Chrystusie ponad pornografią?

Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia. Toteż kto odrzuca to, odrzuca nie człowieka, lecz Boga…

1 Tesaloniczan 4:7-8

I modlę się żebyś przyszedł na to zgromadzenie i wykonał dzieło, które będzie trwało do końca czasów i końca świata. W imieniu Jezusa. Amen.

Tysiące odeszło od marzeń, które wcześniej marzyli, aby mieć wpływ na skalę globalną, z powodu grzechu seksualnego w swoim życiu i seksualnych upadków w swojej przeszłości. Tysiące, które miały marzenia bycia radykalnie znaczącymi w świecie, robić coś, kłaść swoje życie, ofiarowywać wszystko do rozpowszechnia sławy Jezusa Chrystusa miastom i narodom i uniwersytetom, a potem straciliście to. I kiedy przyszedł czas na refleksje, powiedział on, że stracił to, bo było tyle winy w poczuciu niegodności z powodu seksualnych upadków, że wina i niegodność ostatecznie wykrwawiły się w dokuczliwe poczucie duchowej niemocy wydające koniec drogi. Koniec marzeń klasy średniej amerykańskiego, wygodnego, zapewnionego bezpieczeństwa. Wielką tragedią życia młodych chrześcijan nie jest masturbacja, nie jest rozpusta, nie jest bycie spoglądającym Tomkiem, albo ciekawską Kasią w internecie. Tragedią jest to, że Szatan używa winę wszystkich tych upadków, aby pozbawić cię twojego niegdyś radykalnego marzenia i wstawić w to miejsce życie, które jest szczęśliwe i bezpieczne i zapewnione.

Amerykańska klasa średnia wypełniona powierzchownymi przyjemnościami, tak, że pewnego dnia umrzesz na twoim bujanym fotelu nad jeziorem, zmarszczony i bezużyteczny, pozostawiając duże, tłuste dziedzictwo twoim dzieciom w średnim wieku, aby utwierdzić ich w swojej światowości. Właśnie to chce on ci sprzedać, ponieważ upadłeś tak poważnie. I to jest jedyną alternatywą, zamiast tego co kiedyś marzyłeś dla Chrystusa i Jego Królestwa. I ja nie przyszedłem tutaj żeby marnować twój czas albo mój czas. Przyszedłem z pasją abyś nie zmarnował swojego życia. Nasi ludzie leżą bezużyteczni z seksualnymi pokusami. Dlaczego? Ponieważ nasze dusze skurczyły się do rozmiaru telewizyjnego sitcomu. Czy możesz sobie wyobrazić: nasiąkać przed telenowelami albo sitcomami godzinami a potem pójść do kościoła, aby dostać kawałek teologii. I myśleć, że będziesz miał jakieś włókno na drzewie twojej wiary. Wystarczy mały podmuch wiatru i po nim. To się właśnie wydarzy. Więc znajdź dobry kościół i czytaj swoją Biblię i czytaj dobre książki. Teologia z pasją dla Jezusa może pokonać biologię.

Trzymajcie rękę z dala od tej myszy, a świat stanie przed wami otworem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: