Apokalipsa rozdz. 13

Księga Apokalipsy (lub inaczej Objawienie św. Jana) zawiera w sobie przepowiednię nadejścia Antychrysta. Co prawda Apostoł Jan nie używa w swoim Objawieniu słowa „Antychryst”, to nie pozostawił on wątpliwości co do jego nadejścia w swoim pierwszym Liście Powszechnym:

A słyszeliście, że ma przyjść Antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało” 1 Jana 2:18

W czasach apostoła Jana już byli antychryści – ludzie nauczający kłamstwa o Chrystusie i Jego Ewangelii. Tacy ludzie istnieją od 2 000 lat. Słusznie Reformatorzy nazywali Rzym siedzibą antychrysta – papiestwo zawsze głosiło fałszywą Ewangelię, która nie może dać zbawienia. Papieże zawsze twierdzili, że zajmują miejsce Chrystusa i dlatego każdy z nich był antychrystem. Ale apostoł Paweł ma też na myśli jedną konkretną osobę, która w przyszłości obejmie władzę nad światem.

Naszym zadaniem jest dojść do tego co Apokalipsa mówi o tym człowieku. W Apokalipsie 13 pojawiają się dwie Bestie (BW – zwierzęcia), które zwiodą całą ludzkość, a chrześcijan będą zabijać. W wersecie 1 znajdujemy Pierwszą Bestię – potwora posiadającego 7 głów i 10 rogów. Liczba 10 oznacza w Biblii całkowitość – cały świat, tzn. wszystkie państwa będą służyć Bestii, będzie ona panowała nad każdym narodem i ludem. Róg to symbol mocy. Tak jak dzikie zwierzęta używają swoich rogów do ataku, tak też Bestia użyje swojej mocy, aby niszczyć wyznawców Jezusa. Bestia będzie miała siedem głów – siódemka to liczba symbolizująca boskość – Bestia będzie udawała, że posiada boską moc, lecz naprawdę ta moc będzie pochodziła od Szatana.

Cały świat pójdzie w podziwie za tą Bestią. Bestia ta będzie mówić wielkie słowa – poda się za Zbawiciela. Pierwsza Bestia to Antychryst – Człowiek Grzechu, który będzie uzurpował sobie miejsce Chrystusa. Ludzie będą też wielbić Smoka, czyli Szatana, bo to on dał Bestii moc. Szatan będzie przez wszystkich wyznawców religii Babilonu uznawany za Boga Ojca.

W w. 11 spotykamy Bestię nr. 2. Będzie ona „mówiła jak Smok”. Mamy więc już kompletną szatańską trójcę. Drugą Bestią będzie Fałszywy Prorok, który będzie czynił wielkie cuda i będzie sprzeciwiał się Duchowi Świętemu. Cała ludzkość popadnie w wielki zachwyt nad szatańską trójcą i będzie wielbić obraz Bestii. Na myśl mi przychodzi katolicka praktyka kultu obrazów Jezusa i Maryi. To właśnie jest przygotowywanie drogi Antychrystowi. Jego obraz przemówi (co przy dzisiejszej technice nie jest wcale niewyobrażalne), być może obraz ten będzie mówił głosem samego Szatana. Zmusi on w ten sposób wszystkich do wielbienia swojego obrazu i do przyjęcia znamienia Bestii, której numer to 666. Ci, którzy stawią opór, zostaną zabici.

To wszystko czeka świat. Czy spotka to chrześcijan żyjących obecnie – tutaj zdania są podzielone. Według wielu uczonych biblijnych wszystkie dzieci Boże zostaną pochwycone do nieba przed nastaniem strasznego czasu na świecie kiedy zapanuje pełna ekumenia wszystkich religii oraz kult Antychrysta. Według tego nauczania zabici zostaną tylko chrześcijanie, którzy nawrócą się już po „Pochwyceniu”, a więc w czasie rządów Antychrysta. Ale myślę, że nie jest to dzisiaj dla nas najistotniejsze. 13 rozdział Apokalipsy ostrzega nas przede wszystkim przed wchodzeniem w ekumenię z fałszywym systemem religijnym (któremu przewodniczy papież) – z Babilonem, który w 18 rozdziale poniesie na sobie gniew Boga, który potępi wyznawców tej szatańskiej religii.

Kościół Katolicki zaprzecza, że Antychryst przyjdzie na świat, twierdzi że Antychryst to już przeszłość. I nic dziwnego, bowiem musi ratować się kłamstwami, aby nie wyszło na jaw, że to właśnie ten kościół jest Wielką Nierządnicą zasiadającą na Bestii (rozdz. 17), która będzie mordować wiernych Jezusowi. Jeśli chcemy być błogosławieni, studiujmy proroctwa Apokalipsy:

Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski” (Apokalipsa 1:3).

23 Komentarze

 1. On gość said,

  7 sierpnia, 2010 @ 6:09 am

  A jednak Ty purytaninie i wiekszośc wspolczesnych kosciołow zachowujac niedziele weszliscie w ekumenie z papiestwem chociaż nieswiadomie wszak niedziela to znak mocy i autorytetu papiestwa.

 2. On gość said,

  7 sierpnia, 2010 @ 6:10 am

  W jaki sposob mozna bedzie sie nawrocic po pochwyceniu skoro Duch Bozy zostanie zabrany z Ziemi i bedzie to juz po koncu czasu łaski czyzby 2 szansa to brzmi jak nauczanie Świadków

 3. On gość said,

  7 sierpnia, 2010 @ 6:11 am

  A moze tym co spowoduje zbawienie tych nowonawroconych Chrześcijan bedzie smierć w ucisku z powodu nie przyjecia znamienia bestii ( czyli zbawienie z uczynkow)

 4. purytanin said,

  7 sierpnia, 2010 @ 2:21 pm

  On gościu, gratuluję pytań – udało ci się w końcu powiedzieć coś sensownego.
  Ja w tym poście nie miałem zamiaru propagowania nauczania o „Pochwyceniu”, muszę dokładniej zbadać ten temat, żeby się o nim wypowiadać. Zaznaczyłem tylko, że istnieje takie nauczanie w ewangelicznym chrześcijaństwie i jest ono bardzo popularne. Gdyby wszyscy chrześcijanie zostali pochwyceni – oto jak ludzie będą mogli się nawrócić:

  Biblia mówi, że:

  1. będą dwaj Prorocy, którzy będą głosić
  2. naród izraelski się nawróci – to oni będą ewangelizować świat
  3. anioł będzie głosił potrzebę upamiętania się i wiary w Jezusa

  Co do drugiego pytania:

  Słuszna uwaga: adwentystyczna nauka, że święcenie niedzieli będzie znamieniem Bestii, i dlatego należy święcić sabat – to jest zbawienie z uczynków.

  Jednak znamieniem Bestii będzie przyjęcie jakiegoś znamienia (np. chipu), a wszyscy, którzy się boją Boga nie przyjmą Go, gdyż będzie dla nich oczywiste, że znamię Bestii to znak szatański.

 5. On gosć said,

  10 sierpnia, 2010 @ 6:56 am

  Narod izraelski ma czas na nawrócenie teraz,a po powtórnym przyjsciu Jezusa nie bedzie juz mozliwosci . „tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują”.
  por. Heb 9;28;
  „przeto znowu wyznacza pewien dzień, „dzisiaj”, mówiąc przez Dawida po tak długim czasie, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych”.
  Hebr. 4:7;

  Podane przez Ciebie trzy mozliwości dyskwalifikuje ten tekst. Poza tym Biblia nigdzie nie naucza o dwu etapowym powrocie Jezusa to kolejna bzdura ktorej nauczaja kościoly ewangeliczne i Swiadkowie Jehowy. Idea drugiej szansy na zbawienie to jest szatanskie zwiedzenie.

  Gdzie Biblia mówi o tym że znamię bestii to jakiś chip, a może karta od bankomatu?

 6. On gosć said,

  10 sierpnia, 2010 @ 6:58 am

  chip to jest mikroprocesor nie znamie mylisz pojecia puritan

 7. On gosć said,

  10 sierpnia, 2010 @ 7:15 am

  Księga objawienia mówi, że przedmiotem w ostatecznym konflikcie będzie kwestia wierności Bogu Stworzycielowi i Zbawicielowi por. Obj.14.6-12 o tym właśnie przypomina sobota, która jest Bożym znakiem Jego Ludu por Ez.20:11-12 Niedziela jest znakiem autorytetu papiestwa którego liczbą jest 666. Stad tez może to oznaczać, ze znamie przyjmą Ci którzy myślą wg nauk papieskich lub postępuja według nauk papieskich.( nie koniecznie będąc czlonkami rzymsko – katolickiego systemu papiestwo ma dziś wielu sympatykow i tych ktorzy je podziwiają nawet w religiach niechrześcijańskich) Chip może być wykorzystany jako system globalnej kontroli, ale nie jest to znamię bestii.

 8. On gosć said,

  10 sierpnia, 2010 @ 7:36 am

  Osoba Ducha Świętego jest niewidzialnym dla człowieka elementem pieczęci Bożej,a posłuszeństwo Bogu i Jego przykazaniem jest widzialnym aspektem pieczęci Bożej (jako dzieło Ducha Świętego dokonywane w wierzących) por.
  Obj. 14:12. „Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa”.

  Zatem ostatnie przesłanie Boga do ludzkości brzmi dziś tak jak zostało przedstawione w Obj. 14:6-12. To jest poselstwo Boże ktore Lud Boży czasów końca symbolizowany przez trzech Aniołów ogłasza ludzkości przed powtornym przyjściem Jezusa.

  Jest w nim mowa o: wiecznej Bożej ewangelii, posłuszeństwie i czci należnej Bogu stwórcy ( tu cytat 4 przykazania dekalogu), oraz sądzie Bożym.

  Bac się Boga to nie znaczy odczuwać strach tylko to co jest napisane w Przyp. 8:13 „Bać się Pana – znaczy nienawidzić zła; nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy”.

  W tych słowach mieści się sposób myślenia i postępowania zbawionego Ludu Bożego.

  144 tys z Obj . to nie Izrael etniczny tylko Koscioł składajacy sie z wierzących Żydów i Pogan który wyrasta z korzenia dawidowego którym jest Pan Jezus Chrystus.Por. Rzym.2:28-29.

  „Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.

 9. purytanin said,

  10 sierpnia, 2010 @ 3:47 pm

  On gościu, na komentarz nr 7 odpowiedziałem tutaj: http://ewangeliczni.forumowisko.net/znamie-bestii-vt193.htm#1688

  Natomiast na resztę postów będących zwykłą adwentystyczną propagandą nie odpowiadam, bo to nie jest tematyka mojego wpisu.

 10. On gosć said,

  11 sierpnia, 2010 @ 4:25 am

  Purytanin a jak rozumiesz proroctwo o 70 tygodniach z 9 rozdziału Ksiegi Daniela? Czy dostrzegasz tam Jezusa czy Antychrysta?

 11. purytanin said,

  11 sierpnia, 2010 @ 1:40 pm

  On gościu,
  Tutaj ci odpowiedziałem: http://ewangeliczni.forumowisko.net/post/1715.htm#1715
  A może tam byś się zarejestrował, co? Bo i tak połowę twoich komentarzy nie akceptuję, bo ten blog to nie jest miejsce na propagandę adwentystyczną. Na forum zaś nie ma cenzury.

 12. Daniel 9 said,

  18 września, 2010 @ 3:52 pm

  Jeszcze ciekawszą kwestią jest teoria tzw. przerwy w proroctwię lub inaczej wielkiej parentezy Daniela 9 o 70 tygodniach w którym kościoły protestanckie widzą Antychrysta zamaiast Jezusa.

  Problem polega na tym ,ze jeżeli uznamy tę rzekomą przerwę po 69 tygodniu i siedemdziesiąty tydzień odsuniemy w przyszłość to wydłuża się nam czas o którym jest mowa w proroctwie i przestaje to być 70 tygodni. Ale to pól biedy najgorsze jest to że wydarzenia,które wypełnił Jezus Chrystus, który jest głównym Bohaterem tego proroctwa odnosi sie do Antychrysta. Czy nie jest to bluźnierstwem?

 13. Anonim said,

  29 września, 2010 @ 1:33 pm

  Temat znamienia i liczby 666 już nie jest zasłonięty. Na stronie http://chcewierzyc.blogspot.com/ jest wyjaśnienie znaczenia liczby 666 i znamienia bestii.
  Liczba 6 to liczba człowieka (króla/królestwa) w Objawieniu Obj 17:10. Chodzi o królestwo panujące w tym czasie czyli o Cesarstwo Rzymskie. Trzy szóstki dają nam liczbę imienia bestii które mają zgubny wpływ na chrześcijaństwo.

  6 – królestwa ziemskie będące pod władzą szatana, w tym czasie także Cesarstwo Rzymskie
  6 – bestia z ziemi/fałszywy prorok sprzymierzeniec Cesarstwa Rzymskiego prześladujący wierzących którzy odrzucają ich nauczanie i władzę
  6 – posąg bestii, kopia Cesarstwa Rzymskiego powstająca po upadku Wielkiego Babilonu

  „15:2 – I widziałem jakby morze szkliste zmieszane z ogniem, i tych, którzy odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem, i nad liczbą imienia jego; ci stali nad morzem szklistym, trzymając harfy Boże.”

 14. 29 września, 2010 @ 1:35 pm

  Temat znamienia i liczby 666 już nie jest zasłonięty. Na stronie http://chcewierzyc.blogspot.com/ jest wyjaśnienie znaczenia liczby 666 i znamienia bestii.
  Liczba 6 to liczba człowieka (króla/królestwa) w Objawieniu Obj 17:10. Chodzi o królestwo panujące w tym czasie czyli o Cesarstwo Rzymskie. Trzy szóstki dają nam liczbę imienia bestii które mają zgubny wpływ na chrześcijaństwo.

  6 – królestwa ziemskie będące pod władzą szatana, w tym czasie także Cesarstwo Rzymskie
  6 – bestia z ziemi/fałszywy prorok/sprzymierzeniec Cesarstwa Rzymskiego prześladujący wierzących którzy odrzucają ich nauczanie i władzę
  6 – posąg bestii, kopia Cesarstwa Rzymskiego powstająca po upadku Wielkiego Babilonu

  „15:2 – I widziałem jakby morze szkliste zmieszane z ogniem, i tych, którzy odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem, i nad liczbą imienia jego; ci stali nad morzem szklistym, trzymając harfy Boże.”

 15. On przekorny said,

  18 października, 2010 @ 5:27 pm

  Anonymus mylisz sie to nie dawne Imperium Rzymskie jest Antychrystem lecz było nim jest i pozostanie na zawsze papiestwo roszczace sobie prawo do bycia namiestnikiem Chrystusowym

 16. On przekorny said,

  18 października, 2010 @ 5:31 pm

  Biblia mówi, że:

  1. będą dwaj Prorocy, którzy będą głosić
  2. naród izraelski się nawróci – to oni będą ewangelizować świat
  3. anioł będzie głosił potrzebę upamiętania się i wiary w Jezusa

  Gdzie Biblia mówi o tym, że to będzie się działo po pochwyceniu?

  Podobnie jak nauczanie o niewidzialnym pochwyceniu popularnym nauczaniem w Chrzescijanstwie jest to ,ze Niedziela jest ustanowionym przez Boga Dniem odpoczynku co jest ewidentna bzdurą.

 17. Luciuss44 said,

  20 listopada, 2010 @ 11:10 am

  On gościu proszę poczytaj sobie troszkę na temat zrozumienia proroctwa o 70 tygodniach wśród pierwszych chrześcijan. Polecam Adversus Heresies (Przeciwko heretykom) Ireneusza z Lyonu (II w.) księgę V, rozdział 25 ;)
  Pokazuje to, że chrześcijaństwo od samego początku widziało przerwę pomiędzy 69 i 70 tygodniem, i osobę Antychrysta w wersecie 27, a sama interpretacja nie jest wymysłem ewangelicznego chrześcijaństwa, ale powrotem do pierwotnego zrozumienia tego fragmentu.

 18. Luciuss44 said,

  20 listopada, 2010 @ 11:18 am

  Chciałbym również zauważyć, że pisarze wczesnochrześcijańscy nigdy nie sugerowali, że kościół zostanie zabrany przed wielkim uciskiem. Zawsze pisali coś wręcz odwrotnego… Pochwycenie Kościoła niewątpliwie będzie miało miejsce natomiast takie fragmenty jak Mt 24:31 umiejscawiają je „po udręce owych dni”.

 19. On gość said,

  22 listopada, 2010 @ 1:43 pm

  Lucjuszu pokaż mi jeden werset Biblijny który mowi o przerwie w proroctwie o 70 tygodniach. A przyjmę to i nie będe tego podważął.

 20. On 7 said,

  7 grudnia, 2010 @ 8:09 am

  proroctwa daniela nic nie mowią jakijeś Kopii Imperium Rzymskiego mówią ze na jego gruzach powstaną narody dążące do trwałego zjednoczenia UE. Mówi tez o tym ,że w czasi istnienia Imperium rzymskiego zacznie powstawać nowa potęgą o charakterze polityczno religijnym i bedzie działać przez 1260 lat 3,5 czasu lub 42 miesiące to sa jednakowe okresy prorocze potegą ta jest papiestwo, które istnieje do dziś i nosi wszystkie cechy dawnego imperium rzymskiego. Dlatego upatrywanie proroczego znaczenia w odbudowie świątyni Izraelskiej, Przerwy miedzy 69 a 70 tygodniem w Dan 9, czipami jako znamieniem bestii jest nonsensem teologicznym i szatańskim zwiedzeniem.

 21. Luciuss44 said,

  5 stycznia, 2011 @ 10:10 pm

  On 7 w wielu proroctwach dotyczących Mesjasza masz przerwy…

  np.Iz 9:5-6 (5) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. (6) Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki. Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona.

  Za 9:9-10 (9) Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny – jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy. (10) On zniszczy rydwany w Eframie i konie w Jeruzalem, łuk wojenny strzaska w kawałki, pokój ludom obwieści. Jego władztwo sięgać będzie od morza do morza, od brzegów Rzeki aż po krańce ziemi.

  widzisz w nich przerwy?

 22. Anonim said,

  6 grudnia, 2012 @ 6:41 pm

  Witam, znamie Boga jest to imie Ojca i Syna na czołach. Pieczecia nie moze byc sobota lecz imie Ojca Przedwiecznego. Syn i Ojciec maja to samo imie. Pisze bowiem Jego imie na czołach, to jest pieczec! Pisze takze ze nalezy oddac czesc Bogu , który stworzył niebo i ziemie a nie sobocie. Pytanie czy Bog w trzech osobach to Bog Izraela? Czy nie jest to fałszywy obraz Boga? Czy Bog trójedyny stworzył niebo i ziemie? Swiece sobote gdyz jest to przykazanie Boze ale nie uwazam iz jest to pieczec. Czytajac objawienie Maryjne czyli inaczej demona podszywajacego sie pod Maryje , mam na mysli objawienie ksiedza Gobbi Maryja czyli zjawa diabelska informuje iż bedzie znakowac znamieniem swoich wiernych na czole i na rece i jest to znak krzyza a potem wyjasnia iz jest to wiara w Boga w Trójcy. Czytajac to byłam w szoku kiedy zjawa mówi iz jej przeciwnicy beda mieli na czołach bluzniercze znamie. Czy jest bluzniercze znamie? Jest to przeciwienstwo Boga w trójcy czyli wiara iz Bog jest jedna osoba! Dlatego tez wierni beda mieli imie Ojca i Syna. Prosze zauwazyc iz pisze ze bedzie jedno imie i to imie ma Ojciec i Syn a oznacza to ze ci którzy wiedza kim jest Syn maja znamie Boga na swoich czołach. Ksiega Hioba, zrobiła na mnie szokujace wrazenie ale tylko niesfałszowana angielska wersja 1611 roku pisana starym jezykiem angielkim i tan prorok pisze ze Bog mówi ze wszyscy beda zganieni , nie uznani przez Boga , którzy sekretnie wierza w trzy osoby , kogo? Boga oczywiscie. Ludzie równiez maja uznac OSOBE BOGA! bo Bog ma osobe a nie osoby. Ojciec Przedwieczny ukazał sie pod postacia Syna bo to jest jedna osoba Boga. Duch sw to duchowa manifestacja Boga, Boza obecnosc Chrystusa w serach ludu Bozego. Zgadzam sie ze mozna nazwac Boga Duchem sw i wierze ze Duch sw to Bog bo pisze ze Bog jest Duchem wiec jest Duchem sw. Pisze bowiem ze jest jeden Duch a Pan jest Duchem. Pisze bowiem ze Jesus jest Panem. Czy istnieja trzy ososby? wiec jezeli to prawda to kazda osoba jmusi byc Panem i Duchem a jednak kazdy zaprzecza ze Jezus jest Duchem ale jednak On sam mówi o sobie ze jest Duchem prawdy który jest posród apostołow i którego apostołowie znaja bo jest posród nich. Jezus przychodzi duchowo do apostołow jako inny pocieszyciel, przychodzi w sposób duchowy a apostołowie twierdza iz Chrystus mieszka w nich.Duch Pana, Duch Ojca i Syna to ten sam Duch gdzy pismo uczy ze jest tylko jeden duch i ze Duch jest Panem a jezeli sa trzy odrebne osoby to kazda osoba musi byc Duchem bo pisze ze Bog jest Duchem. Dlaczego jezeli sa trzy osoby Boga to apostołowie w pozdrwieniach pozdrawiaja tylko Ojca i Syna a omijaja Ducha sw? Czyz to nie brak saacunku do Ducha sw jezeli jest On trzecia osoba? Modle sie do Ducha sw bo uwazam Go za Boga, nie uwazam Go za moc czy siłe czy energie. Duch sw to Duchowa obecnosc Boga. Kiedy mówi Duch sw to mówi Bog, a kiedy pojawił sie gołab jako symbol Ducha sw to Bog zamanifestował swoja obecnosc poprzez Ducha. W starym testamencie Jezus twierdzi wszyscy zobacza iz jest jeden i ma jedno imie . W starym testamencie zawsze pisze ze Bog ma oblicze, twarz a nie oblicza i nie twarze gdyz Bog jest jedna osoba zamanifestonowana w ciele. Mysle ze ci którzy uznaja Jezusa za Ojca Przedwiecznego zostana okrzyknieci heretykami i bluzniercami tak jak przepowiedział demon Maryjny ze ci którzy wierza w trójce to maja znamie Boga a przecinicy tego dogmatu zostana usmierceni, A co mówi apokalipsa ? Jan informuje nas iz ci którzy maja znamie Boga na czołach zgina!!! Pieczecia jest Duch sw. Nie sobota! Adwentyzm to zwiedzenie a mam filmy gdzie Elen White jest członkiem masoneri. To klan masoneri a na swoim grobie ma obelisk , symbol szatana, Sa zdjecia gdzie robi znaki masonskie. To fałszywy prorok który chce zwiesc swiat iz sobota to znamie Boga. Gdyby to była prawda to szabat nie byłby cieniem ale dzien byłby wyzszy od Boga. Tak swiece sobote ale nie uwazam ze mam wpływ na zbawienie. Znak Bozy to imie JEGO na czołach. Kogo? Ojca i Syna. On ma jedno imie a dlaczego? Bo jest jedna osoba, ma jedno oblicze czyli jedna twarz i ludzie prawi beda ogladali jego twarz a nie ich twarze. Nikt nie wie kim jest Ojciec i nikt nie wie kim jest Syn jezeli Syn mu tego nie objawi. To mówi pismo a jezeli Ojciec to jedna osoba a Syn druga to niestety ale Syn nie ma co objawic. Jezus mówi ze nikt nie wie kto jest kim ale tez mówi ze przyjdzie i objawi siebie czyli ujawni kim jest!! Wczytujac sie w apokalipse tak naprawde na tronie siedzi tylko jedna osoba a jest nia Jezus Ojciec Przedwieczny który przyszedł w ciele!!!!

 23. Wojtek said,

  8 grudnia, 2012 @ 11:54 pm

  J 20:17
  „Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj się mnie, bom jeszcze nie wstąpił do Ojca mego; ale idź do braci moich, a powiedz im:
  Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, i do Boga mego i Boga waszego.”

  I Kor 22-28
  22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Mesjaszu wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności. Mesjasz jako pierwszy, potem ci, co należą do Niego, w czasie Jego przyjścia.
  (24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu
  i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.
  (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego.
  Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

  Myślę,że pieczęcią Boga na czole będzie posłuszeństwo prawu Bożemu,które to prawo. w nowym Przymierzu wypisał sam Bóg w umysłach ludzi wierzących ,./Jeremiasz 31.33/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: