Ekumeniczny Dżihad (John MacArthur)

Ludzie (w ewangelikalizmie) mówią dzisiaj, że ci, którzy nigdy nie usłyszeli ewangelii, i tak będą zbawieni. Jest książka o nazwie „Ekumeniczny Dżihad” – czyli święta wojna. Autor książki – Peter Kreeft, który jest katolickim apologetą mówi, że jeśli mamy wygrać świętą wojnę, która jest wojną kultur, jeśli mamy zrobić, że świat stanie się bardziej moralny, będzie przyjaźniejszy, zakończą się wojny, że skończy się przestępczość i tym podobne, to musimy prowadzić tę świętą wojnę razem – musimy być ekumeniczni i wspólnymi siłami ją wygrać. Sami nie mamy szans. Więc mówi on w swojej książce, że musimy uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi, wszyscy idziemy tę samą drogą, do tego samego nieba.

Pisze on książkę w bardzo sprytny sposób. Zaczyna się ona gdy surfuje sobie nad morzem i uderza go fala i doświadcza on śmierci – idzie do nieba. I kiedy wchodzi do nieba, zdumiewa go to, że napotyka tam Buddę. Myślę, że każdy by go rozpoznał – raczej ma charakterystyczny wygląd… Więc momentalnie rozpoznając go, podchodzi do Buddy i mówi: „Ty w niebie? Co ty tutaj robisz?” Odpowiada: „Cóż kontemplowałem dużo, osiągnąłem pokój i uspokojenie ducha, i chociaż nie wiedziałem o Jezusie, Bóg rozwiązał ten problem kiedy tu przybyłem”. Następną osobą, którą spotkał był Mohamed: „A co ty tutaj robisz? Wierzysz, że Jezus jest tylko jednym z proroków takich jak ty, co tutaj robisz, jak się tu dostałeś?” „Cóż, dla nas muzułmanów najważniejsza jest moralność…” I jak Kreeft mówi w swojej książce, muzułmanie są lepszymi chrześcijanami od chrześcijan, bo oni nie uprawiają rozpusty, cudzołóstwa, homoseksualizmu i innych grzechów. Jest to wbrew ich zasadom, więc ogólnie muzułmanie mniej popełniają ich, są więc bardziej chrześcijańscy od chrześcijan. I Mohamed mówi: „…a to, czego nie wiedziałem o Jezusie, Bóg rozwiązał kiedy tu przybyłem!”. Idąc dalej napotyka grupkę Żydów, którzy również nie wierzą w Jezusa, ale czcili oni prawdziwego Boga. Boga ze Starego Testamentu i to wystarczyło dla Boga, bo oni Go czcili, a to czego o Nim nie wiedzieli, dowiedzieli się w niebie. Następnie narrator napotyka grupę ateistów. A ateiści szukali prawdy, a ponieważ Bóg jest prawdą, było to wystarczające dla Boga i również znaleźli się w niebie.

Sednem Peter’a Kreeft’a jest to: „Zobacz, kiedy dostaniemy się do nieba, wszyscy razem się tam znajdziemy. Zjednoczmy się więc razem i zwyciężmy tę wojnę”. Przeskakując do końca książki, Peter mówi: „Potrzebujemy generała. Potrzebujemy przywódcy, który walcząc w tej wojnie zgromadzi wszystkich buddystów, muzułmanów, ateistów i wszystkich innych pod jednym sztandarem. Wszystkiego czego potrzebujemy to jeden wielki przywódca, który wygra wszystkie wojny. Nadaje się do tego tylko papież. Będzie on naszym przywódcą i musimy mieć w sobie wewnętrzną moc, i dlatego musimy wszyscy poświęcić się Maryi. Maryja jest wielką duchową mocą, wielkim źródłem duchowej mocy. Więc wszyscy zjednoczmy się razem czcząc Maryję, niech papież będzie naszym przywódcą. Gdy to nastąpi, zwyciężymy Dżihad.

J.I. Packer komentuje tę książkę mówiąc: „Co jeśli Kreeft ma rację?”

Czy Kreeft ma rację, czy każdy idzie do nieba niezależnie w co wierzy? Mogę zrozumieć kogoś kto praktykuje zen, że będzie miał taką tolerancję, ale ewangeliczni liderzy? Jak można pójść na spotkanie w Amsterdamie, zorganizowane przez ewangelistyczną organiazację Billy’ego Graham’a? Spotkanie modlitwą rozpoczął rzymski katolik, a przemówienie wygłosi arcybiskup Canterbury, który zaprzecza temu, że Jezus powstał z martwych. Jak możesz nazwać to chrześcijaństwem?

Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej [dzień Pański], zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.

(2 Tesaloniczan 2:3-4)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: