Społeczność Misjonarska HeartCry (Paul Washer)

Społeczność misjonarska HeartCry powstała w 1988 w Peru. Mieliśmy pragnienie pomagać rodzimym misjonarzom, by mogli dotrzeć z ewangelią do ludów żyjących na ich obszarze, oraz żeby mogli założyć biblijne zbory pośród nich. Od tego czasu Pan rozszerzył nasze granice, które zawierają teraz nie tylko Południową Amerykę, ale również Europę Wschodnią, Bliski Wschód, Azję, Afrykę, Australię, a nawet Koło Podbiegunowe.

Społeczność misjonarska HeartCry powstała i nadal działa w celu rozszerzania 4 głównych celów:

Chwała Boża
Pożytek dla ludzi
Zakładanie biblijnych lokalnych zborów
Demonstracja Bożej wierności

Naszym pierwszym głównym celem jest oczywiście chwała Boża. Żeby Jego imię było wielkie pośród narodów, oraz aby Baranek otrzymał pełną nagrodę za Swoje cierpienia. Tutaj w Heartcry odnajdujemy nasz wielki cel i stałą motywację, nie w człowieku, ani nawet w jego potrzebach, ale w Bogu. W Jego poświęceniu dla Swojej własnej chwały, oraz w naszym danym od Boga pragnieniu, by widzieć Go wielbionego w każdym narodzie, plemieniu, grupie ludowej i języku. Odnajdujemy wielką pewność dla służby nie w zdolności kościoła w wypełnianiu Wielkiego Posłania, ale w Bogu; w Bożej wierności i mocy, by osiągnąć wszystko co zapowiedział.

Naszym drugim głównym celem jest zbawienie zgubionej i umierającej ludzkości. Chrześcijanin, który mówi, że ma prawdziwą pasję dla chwały Bożej i jest pewny w Bożej suwerenności – czy taki chrześcijanin pozostanie niewzruszony na miliardy ludzi, które dopiero czekają na usłyszenie ewangelii Jezusa Chrystusa? Prawdę mówiąc, uważam, że wiarygodność wyznania, że jest się chrześcijaninem powinna być zakwestionowana, jeśli nie mamy pragnienia na czynienie wszystkiego w zasięgu naszych możliwości, by narody poznały Chrystusa, a nawet na wytrzymanie wszystkiego, za sprawę Bożych wybranych.

Naszym trzecim głównym celem w HeartCry jest oczywiście zakładanie biblijnych zborów. Jesteśmy świadomi, że potrzeby ludzkie są ogromne. Ich cierpienia są przeróżne. Jednak wierzymy, że wszystkie te choroby mają wspólne pochodzenie – radykalna deprawacja ludzkiego serca. Jego wrogość do Boga, oraz jego wyrzekanie się boskiej prawdy. Z tego powodu wierzymy, że największą przysługą, jaką można wyświadczyć ludzkości, jest zakładanie biblijnych zborów lokalnych poprzez głoszenie ewangelii. Zborów, które będę proklamować pełne Słowo Boże. I będą służyć zgodnie ze swoim celem i z mądrością. Świadomi jesteśmy faktu, że to dzieło nie może zostać osiągnięte ramieniem cielesnym, ale tylko poprzez ponad-naturalną Opatrzność Bożą oraz poprzez środki, które zarządził i dał nam Bóg. Będzie to biblijne głoszenie, modlitwa wstawiennicza, ofiarnicza służba, bezwarunkowa miłość, oraz oczywiście charakter na wzór Chrystusowego.

Czwartym i ostatnim z głównych celów HeartCry jest zademonstrowanie Bożym ludziom, że jest On prawdziwie w stanie, i nie tylko w stanie, ale również pragnie, aby zaopatrywać wszystkie nasze potrzeby według swoich bogactw i chwały. Każda potrzeba tej służby uzyskana będzie poprzez modlitwę. Nie będziemy zbierać datków poprzez samo-reklamę, poprzez chwalenie się, albo poprzez manipulowanie naszych braci i sióstr w Chrystusie. Spójrz, jeśli ta służba pochodzi od Pana, to będzie On naszym mecenasem. Jeśli jest On z nami, to skłoni On Swoich ludzi, by wspierali nas i będzie się nam powodzić. Jeśli On nie jest z nami, to nie powiedzie się nam i nie powinno się nam powieść. Pozwólcie, że ujmę to tak: poprzez lata tej służby nasza wiara zawsze była wątła i krucha, ale Bóg zawsze był wierny. Jak jeden drogi brat lubi mówić: „Nasz Bóg ma upodobanie w potwierdzaniu słuszności nawet najmniejszego zaufania Swoich dzieci”.

Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do oddawania swojego życia, aby ewangelia mogła być głoszona każdemu człowiekowi pod niebem. Niektórzy chrześcijanie zostali powołani, aby zeszli do studni jako misjonarze, inni są powołani, by trzymali linę dla tych, którzy schodzą. Od każdego z tych dwóch sposobów wymagane jest to samo radykale poświęcenie dla Wielkiego Posłania. I właśnie w tym celu działa HeartCry. My trzymamy linę dla tych, którzy zeszli do studni w dziele dla Imienia Bożego. Ludzie ci ryzykują swoje życie, by sztandar Prawdy mógł powiewać nad każdym centymetrem tej planety. Jak to uwielbiamy mówić w HeartyCry: „Niech imię Boże będzie wielkie pośród narodów i niech Baranek otrzyma pełną nagrodę za Swoje cierpienia”.

http://www.heartcrymissionary.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: