Kłamstwa szatana (Charles Spurgeon)

 I schlebiać ci będą wrogowie twoi” (BW)	5 Mojż. 33,29

Arcy-wróg, szatan, jest kłamcą od początku; ale jego kłamstwa tak kuszą, że na wzór matki Ewy skłonni jesteśmy zaraz mu uwierzyć.

Powiada nam, że nie otrzymamy łaski, że nasze przyznanie się do winy przynosi nam ujmę, że działem naszym będzie dział zgubionych; wszelako ufając Jezusowi, trwajmy na naszej drodze, a okaże się, że nie zginie żadne dziecko Boże, powierzone Jemu przez Ojca. On, szatan, powiada nam, że zabraknie nam chleba, że zagłodzeni będziemy wraz z dziećmi naszymi; wszelako Karmiciel kruków nie zapomni o nas, nie uczyni tego nigdy, a „zgotuje stół przeciwko nieprzyjaciołom naszym”.

Szepce on nam, że Pan nie uchroni nas od utrapienia, które dostrzegamy już z daleka, i grozi nam, że ostatni gram ciężaru połamie grzbiet wielbłądowi. Cóż za kłamca! Albowiem Pan nie opuści nas i nie porzuci! „Niechajże go teraz wybawi!” — woła drwiąco fałszywy przyjaciel; ale Pan zmusi drwiącego do milczenia, spiesząc nam z pomocą.

Szatan znajduje wielką radość w tym, kiedy opowiada nam, że śmierci nie zwyciężymy, mówiąc: „A cóż uczynicie, gdy nabrzmieją fale Jordanu?” Ale i tu okaże się on kłamcą, przejdziemy bowiem przez wezbrane fale i zaśpiewamy psalm chwały.

Z: Klejnoty Bożych Obietnic, 21 kwiecień

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: