Papież i Mahatma Gandhi

Jan Paweł II to człowiek, którego podziwiała cała ludzkość, zwłaszcza katolicy na cały świecie. Chcę tym wpisem zbudzić moich przyjaciół katolików do przemyślenia swojej decyzji pozostawania w religii, której przewodniczy podobno „nieomylny” papież. W powyższym filmiku słyszymy jak Jan Paweł na oczach milionów ludzi przed telewizorami wyparł się Chrystusa jako jedynej drogi do zbawienia, chwaląc przywódcę buddyjskiego Gandhiego i zapewniając, że ten niewierzący w Boga człowiek będzie żył wiecznie.

Jezus powiedział:

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. (Jana 14:16).

Papież był przeciwnikiem Chrystusa, był jednym z antychrystów, którzy usiłują doprowadzić do powstania NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA (New World Order), czyli rządu światowego, który nie będzie tolerował biblijnego chrześcijaństwa, a zmuszał będzie do złożenia pokłonu Bestii (Antychrystowi).

I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem [Bestią]. I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć? I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące. I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie. I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. (Apokalipsa 13:3-8)

Nie daj się omamić przez pochlebstwa Watykanu, że każda religia jest drogą do Boga. Bóg nie akceptuje nikogo, kto nie ufa Chrystusowi – Barankowi, który został zabity, aby każdy KTO W NIEGO WIERZY nie zginął, ale miał życie wieczne (Jana 3:16).

6 Komentarzy

 1. spichlesz said,

  16 grudnia, 2011 @ 9:49 pm

  Ciekawa teoria… Według mnie Karol Wojtyła przyprowadził wielu ludzi do Boga i wierzę, że wyprosił u Pana Boga wiele łask dla mnóstwa ludzi. Nie jest tak?

 2. Anonim said,

  1 stycznia, 2012 @ 9:58 pm

  Manipulujesz wypowiedzią Jana Pawła II mówiąc, że wyrzekł się Chrystusa. Po ci sianie nienawiści, zastanów się czy takie sianie nienawiści nie odciąga cię właśnie od Boga.

  Przede wszystkim w tym filmie nic nie powiedział o tym, czy Ghandi będzie zbawiony, on tylko cenił, że Ghandi zrobił dużo dobrego i złożył mu hołd, hołd jego życia.

 3. Gustaw said,

  3 stycznia, 2012 @ 8:37 pm

  @Anonim, Spichlesz
  System papieski, niestety, uprawia duchowa prostytucje: zbawienie za uczynki, kupczenie zbawieniem. Biblia okresla ten system wlasnie tak dosadnie: nierzad, duchowe cudzolostwo, wiec choc nie ogladalem powyzszego filmiku, to stwierdzam, ze jesli Wojtyla czy inny papiez wyprosila u Boga wiele lask, to ja jestem cesarz chinski. I oponuje nie dla gadania i krytykowania, ale po prostu dla naszegp otrzezwienia: prostestanci, obudzmy sie, co my wygadujemy, w co my wierzymy? Ze papiez wyprosil laski u Boga? Il papa non cambia…

 4. purytanin said,

  19 stycznia, 2012 @ 10:09 pm

  Anonim:
  „Przede wszystkim w tym filmie nic nie powiedział o tym, czy Ghandi będzie zbawiony”

  Jan Paweł II:
  „Niech Gandhi żyje na wieki”

 5. 19 stycznia, 2012 @ 11:04 pm

  Zacytuj słowa Jana Pawła II, w których wyparł się Chrystusa.

 6. Makhozi said,

  31 marca, 2012 @ 6:25 pm

  Kiedyś mówiło się: Idee Lenina wiecznie żywe… Czy to znaczy, że on sam (Lenin) zasłużył na wieczne zbawienie. Oj, chyba nie ale to jest sprawa między nim a Panem Bogiem. Mahatma Ghandi reprezentował sobą przede wszystkim biblijne morale i etykę. I może nasz Papież miał to na myśli. Jan Paweł II był papieżem i człowiekiem o bardzo rozległych horyzontach myślowych i chwała mu za to. I nie wahał się w poparciu pewnych protestanckich doktryn. Tak więc, miejmy respekt dla niego a nie zaraz „chuzia na Józia”.
  By the way, jestem protestantem. I tyle chciałem powiedzieć…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: