Kubek zimnej wody (Charles Spurgeon)

16 wrzesień

Kto by napoił jednego z tych małych tylko kubkiem zimnej wody w imię ucznia, zaprawdę powiadam wam, nie straci zapłaty swojej” Mat. 10,42

To przecież zrobić mogę. Mogę słudze Pańskiemu okazać usługę. Pan wie, że kocham ich wszystkich i uważałbym sobie za zaszczyt umyć im nogi. W Imię Mistrza kocham uczniów.

Jak łaskawie Pan wymienia tak niewiele znaczący uczynek: „napojenie kubkiem zimnej wody”. Bo to uczynić mogę, choć byłbym najuboższy, powinienem to uczynić, jakkolwiek byłbym nędzny — uczynię to chętnie. A choć to jest takim drobiazgiem — Pan dostrzega, gdy uczyniono to nawet najmniejszemu z Jego sług. Widocznie chodzi tu nie o wartość, zręczność, czy wielkość — chodzi o pobudkę serca; jeśli czynimy coś dla Jego uczniów, dlatego właśnie, że są Jego uczniami, Pan spostrzega to i odpłaca. Nagradza nas nie według zasługi naszej — naszego uczynku, ale według bogactwa Swojej łaski.

Daję kubek zimnej wody, a On poi mnie wodą żywą. Czynię to jednemu z Jego maluczkich, a On traktuje mnie, jako jednego z nich. Jezus znajduje wytłumaczenie dla Swojej szczodrobliwości w postępowaniu, do którego przywiodła mnie Jego łaska i powiada o mnie: „nie straci zapłaty swojej”.

Klejnoty Obietnic Bożych (1958 r.)

1 komentarz

  1. montana said,

    2 lutego, 2011 @ 9:38 am

    Pamiętam taką sytuację w swoim życiu,kiedy będąc w gościnie u dzieci BOŻYCH,w podziękowaniu za okazane serce i miłość postanowiliśmy zebrać trochę pieniędzy i zostawić tej rodzinie.Ja oddałam wszystko co miałam(zostawiłam tylko na bilet powrotny).Pomyślałam sobie”JEZUS się o mnie zatroszczy.I ON się zatroszczył.Oddał mi 200% więcej!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: