Teraz usprawiedliwieni (Charles Spurgeon)

„Każdy kto wierzy, jest usprawiedliwiony” Dzieje 13:39

Wierzący w Chrystusa otrzymuje teraźniejsze usprawiedliwienie. Wiara nie produkuje tego owocu dopiero po jakimś czasie, lecz już teraz. Ponieważ usprawiedliwienie jest rezultatem wiary, dane jest ono duszy kiedy przychodzi ona do Chrystusa i przyjmuje go jako swoje wszystko. Czy ci którzy stoją przed tronem Boga są teraz usprawiedliwieni? Owszem, ale my jesteśmy tak samo prawdziwie i całkowicie usprawiedliwieni jak ci, którzy teraz chodzą w białych szatach i śpiewają melodyjne pieśni do muzyki niebiańskich harf. Łotr na krzyżu został usprawiedliwiony w momencie, w którym zwrócił swoje oko wiary na Jezusa; a Paweł, po wielu latach służby, nie był bardziej usprawiedliwiony niż łotr, który wcale nie służył. Dzisiaj jesteśmy zaakceptowani w Umiłowanym, dzisiaj jesteśmy uwolnieni od grzechu, dzisiaj uniewinnieni przed sądem Boga. O, myśli wznosząca duszę! Jest w niej trochę kiści winogron Eszkolu, których nie będziemy w stanie zebrać aż wejdziemy do nieba; ale jest to gałąź, która wychodzi zza muru. Jest to część naszego codziennego pożywienia, którego dostarcza nam Bóg w naszym wędrowaniu tam i z powrotem. Teraz – właśnie teraz jest nam przebaczone; właśnie teraz nasze grzechy są od nas zabrane; właśnie teraz stoimy zaakceptowani w oczach Boga, tak jakbyśmy nigdy nie byli winni. „Teraz nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie”. Właśnie teraz nie ma ani jednego grzechu zapisanego w Księdze Boga przeciwko jakiemukolwiek z jego ludzi. Kto się ośmieli ich oskarżyć? Nie ma żadnej skazy, plamy, ani nic podobnego, co by pozostawało na jakimkolwiek wierzącym, jeśli chodzi o usprawiedliwienie, w oczach Sędziego świata. Niech obecny przywilej zbudzi nas do obecnego obowiązku, a teraz, kiedy życie trwa, spędzajmy swoje życie i całkiem je poświęćmy naszemu słodkiemu Panu Jezusowi.

2 Komentarze

 1. Kazimierz Serafin said,

  28 lipca, 2010 @ 1:57 pm

  Czy mam rozumieć,że wszyscy ludzie,którzy wierzą w Jeszuę będą zbawieni?
  Moim zdaniem,tak nie jest.Proszę zwrócić uwagę do kogo te słowa były skierowane,czy do zwiedzionych,(katolików,prawosławnych i protestantów)?
  Jeszua powiedział do Żydów:próżno mi cześć i chwałę oddają,skoro głoszą nauki i ustawy ludzkie.Troszeczkę trzeba pomyśleć,to nie boli.Czy,(katolicy,prawosławni i protestanci)przyjmują Jezusa,jako swoje wszystko???
  Ja takich nie znam.Ciekawe,czy ten mówca przyjmuje Jezusa,tak jak mówi,czy to tylko słowa jak u wielu,wielu mówców?

 2. purytanin said,

  28 lipca, 2010 @ 3:29 pm

  Rzymian 10:

  9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
  10 Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
  11 Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony

  Wszyscy, którzy ufają Chrystusowi, będą zbawieni.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: