Jak potępić dusze ludzkie?

Do napisania poniższego rozważania skłonił mnie autor artykułu: http://pbartosik.blogspot.com/2008/02/chcesz-dzieli-koci.html

Jeśli chcesz skutecznie potępić dusze ludzkie to mów, że wszystkie Kościoły (wyznania) chrześcijańskie są Kościołami. Czyli zaprzeczaj, że istnieją fałszywe Kościoły. Ten grzech często popełniają fałszywi nauczyciele. Wystarczy, że będziesz zaszczepiał u innych przekonanie, że szatańskie synagogi, które głoszą anty-biblijne doktryny SĄ Kościołami.
Np.
sukcesja apostolska (papież to przecież taki dobry i prostoduszny człowiek)
usprawiedliwienie (bo jakie to ma znaczenie czy jesteśmy usprawiedliwieni z uczynków czy z łaski?)
Tradycja ponad Słowem Bożym (co z tego jeśli słowo człowieka unieważnia Słowo Boże?)

Jeśli ktoś głosi powyższe herezje – uważaj jego kościół za „pełny”, a nawet „najprawdziwszy”. W ten sposób na pewno przyczynisz się do jedności pomiędzy światłością a ciemnością. Odwołuj się do faktu, że papieże przed Reformacją Protestancką są twoimi „Ojcami w wierze”. Mów, że Kościół Rzymsko-Katolicki i jego córy nie są wcale Nierządnicami Babilońskimi i nalegaj by jak najwięcej ludzi uwierzyło, że (pełnia zbawienia?) znajduje się w innym Chrystusie niż ten, którego głosili Apostołowie.

Uważaj, że Kościół powinien wyglądać we wszystkim jak Nierządnica z Apokalipsy 17 lub jak jej córy. Zaprzeczaj, że Biblia przyrównuje Kościół Chrystusa do czystej Oblubienicy, a fałszywy do plugawej Nierządnicy oraz, że 2 List do Koryntian nakazuje nam nie wchodzić w nierówne jarzmo z niewiernymi. Głoś bluźnierstwo, że Oblubienica Chrystusa jest Nierządnicą! Wówczas na pewno przyczynisz się do stworzenia Wielkiego Babilonu, który według Apokalipsy 18 zwiedzie całą ludzkość i czeka na niego Sąd Boży! Życzę więc powodzenia w przygotowywaniu drogi na przyjście Antychrysta!

P.S. I nazywaj siebie „kalwinem”. Co z tego, że Jan Kalwin widział w papieżu Antychrysta? Jan Kalwin błądził, współcześni kalwini już się pogodzili z Rzymem.

2 Komentarze

 1. DNA said,

  31 lipca, 2010 @ 4:52 pm

  Mnie artykuł podany w linku nie dziwi. Pastor P.B. jest dosyć prokatolicki, co widać z wielu artykułów jego autorstwa. Jeżeli nie zmieni się jego stosunek do KK, to istnieje pewne prawdopodobieństwo, iż będzie on polskim Scottem Hahnem.
  W tym miejscu warto zwrócić uwagę na dosyć znaczącą różnicę między treścią Konfesji Westminsterskiej z roku 1646 podaną na stronie Teologia.protestanci.org a treścią tego samego wyznania wiary podanej na stronie Ewangelicznego Kościoła Reformowanego. Tu linki do obu treści:
  http://www.teologia.protestanci.org/artykuly/art56.php
  http://www.gdansk.reformacja.pl/wyznaniawiary/westminsterskie.xhtml
  Dla ułatwienia dodam, że różnica dotyczy brzmienia tylko jednego punktu konfesji.

 2. DNA said,

  31 lipca, 2010 @ 10:40 pm

  Rozdział 25 „Kościół” pkt. VI według Teologia.protestanci.org brzmi następująco:
  „Nie ma innej głowy Kościoła poza Jezusem Chrystusem. Papież w żadnym razie być nią nie może. Jest więc antychrystem, człowiekiem grzechu i potępieńcem, który staje w Kościele przeciw Chrystusowi i wszystkim rzeczom Boskim.”
  Natomiast ten sam punkt konfesji podany na stronie Ewangelicznego Kościoła Reformowanego został skrócony jedynie do pierwszego zdania, i brak w nim jakiegokolwiek odniesienia do papiestwa, czyli:
  „Nie ma innej głowy Kościoła poza Jezusem Chrystusem.”
  Jest bardzo wątpliwe, aby treść owego punktu została pominięta przez przypadek. Wydaje się, że autor strony celowo pominął jej treść kierując się zapewne tzw. poprawnością polityczną.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: