Zmiłuj się nad nami Panie (Charles Spurgeon)

10 lipiec

Ty powstawszy zmiłujesz się nad Syonem; boć czas żebyś się zlitował nad nim, gdyż przyszedł czas naznaczony. Albowiem upodobały się sługom Twoim kamienie Jego, i nad prochem jego zmiłują się” Psalm 102,14-15

Nasze modlitwy za Kościół będą usłyszane, gdyż czas naznaczony przyszedł. Kochamy zebrania modlitewne, szkółkę niedzielną i wszelkie usługiwanie w domu Pana. Jesteśmy całym sercem związani z ludem Bożym i zaprawdę możemy powiedzieć:

„Nie ma jagnięcia w Twym stadzie ludzkim, Abyś nie czuwał nad nim, Panie mój, I nie masz wroga, przed którego mieczem Zląkłbym się, wiodąc za Twą sprawę bój.”

Jeśli uczucie to będzie powszechne, będziemy niebawem radować się orzeźwieniem przed obliczem Pana. Nasze zbory będą pełne, członkowie ożywieni, grzesznicy się nawrócą. Może to nastąpić tylko dzięki zmiłowaniu Bożemu, które przyjdzie; i ten werset wzbudza w nas nadzieję. Czas, naznaczony czas przyszedł. Bądźmy czynni! Daj nam, Panie, pokochać każdy kamień Syjonu, nawet upadły, pozwól nam cenić wysoko każdą prawdę, każde przykazanie Twoje, najsłabszego z wierzących, nawet gdyby inni wzgardzili nim, jako prochem. Jeżeli jesteśmy przychylni dla Syonu, to i Pan rychło okaże mu Swą dobroć. Skoro znajdujemy upodobanie w dziele Pańskim, to i Pan znajdzie w nas upodobanie.

Klejnoty Bożych Obietnic (1958 r.)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: