Hymn Przebudzeniowy (Revival Hymn)

Kościół Jezusa Chrystusa w większości śpi, jak wielka sypialnia. Wchodzisz do niej, a śpiący chrześcijanie mówią: „Proszę nie budź mnie, chcę dalej spać!” I oczywiście kiedy Bóg zaczyna działać w Przebudzeniu, ludzie nie mogą spać. Nie możesz spać w Kościele kiedy Duch Boga budzi ludzi! Spójrz na pierwszy werset 52 rozdziału Izajasza. „.Obudź się, obudź się, oblecz się w siłę”. Obudźcie się śpiący chrześcijanie! Obudź się ty, który śpisz! Powstań z martwych, Chrystus da ci życie.
Zapamiętaj co powiem ci jako starszy chrześcijanin. W życie chrześcijańskim nie ma zakończonych procesów. Modlimy się o to, aby niektórzy z nas mogli pójść dzisiaj na swój własny pogrzeb i umarli dla siebie, do wszystkich wad i słabości.
Dlaczego człowiek powinien przyjść do krzyża?
Dlaczego człowiek powinien przyjąć śmierć z Chrystusem?
Dlaczego człowiek powinien chcieć utożsamić się z krzyżem i pójść do swojego grobu?
Powiem ci dlaczego:
Ponieważ jest to jedyny sposób w jaki Bóg może otrzymać chwałę od człowieka!

Jeśli zapytałbym cię dzisiaj czy jesteś zbawiony. Odpowiesz: „Tak, jestem zbawiony”.
Kiedy? A kaznodzieja głosił, ochrzciłem się i…
Czy jesteś naprawdę zbawiony? Od czego jesteś zbawiony, od piekła?
Czy jesteś zbawiony ze zgorzknienia? Czy jesteś zbawiony z pożądliwości? Czy jesteś zbawiony z oszukiwania? Czy jesteś zbawiony z kłamania? Czy jesteś zbawiony ze złego zachowania? Czy jesteś zbawiony z nieposłuszeństwa swoim rodzicom? No powiedz, od czego jesteś zbawiony?
„Któż może wstąpić na górę Pana? I kto stanie na jego świętym miejscu? [ten] Kto ma czyste dłonie i niewinne serce, Kto nie skłania duszy swej ku próżności i nie przysięga obłudnie, Ten dostąpi błogosławieństwa od Pana I sprawiedliwości od Boga, zbawiciela swego.”
(Psalm 24:2-5)

I nie ma dla Niego miejsca w izbie. Stał się trochę starszy – nie było dla Niego miejsca w Jego rodzinie. Jego rodzina zwróciła się przeciwko Niemu. Poszedł do świątyni – nie było dla Niego miejsca w świątyni. Świątynia zwróciła się przeciwko Niemu. Kiedy umarł – nie było miejsca, żeby Go pogrzebać. Umarł poza miastem.
A dlaczego ty w imieniu Boga oczekujesz, że będziesz wszędzie akceptowany? Jak to jest, że świat nie mógł znieść Najświętszego Człowieka, który kiedykolwiek żył, a dobrze mu [światu] układa się z tobą i ze mną?
Czy idziemy na kompromis?
Czy nie mamy dojrzałości duchowej?
Czy nie mamy prawości, która ukazuje ich zepsucie?
Ten, który jest z wysoka jest ponad wszystkimi. Chcę powiedzieć wam drodzy chrześcijanie: nie przepraszajcie za Niego.

Nie zamartwiajcie się ponieważ Jego doktryny przeciwstawiają się temu, co nauczyliście się w szkole. Wszystko co nauczyliście się w szkole, to jedna pusta głowa nauczająca inną pustą głowę. A ty nie masz powodu, żeby za Niego przepraszać. Jak mawiał drogi dr Tozer: „Wiadomo było jedną rzecz o osobie, który niosła krzyż poza miasto… wiadomo, że już nie powróci”.

Idziemy do kościoła i wracamy do niego za tydzień. I wcale nie jesteśmy tym zafascynowani. Nie spędziliśmy pół godziny z Jezusem, ale przesiadujemy całe godziny oglądając filmy. Jak powiedział Apostoł Paweł, świat jest systemem zepsucia i nikczemności. Świat idzie za nauką antychrysta. Czy świat jest dzisiaj dla ciebie ukrzyżowany, czy też może fascynuje on cię?
Rzeczą, której desperacko potrzebujemy jest o wiele lepsze dostrzeżenie tego jak jest cenny dla Pana jest Jego kościół. Jest to bezcenne. Ale daj nam Panie więcej troski przepełnionej smutkiem dla Swojego kościoła. To będzie miało dla Niego prawdziwą wartość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: