Cierpienia chrześcijanina (Charles Spurgeon)

„I chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał” List do Heb. 5:8

Jest napisane, że Kapitan naszego zbawienia stał się „doskonałym przez cierpienia”, dlatego my, którzy jesteśmy grzeszni i daleko nam do doskonałości, nie możemy się dziwić jeśli również przechodzimy przez cierpienia. Czy głowa ma być ukoronowana cierniami, a inne części ciała mają wypoczywać w wygodnym fotelu łatwego życia? Czy Chrystus musiał przejść przez morza własnej krwi, aby zdobyć koronę, a my mamy wejść do nieba nie umoczywszy nawet stopy? Nie, doświadczenie naszego Mistrza uczy nas, że cierpienie jest niezbędne, i że prawdziwie narodzone z Boga dzieci nie mogą, nie chcą tego uniknąć, nawet gdyby mogli. Ale jest jedna bardzo pocieszająca myśl w tym, że Chrystus stał się „doskonałym przez cierpienia” – to znaczy, że może on mieć doskonałe współczucie. On nie jest arcykapłanem „który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi”. W tym współczuciu Chrystusa odnajdujemy podtrzymującą nas moc. Jeden ze wczesnych męczenników powiedział: „Mogę to wszystko znieść, bo Jezus cierpiał, on cierpi teraz we mnie; on współczuje ze mną i on czyni mnie silnym”. Wierzący człowieku, chwytaj się tej myśli w każdym czasie udręki. Niech myśl o tym, że Jezus cię wzmacnia, podąża twoimi śladami. Znajdź słodkie wsparcie w jego współczuciu i pamiętaj, że cierpienie jest zaszczytną rzeczą – cierpienie za Chrystusa jest chwałą. Apostołowie radowali się, że zostali uznani na godnych by dostąpić tego cierpienia. Im więcej łaski da nam Pan by cierpieć za Chrystusa, by cierpieć z nim, tym bardziej nas zaszczyca. Klejnotami chrześcijanina są jego niedole. Insygniami królów namaszczonych przez Boga są ich kłopoty, smutki i inne cierpienia. Dlatego nie uciekajmy od tego zaszczytu. Nie odwracajmy się od bycia wywyższonymi. Cierpienia wywyższają nas, a kłopoty nas wynoszą. „Jeśli z nim wytrwamy [cierpimy], z nim też królować będziemy”.

2 Komentarze

 1. jon said,

  3 lipca, 2010 @ 2:49 pm

  Z tymi kłopotami i cierpieniami nie ma się co posuwać za daleko pamiętając że niektóre z nich pochodzą od świata a nie od Boga. Autor tego artykułu wrzuca wszystko do jednego worka bez rozróżnaiania. Pan Jezus w przypowieści o ziarnire mówi że troski tego wieku są jak chwasty powodują zagłuszanie słowa i nie wydawanie owocu, apostoł Paweł zaś żeby o nic się nie troszczyć lecz wszystko powierzać Bogu w modlitwie no a kłopoty są związane z troską bo nie można nazywać kłopotem czegoś co nie powoduje
  zmartwienia, dalej apostoł Paweł też mówi że smutek tego świata sprowadza śmierć no a co powoduje smutek właśnie kłopoty. Cierpienia które mają jakąś chwałę to są cierpienia dla imienia Jezusa i z powodu słowa
  Bożego. Błogosławieni którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości. Aby nikt z was nie cierpiał jako złoczyńca albo człowiek wtrącający się do cudzych spraw ale jeśli cierpi jako chrześcijanin niech to uważa za łaskę.

 2. Jurek said,

  17 lipca, 2010 @ 9:41 pm

  jon: „Z tymi kłopotami i cierpieniami nie ma się co posuwać za daleko pamiętając że niektóre z nich pochodzą od świata a nie od Boga”

  Uważasz, że Bóg nie ma kontroli nad wszystkim, co się dzieje na świecie? I to w sytuacji, gdy Jezus podtrzymuje WSZYSTKO słowem swojej mocy (Hbr 1,3).

  Owszem, jeśli cierpimy słusznie, to nie przynosi nam to chluby, ale i tak takie cierpienie spełnia rolę wychowawczą. Więc jest czymś dobrym.

  jon: „nie można nazywać kłopotem czegoś co nie powoduje zmartwienia,”

  A co, jeśli w sytuacji, gdy spada na nas kłopot/cierpienie, okazujemy ufność Bogu?
  Czy wiesz jonie, że cierpienie jest naszym powołaniem? (1P 2,21) A czemu ono służy? Odpowiedź jest w 2 Kor 4,16-17

  „Dlatego nie upadamy na duchu; bo choć zewnętrzny nasz człowiek niszczeje, to jednak ten nasz wewnętrzny odnawia się z każdym dniem. Albowiem nieznaczny chwilowy ucisk przynosi nam przeogromną obfitość wiekuistej chwały,”


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: