jan1423

Ostrzegam przed wchodzeniem na stronę internetową, do której linkuje autor tłumaczenia filmu „Spurgeon Kaznodzieja:” jan1423

54 Komentarze

 1. REMI said,

  2 stycznia, 2011 @ 9:25 pm

  fajnie, że wrzuciles ten film. szczegolnie mam w pamięci fragment slowa Spurgeona – Nigdy nie przystosowujcie Biblii do tego świata, lecz siebie do Biblii. pozdrawiam. REMI.

 2. ps.73.28 said,

  14 stycznia, 2011 @ 8:36 pm

  Moje takie pytanie, jeśli ostrzegasz przed wchodzeniem na tą stronkę, to czemu wrzucasz film, który jest przez tą grupę, (w której – jak to napisaliście na forum – głosi się herezje), przetłumaczony i lektor zrobiony. Czy to się ze sobą nie kłóci? Jeśli coś robić to już do końca, więc myślę, że warto by było samemu przetłumaczyć i zrobić lektora. W nich widać działającego Chrystusa i cenną pracę dla Pana, którą z serca wykonują. Niebezpieczne jest pochopne osądzanie. A jeśli jesteś dzieckiem Bożym to Pan ci prawdę pokaże, jeśli będzie ci zależało na poznaniu jej w tej kwestii. Moją radą jest to, żebyś wejrzał w swoje serce i zobaczył kto kieruje tobą w tym co robisz. Życzę Bożych przemyśleń w tej sprawie. List Jakuba 4,11-12. To miało być napisane w prywatnej wiadomości, ale nie widzę maila do ciebie, dlatego piszę to tutaj.

 3. purytanin said,

  14 stycznia, 2011 @ 11:18 pm

  „Moje takie pytanie, jeśli ostrzegasz przed wchodzeniem na tą stronkę, to czemu wrzucasz film, który jest przez tą grupę, (w której – jak to napisaliście na forum – głosi się herezje), przetłumaczony i lektor zrobiony.”

  – tak, masz rację. Usunąłem wszystkie linki do filmów na koncie Jana1423. Nie można być zbawionym i zaprzeczać Boskości Jezusa, a Jan1423 właśnie to czyni. To wilk w owczej skórze.

 4. ps.73.28 said,

  15 stycznia, 2011 @ 1:32 am

  Szkoda, że nie spróbowałeś się skontaktować bezpośrednio z tym bratem, który to mówi, żeby dokładnie się dowiedzieć jak na to patrzy. I szkoda, że nie wziąłeś sobie do serca co napisałam, żebyś się zastanowił nad tym co robisz, bo osądzasz. I robisz to zbyt pochopnie. Naprawdę zastanów się nad tym i nie opieraj się zbyt szybko na opiniach osób, zanim nie sprawdzisz dokładnie z jakiego nastawienia serca to płynie i jak wygląda życie tej osoby, która przedstawia to w taki sposób. Ja nie będę tego robić, bo to nie o to chodzi. Naprawdę życzę, żebyś zobaczył dzięki Panu jak właściwie powinieneś postąpić.

 5. maciejkowski said,

  15 stycznia, 2011 @ 11:42 am

  Pan Marian korzysta z pracy innych ludzi, między innymi mojej. Bez mojej zgody zamieścił moje tłumaczenia książek. Myślę, opierając się na tym że znam też innych braci, którzy tłumaczyli też część książek nie zgodziliby się oni aby ich prace i włożony wysiłek promowały tego heretyka. Co do intencji pana Mariana wystarczy, posłuchać jego kazań, w których wykazuje wiele nienawiści wobec kościoła.

 6. montana said,

  15 stycznia, 2011 @ 12:20 pm

  Ja mam pytanie do ps.73.28.Czy na pewno chcesz aby na forum całej Polski opowiedzieć jak wygląda życie pana Mariana i czy on sam tego chce,skoro piszesz w jego imieniu.Dlaczego pan Marian nie podejmie męskiej,merytorycznej dyskusji tylko posługuje się osobami postronnymi?Jeszcze jedno pytanie do ps.73.28 a może warto opowiedzieć o twoim wypełnieniu przykazania Pańskiego,starsze kobiety niech wiodą życie świątobliwe,niech unikają plotek i oszczerstw,niech nie nadużywają wina,niech służą innym dobrą radą,niech uczą młodsze jak trzeba kochać mężów i dzieci,jak pielęgnować rozsądek,czystość,gospodarność i dobroć,jak wreszcie ulegać mężom-tak iżby nikt nie znieważał Słowa Bożego,Jak wypełnienie tego przykazania wygląda w sekcie z Gdańska.Może faktycznie trzeba zacząć głośno mówić o rzeczach,które dotąd działy się tylko w ukryciu?,Dlatego,co mówiliście,będzie słyszane w świetle dziennym,a co w komorach na ucho szeptaliście,będzie rezgłaszane na dachach,

 7. maciejkowski said,

  15 stycznia, 2011 @ 6:27 pm

  Pan Marian, korzysta w publikowaniu różnych materiałów chrześcijańskich z cudzej pracy. Jego ludzie ściągają z internetu różne filmy z napisami, następnie pan Marian czyta napisy, potem je usuwają i „tłumaczenie”, gotowe. Czyta też książki które tłumaczyli inni bracia, bez ich zgody. Ma tam zamieszczony też „Duchowy sekret Hudsona Taylora”, mojego tłumaczenia, kazania Spurgeona i parę innych książek. Teraz wiem że wspomaga go grupa chrześcijan z Łambinowic ze Śląska, oni też chyba coś mu tłumaczą. O ile wiem jak jeszcze miałem kontakt z grupą pana Mariana, nie było tam nikogo ktoby znał dostatecznie dobrze angielski. Nawiasem mówiąc, jestem ciekaw co by powiedzieli Paul Washer, i inni bracia, których kazania i produkcje filmowe zamieszcza jan1423 do promowania nauki i osoby pana Mariana?

 8. k.sal.8.17 said,

  15 stycznia, 2011 @ 8:53 pm

  zgadzam się z ps.73.28 pochopne osądzanie jest złem poza tym wchodziłem na stronkę jana1423 i znalazłem tam wiele poruszających rzeczy. Na yotube jest konto prowadzone przez tych samych ludzi (jana1423a) Można tam znaleźć bardzo poruszające filmy.

 9. purytanin said,

  15 stycznia, 2011 @ 10:47 pm

  k.sal.8.17,
  Zgadza się, że jest tam wiele pouczających rzeczy – ale to powoduje tylko, że ten guru sekty jest tak niebezpieczny. Ale te pouczające rzeczy są autorstwa ludzi wierzących w Trójcę Świętą. Pan Marian natomiast jest anty-chrześcijaninem twierdzącym, że nauka o Bóstwie Jezusa jest diabelską doktryną. A prawda jest taka, że jeśli Jezus nie jest Bogiem, nie może być też Zbawicielem. Pan Marian to wilk w owczej skórze prowadzący ludzi na potępienie. A ja jako naśladowca Jezusa mam obowiązek ostrzegać ludzi przed tym zwodzicielem.

 10. Jack said,

  15 stycznia, 2011 @ 11:48 pm

  Witam wszystkich, widzę że wielu z was ma duży problem z doktrynami, zwłaszcza Ty, purytaninie.
  Jedno pytanie, jak wobec tego powinien wierzyć człowiek, o którym piszecie, bo potępianie człowieka na podstawie jednego kazania jest totalnym zaprzeczeniem istoty zbawienia.
  Widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w swoim nie dostrzegasz?
  A może w tym kazaniu chodzi o to, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele?
  Czy temu zaprzeczysz?
  Czy może nadal trwasz w tradycji katolickiej i wierzysz w Trójcę…
  Z tego co wiem i słuchałem, grupa z Gdańska nie jest grupą prowadzoną jedynie przez tego brata, jest tam kilku starszych braci, są diakoni itp.
  A jako że brat, którego potępiasz, chociaż nigdy z nim nie rozmawiałeś, jest najstarszy wiekiem, pewnie mógłby wiele cię nauczyć, jak szanować starszych, a jeśli uważasz, że błądzi, może warto samemu przejechać się do niego i spróbować porozmawiać?
  Nigdy w swoim zborze nie opierałem się na opiniach ludzi, którzy z innych zborów zostali usunięci, tak jak tutaj powyżsi – maciejkowski, montana i inni.
  Zawsze brałem dwóch, albo jednego brata ze swojego zboru i odwiedzałem to miejsce, aby sprawdzić jak się rzeczy mają.
  Jeśli brat rzeczywiście ma z czymś doktrynalnym problem, to może po rozmowie i przede wszystkim wspólnej modlitwie jest możliwe porozumienie.

  Purytaninie, jesteś młody, z tego co widzę, masz zapewne szczere serce i szukasz Pana, pomódl się w tej sprawie, bo może okazać się, że błądzisz i osądzasz człowieka, który naprawdę szczerym sercem szuka Jezusa i stara się Go naśladować.

  Acha i jeszcze pytanie, gdzie w Słowie Bożym masz napisane, że trzeba wierzyć w Trójcę, aby być zbawionym?

  Bo czytam Biblię od prawie 20 lat i nie znalazłem.

  Z pozdrowieniem

 11. Jack said,

  15 stycznia, 2011 @ 11:58 pm

  do maciejkowski
  Chwała Bogu, że ktoś w końcu czyta te wszystkie książki.
  Nie rozumiem twojego problemu.
  Czy nie po to były tłumaczone i pisane aby docierały do ludzi, czy po to tłumaczyłeś (jak mniemam) aby zarabiać na tym?
  W moim zborze jest osoba niewidoma i dzięki Bogu może posłuchać dobrych książek i Pisma Świętego.
  Czy kiedykowiek zrobiłeś coś, co robi ten człowiek, czy nagrałeś jakąś książkę, którą przetłumaczyłeś, aby docierała do ludzi, którzy tego potrzebuję?
  Jak tak, to poproszę link.
  Z pozdrowieniem

 12. maciejkowski said,

  16 stycznia, 2011 @ 12:59 pm

  Po pierwsze drogi Jack, nikt z tych osób nie został usunięty z jakiegokolwiek zboru. Z grupy pana Mariana, odeszliśmy sami, bardzo poranieni, otoczeni wianuszkiem kłamstw tego człowieka. Jeżeli ktoś kiedykolwiek został usunięty ze swego poprzedniego zboru i to jednomyślnie, to pan Marian. Ty go jeszcze nie znasz, ale proponuje ci abyś stał się członkiem tego zboru i sam zakosztował jego indoktrynacji. Diakoni i starsi w tej grupie to nic nie znacząca w praktyce fasada, decyzje zawsze podejmuje pan Marian, który zresztą powiedział, że tylko on ma dar nauczania tam. Doktryna drogi bracie też jest ważna. Życie Branhama też było bez zarzutu, a mimo to stał się zwodzicielem, podobnie jak Russel i Joseph Smith. Nikomu nie ograniczam dostępu do moich tłumaczeń, jedynie nie chcę aby promowały człowieka który skrzywdził wielu ludzi i głosi fałszywe nauki i to nie tylko odnośnie Osoby Chrystusa, ale na temat małżeństw, relacji rodzice dzieci, i w praktyce w prawie każdym jego kazaniu z ostatniego okresu jestem w stanie udowodnić poważne błędy merytoryczne. Co do tłumaczeń, myślę że mój zbór będzie miał wkrótce stronę, będziesz mógł posłuchać. Sam czytam Biblię od 86 roku i wiem co piszę. Nie można budować niczego gdy zostawia się za sobą ruiny serc ludzkich, porozbijane społeczności, i słowa za które się nie chce brać odpowiedzialności, a to robi pan Marian. Tak jak słyszałem znowu wygłosił kazanie, że tym razem Pan Jezus jest Bogiem ale mniejszym od Ojca, aby zatuszować poprzednie brednie. Zresztą to kazanie Kim był Jezus kuszony przez diabła? nie tylko mówi w jakim ciele przyszedł Jezus ale wyraźnie głosi że Jezus żadnym Bogiem nie jest bo słowo „bóg”, oznacza urząd. Posłuchaj jeszcze raz tego, ale już jako wolny człowiek. Posłuchaj tych wszystkich niedorzeczności, o tym jakie dary Pan mu dał itp.. Znam go sporo czasu i nigdy nie słyszałem jak wykładał języki, a mam świadectwo i to nie tylko moje, że owszem prorokował, tylko jakoś w żaden sposób od dwudziestu lat jego proroctwa nie mogą doczekać się spełnienia. Jeszcze jedno, nie jestem zamożnym człowiekiem, ale chociaż nigdy nie było mi lekko, to nigdy złotówki nie wziąłem za prace które wykonałem tłumacząc i nie mam zamiaru brać. Zawsze darmo dawałem co mi dał Pan, natomiast powtarzam, nie takim celu, przykro mi.

 13. oliwka said,

  16 stycznia, 2011 @ 2:42 pm

  Drogi Jacku, oskarżasz maciejkowskiego, a tym samym i mnie, nikt z nas nie oskarża Mariana bez przyczyny, czy bezpodstawnie i nikt też nie był usunięty z tej grupy. Ja tak jak maciejkowski pisał a pisał prawdę, w 2003 roku wraz z moją podówczas najmłodszą 9 letnią córeczką uciekłam z tego miejsca, gdzie przez 11 lat znosiłam upokorzenia i upodlenia a moi synowie biernie się temu przyglądali nie widząc nic złego w tym co Marian wyprawia, na każdym kroku poniżał nie tylko mnie ale i Macieja i Grażynę, mojego męża i wielu innych, grupa Świadomego chrześcijaństwa mogłaby też coś na ten temat powiedzieć,prawda?Jeszcze raz powtarzam jak już kiedyś napisałam, wszyscy którzy nie wyznają tego co Marian są dla grupy Mariana heretykami łącznie ze mną jak mawiają to samo zło.Pytam się Jacka, czy jest w waszej grupie Miłość??? Co synowie zrobili z ciężko chorą matką , jak wobec niej postąpili? i to tylko dlatego że uciekła od Mariana, bo już dłużej tego upodlenia i poniżenia nie mogła znieść, co owi synowi zrobili ze swoją babunią staruszką 86 letnią,przysięgali na łożu śmierci swemu świeżo nawróconemu dziadziusiowi, że się nią zaopiekują i do dziś raz do roku albo dwa pokazali się u niej,a dziadziuś zmarł w 2003 roku,ja dziś mogę powiedzieć przed całą Polską Marian zniszczył całą moją rodzinę, i każdemu kto do mnie przyjdzie mogę to udowodnić, nie oskarżajcie ani mnie ani Maćka o kłamstwo, bo jak i ten umiłowany brat do dziś ma piekło w swym domu, bo takie mu stworzyła nieustannie wrzeszcząca żona,tak brzydko napisałam wrzeszcząca, bo ona nie krzyczy tylko się drze, jet to przykre bo ona się uważa za posłuszną Bogu chrześcijankę, jaką?własnemu mężowi złorzeczy , wyzywa i obgaduję a czołem bije przed swoim guru, o dziwo w każdej rodzinie z którą miał Marian kontakt przynajmniej 25 lat są łzy i cierpienie, dziwne że nie widzą tego tylko ci którzy pozostali przy nim,wiele małżeństw rozbitych, niektórym z nich po latach udało się do siebie wrócić, tak jak i mojemu małżeństwu, byliśmy w separacji, choć mąż mieszkał w tym samym domu,ale małżeństwo nie istniało, dopiero kiedy odeszłam od Mariana,powoli wszystko zaczęło się naprawiać, nie jest może idealnie,ale jest dla mnie bardzo troskliwy i czuły, tak samo małżeństwo maciejkowskiego od 10 lat nie istnieje,choć mieszkają pod jednym dachem żona jest do niego delikatnie mówiąc wrogo usposobiona, piszę tylko o owocach Mariana grupy i Mariana nauczaniach, nie o doktrynach,wiele by można o każdym uczniu Mariana napisać, Jaku co jeszcze rzucisz w twarz mi i maciejkowskiemu?

 14. Jack said,

  16 stycznia, 2011 @ 5:37 pm

  To co przeczytałem co napisała oliwka pokazuje, że trwając w ciągłym użalaniu się nad sobą prowadzi do powstania korzenia goryczy.

  Smutna kobieta…

  Nic nie wrzuciłem nikomu, jedynie proponuję Purytaninie odwiedzenie tego zboru, podejmij sam decyzję, bo szczerze patrząc na to, co piszą ci ludzie, jest mi ich szkoda.
  Z pozdrowieniem

 15. Jack said,

  16 stycznia, 2011 @ 6:14 pm

  Purytaninie, jeszcze jedno pytanie
  Jak zachowałby się w tej sprawie Jezus Chrystus?

  Widzę, że te dwie osoby – maciejkowski i oliwka są bardzo nastawieni oskarżycielsko, czują się poranieni, a czy sami nie zranili.
  Znam ten zbór, nigdy złego słowa od nich nie słyszałem na temat tych, którzy odeszli, zawsze była modlitwa za nimi.
  Z tego co wiem, to właśnie maciejkowski traktuje swoją żonę jak przedmiot.
  Słyszałem to na własne uszy,jak mówił do niej „żono, masz to zrobić, od tego tu jesteś…”
  A oliwka, szkoda opowiadać, ale musisz się naprawdę nawrócić, bo twoje słowa pokazują, że nie naśladujesz Chrystusa ciągle oskarżając, a żadnej winy w sobie nie znajdując.
  Będę się modlić, aby wasze serca skruszały, abyście przestali oskarżać, a w modlitwie do Pana zaczęli powierzać swe serca Jemu.
  Warto posłuchać kazań brata Mariana, słuchałem już wielu i siedząc i studiując Słowo Boże przyznaję mu rację w wielu sprawach, ale nawet jakby błądził, to widzę, że ma szczere serce i Pan mu pokaże.

  Uważajcie na słowa – maciejkowski i oliwko – bo z każdego nierozważnego słowa zdacie sprawę przed Bogiem. Ostrzegam jako starszy zboru, bo widząc wasze wypowiedzi widzę w jakim niebezpieczeństwie są osoby, które dają posłuch goryczy.

  Purytaninie, sam rozsądź.
  Z pozdrowieniem

 16. maciejkowski said,

  16 stycznia, 2011 @ 7:31 pm

  Drogi człowieku, dlaczego kłamiesz, moja żona żyje jak chce. Ale ja nie będę na osobiste tematy z tobą dyskutował, gdyż nawet nie znam ciebie. Jak chcesz osobiście porozmawiać mój mail to maole67@gmail.com. Co do Purytana faktycznie jest młodym człowiekiem ale ma więcej oleju niż ty i ja, bo przynajmniej nie daje się zniewolić przez guru. Ja przez pana Mariana straciłem wiele lat życia. Wiem bo widać że jesteś mu fanatycznie oddany i nawet największe głupoty które on głosi nie przekonają ciebie. Ale czy wiesz, że zabrał on moją nieletnią córkę na wycieczkę do Niemiec bez mojej zgody. Czy wiesz że zalecając się jedna z mężatek w tej sekcie zrujnowała życie młodemu człowiekowi. Zresztą można by mnożyć to wszystko co się tam działo. Ale jak powiedziała mi pewna siostra, drogi bracie jesteś już beznadziejnym i ogłupionym przypadkiem. Co do oddawania czci Jezusowi to czy nie jest napisane Kto wyzna że Jezus jest Panem zbawiony będzie, Czy wiesz, że słowo Pan, jest w tym kontekście synonimem słowa Bóg. Czy wiesz że Jan napisał aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca. A w 4 i 5 rozdziale Objawienia, zobaczysz że taka sama cześć jaką oddaje się Ojcu oddaje się Synowi. Przepraszam Jack, ale jesteś po wpływem pana Mariana..

 17. oliwka said,

  16 stycznia, 2011 @ 8:19 pm

  szok Jacku , świadectwo to dla ciebie użalanie się nad sobą nawrócić mam się do Boga, naprawdę szkoda mi ciebie, smutna kobieta?:} Rzeczywiście to zostawić najlepiej ocenie innych staniemy wszyscy przed Bogiem

 18. Marian said,

  16 stycznia, 2011 @ 9:14 pm

  Jestem Tym Marianem, o którym mówicie. Dziękuję za zaproszenie Magda, ale pisząc w tym miejscu, czuję się jak bym znalazł się w głębokim lesie i to w nocy. Widzę błysk oczu i słyszę warczenie. Czego więc mogę się spodziewać? Czyż to tylko mi się wydaje, że ktoś czyha na mnie, aby mnie pożreć. Jednakże liczę na naszego Pana Jezusa Chrystusa, że ostudzi wasze zapały i pozwoli nam bez emocji, które grożą pogryzieniem, konstruktywnie ze sobą, jako przed Obliczem Pana, dojść do pokoju. Słyszę między wami głosy rozsądku i napełnia to mnie otuchą, że to co napiszę nie będzie pominięte, ale przemyślane. Słowo Boga mówi, że korzeń goryczy może pokalać wielu. Jakże więc ważnym dla nas ludzi jest to, aby ten korzeń nie rósł w nas, i abyśmy z nim nie chodzili między ludźmi, zwłaszcza wierzącymi. Korzeń chrześcijan jest dający nam miłość Boga. Z tą miłością do Boga i ludzi podejmujmy Prawdę, która czyni nas wolnymi od kłamstwa. Słowo, które głosiłem Maćku o przyjściu Jezusa w ciele jest pięknym słowem, ale i trudnym, gdyż różnie to wydarzenie jest postrzegane. Pragnę głosić to wydarzenie zgodnie z przekonaniem jakie otrzymałem czytając Słowo Boże. Proponuję abyś ty i ci, którzy tak mocno się obruszyli na mnie za nie, sami nagrali lub napisali jakie jest wasze przekonanie w oparciu o Słowo Boże co do tego wydarzenia i dali innym do oceny. Patrząc na Szczepana i jego głoszenie widzę tych ludzi, którzy kiwają głowami dopóki wszystko się zgadza z ich nauką, ale natychmiast wpadają w złość i nienawiść, gdy słyszą coś co im nie pasuje. Nie czyńmy sobie podobnie, gdyż każdy pozostający przy zdrowych zmysłach, widzi, że agresywny gniew nie słucha Prawdy, ale dąży do jej zniszczenia, szczególnie prawdy o budowaniu się nawzajem na dom dla Boga. Zdaję sobie sprawę, że pisząc o pokoju w Panu a nie o wojnie, wizja wilka w owczej skórze może służyć dalej ku szukaniu podstaw do oskarżania. Przykro jest czytać o sobie tak potężnie potępiające słowa, ale mijam je z nadzieją w Panu, że jak najszybciej zniknął ze sposobu mówienia o mnie przynajmniej przez Reformowanego a dałby Bóg, aby i przez resztę. Gdy Darek na obozie przeczytał z Biblii, Słowo do rozważania, o kuszeniu Pana naszego Jezusa Chrystusa, tym tematem się też, głównie zająłem. Ważnym jest to, czy Jezus był kuszony we wszystkim jak i my, czy też nie, dlatego też złączyłem to z przyjściem Jezusa w ciele. Zrozumiałym jest, że w czasie jednego zgromadzenia nie jest możliwym omówić wszystkie tematy biblijne, ani nawet w pełni tego jednego. Dlatego mamy wiele zgromadzeń, i ci, którzy uczestniczą w nich znają i inne rozważania na ten temat jak i inne. Nie jest więc możliwym z jednego kazania ocenić całość nauczania głoszącego. Ale jakże często, o zgrozo, my prawowierni chrześcijanie to czynimy odrzucając się nawzajem. Miłość jest cierpliwa, nie podejrzewa…. lecz jest gotowa dowiedzieć się więcej, aby móc prawdziwie widzieć i posiąść zdanie jak najbliższe prawdziwego zrozumienia przekonania drugiego chrześcijanina. To przykre stwierdzenie: Jakże często gorliwość nasza o Boże sprawy jest nierozsądna t.z.n. nie rozsądzająca na podstawie Słów Jezusa, proroków i apostołów, lecz danej denominacji. Niech krew Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, gdy wezwiemy Jego Imienia, oczyści nas z tego grzechu. Pan Jezus zatrzymał Piotra, gdy użył cielesnego miecza a nie Bożego, mówiąc: Kto mieczem walczy od miecza ginie. Czyż nie doznajemy tego na naszym duchowym stanie, że słabniemy w boju z mocami ciemności, bo walczymy niezgodnie z wolą Pana naszego Jezusa Chrystusa. Jeżeli ktoś otwiera drzwi swego mieszkania, nie oskarżamy go o to, że nie jest u niego dokładnie tak samo jak u nas, ale uznajemy go za gospodarza. Jeżeli mówimy jako świątynia Ducha Świętego o Słowie Boga, i jak je rozumiemy, to niech inni słuchają i badają czy jest ono oparte na Słowie Boga. Jeżeli tak, jak Pryscylla i Akwila wiesz więcej od Apollosa, to powiedz mu o tym, pozostawiając mu prawo decyzji. Nikt nie ma prawa zmuszać drugiego do zmiany przekonania opartego na Słowie czytanym z Biblii. Rz.14,1-15,16. To tyle na wstępie. Ci, którzy znają mnie od lat wiedzą, że nie mam przekonania, że nauka o trójjedynym Bogu jest prawdziwa, ale nigdy jeszcze nie odrzuciłem żadnego człowieka z tego powodu, że on w to wierzy. Gdy widzę ich miłość do Jezusa i życie Jego przykazaniami to nic nie stoi na przeszkodzie abym się cieszył ich wiarą czynną w miłości Bożej. Ap. Paweł w Liście do Filipian 3,13-21 – (parafraza – zmierzam do celu w Panu Jezusie, a jeśli zmierzając ku temu celowi inaczej myślicie i to wam Bóg objawi, tylko trwajmy w tym co już osiągnęliśmy dzięki Jezusowi Chrystusowi. Dlatego cenie sobie bardzo kazania braci, których nagrywam na mp3. Moje serce jest zachwycone ich miłością do Jezusa Chrystusa. Dziękuję Bogu, że dał im się tak wspaniale poznawać. Przy okazji Purytanin nie odrzucaj Finney’a, gdyż to jest sługa Boga, którym Bóg pięknie się posługiwał ku uratowaniu ludzi z nauk, które pozwalały im grzeszyć i nie pokutując nadal czuć się zbawionymi. Patrz na owoc, a nie na dogmaty. Niech Bóg ci pomoże przejść przez ten gąszcz ludzkich nastawień wolnym od wojen przenoszonych z pokolenia na pokolenie, w pomówieniach, oskarżeniach i potępieniach. Purytanin nie rośnij na pogromcę chrześcijan! Czyż i Spurgeona nie oskarżono o zdradę przekonań Calvina i potępiono? Każdy ma prawo i obowiązek wzrastać w poznaniu Pana Jezusa Chrystusa. Oparty na Słowie Boga patrzę na Boskość Słowa Bożego – Jan 1,1-4; zanim się stało Ciałem- Jan1,14; 2Tym.2,1-10; 1Tym.2,5; Fil.2,5-11; Hebr.10,4-10; Hebr.5,7-10. Gdy Jezus dochodzi do końca swojej misji w Ciele, modli się do Ojca o uwielbienie Go tą chwałą jaką miał zanim świat powstał – Jan17,4; a opisaną w Jan1,1.2. Ap. Tomasz po zmartwychwstaniu Jezusa mówi do Niego: Pan mój i Bóg mój – Jan.20.26-29. Jezus otrzymał od Ojca jako Jedyny to co ma Ojciec – Żywot Sam w Sobie – Jan5,25-27. Tylko Bóg może mieć samoistny żywot, ale nadal Jezus nasz Pan i Bóg nazywa Ojca Swoim Bogiem – Jan 20,17; Obj.3,11-13. Opierając więc swoje przekonanie na Słowach Jezusa i apostołów n.p. Pawła – Ef.1,17; nie przyjmuję nauki o trójjedynym Bogu w którym każdy z trójcy jest sobie nawzajem równy. Wierzę, że Ojciec jest Bogiem nad wszystkimi włącznie z Synem Bożym. Syn Boga jest Bogiem nad wszystkimi oprócz Ojca – Jan 14,28; 1Kor.15,20-28. Duch Święty jest Bogiem, gdyż jest Duchem Boga – 1Kor.2,9-16; 2Kor.3,17.18; Job 33,4. Gdy jesteśmy świątynią Ducha Świętego jesteśmy świątynią Boga. Tego nauczam od lat Maćku i nie raz to słyszałeś będąc członkiem w tym zgromadzeniu. Nie potrzebujesz więc wnioskować z jednego kazania, aby wiedzieć co głoszę. Inaczej wygląda sprawa z tobą Purytaninie, niech Pan ci pomoże wyrwać się z zagrożenia w jakim się znajdujesz obecnie, a i innym którzy już wydali wyrok. Wiem, że w czasie, gdy pisałem do was, wiele już następnych spraw wydarzyło się, ale moja wypowiedź nie zajmuje się już nimi. Niech Pan nasz zachowa Swój lud od zła a używa dla dobra Swego. Amen

 19. grześ said,

  17 stycznia, 2011 @ 12:08 am

  Moi Drodzy Chrześcijanie, z tego co wiem to internet jest sprawą publiczną i każdy może stworzyć swoją stronę, a inni jeśli chcą to mogą lub nie muszą z niej korzystać. Z tego co wiem, strona J1423 nie zastrzega sobie prawa do korzystania z tej strony jeśli wierzysz w to, co oni wierzą. Po prostu ściągaj i korzystaj z tego, co cię buduje i zachęca do Boga bez wypisywania i komentowania swoich prywatnych, emocjonalnych i tak naprawdę niezachęcających ostrzeżeń. Oliwko i Macieju myślę, że jeśli macie coś przeciwko osobom tworzącym tę stronę, to zgodnie ze słowami Jezusa z MT5,25L pogódź się rychło z przeciwnikiem swoim oraz z Mt5,44: miłujcie nieprzyjaciół swoich, błogosławicie a nie przeklinajcie, powinniście rozwiązać problem między sobą a nie na forach internetowych. Czy Jezus by tak zrobił.
  A jeśli nie zgadzacie się z nauczaniem umieszczanym na tej stronie, to po prostu z niej nie korzystajcie. Mnie osobiście ona buduje i Chwała Bogu za umieszczane tam kazania. A tak na marginesie: jeśli publicznie ujawniliście imię i nazwisko prowadzącego stronę Jan1423 to dlaczego swoich nie ujawnicie. To jest nie fair. Osobiście uważam, że macie problem z nieprzebaczeniem ale niech to rozsądzi Bóg. Bóg nie pozwala Wam nienawidzić ale miłować i błogosławić. Pozdrawiam

 20. jacob said,

  17 stycznia, 2011 @ 12:27 am

  Szanowne Grono Oskarżycielskie. Znam osobiście Mariana i jest mi przykro, że tak złe świadectwo o nim wydajecie. To prawdziwie Boży człowiek, który wyznaje Boskość Jezusa. Przy wielu okazjach rozmawialiśmy ze sobą i choć są kwestie w Biblii, które rozumiemy inaczej, nigdy Marian mnie za to nie odrzucił, ani nie potępił. Jedno jest pewne: co do drogi zbawienia rozumiemy ją tak samo, a to jest najważniejsze.
  Przemyślcie czy Wasza postawa zachęca innych wierzących? I dajcie przykład Waszej służby dla Pana: Oliwko i Macieju, gdzie w internecie mogę zobaczyć Waszą stronę?

 21. Jack said,

  17 stycznia, 2011 @ 6:50 am

  Dziękuję Panu za braci, którzy nie zajmują się doktrynami – gdyż spory o słowa prowadzą do kłótni, ale patrzą na owoce życia człowieka.
  Do oliwki
  Świadectwem nazywamy to, co uczynił dla nas Pan, podążanie i naśladowanie Pana,ale przykro mi, w twoich słowach nie ma z tego nic, jedynie użalanie się nad sobą, ale żadnego przebaczenia i miłości do swoich „wrogów”.
  „Miłujcie nieprzyjaciół waszych, czyńcie dobrze tym, którzy was prześladują…”
  Gdzie wypełnienie tego słowa w twoim życiu?
  Nie będę już więcej pisał, gdyż według mnie temat został wyczerpany.
  Z pozdrowieniem

 22. DNA said,

  17 stycznia, 2011 @ 9:15 am

  Z tego co dotychczas zostało tu powiedziane, to niewiele wynika. Wprawdzie niektórzy przedstawili zbór kontrowersyjnego p. Mariana jako teatr jednego aktora, a samego Mariana jako osobę z syndromem Diotrefesa z 3 Listu Jana 9, niemniej z założeń doktrynalnych zboru prowadzonego przez p. Mariana niewiele przedstawiono. Pomijam tu wątek relacji rodzinnych niektórych członków i ex-członków zboru, bo ten temat właściwie nie za bardzo powinien być tu poruszany z racji tego, że nie wypada prać publicznie brudów. Mniej jednak bardziej interesuje wątek doktrynalny, tzn. w co wierzy zbór prowadzony p. Mariana. Pytam o to, bo nie słyszałem nigdy o takim zborze. Wiemy już, że nie członkowie zboru nie uznają doktryny Trójcy, jednak dobrze byłoby napisać szerzej, jakiego rodzaju jest to zbór. Czy bliżej mu do zboru charyzmatycznego, czy baptystycznego, czy też jeszcze innego, a sam p. Marian to ex-baptysta, ex-chrystusowy, w znaczeniu denominacji Kościołów Chrystusowych, czy były członek jeszcze innego zboru ewangelikalnego…?

 23. Makiesz said,

  17 stycznia, 2011 @ 1:20 pm

  Krew mi w zylach wrzy kiedy czytam posty obroncow Mariana. Ogolnikami o wszystkim i o niczym, wolanie o nie osadzanie i zamiatywanie brudu pod dywan lub bandazowanie rany nie zagladajac i nie czyszczac rany. Niestety, zwalczac sekty jest bardzo trudno bo sa jak wirusy ktore umia sie klonowac, kopiowac prawde i falsz podawac jako prawde. Zawsze manipulujac i wmawiajac poczucie winy.
  Ze strony pokrzywdzonych jest wiele faktow i skutkow: rozbite rodziny i pogwalcona psychika, samo ZLO.
  Ze strony obroncow Guru i samego Guru nic oprocz ogolnikow i wznioslych frazesow i wolania o pokoj (z reszta falszywy, zmuszony, przez teror).

 24. REMI said,

  17 stycznia, 2011 @ 1:50 pm

  Zgadzam się z DNA. My nic nie wiemy o zborze Mariana. Moze ktos poda link na ich stronę . wtedy bedziemy mogli cos powiedziec. Na razie mamy dwie opcje, ktore mówia o roznych rzeczach. Na necie mozna posluchac kazan Mariana, ale nie mozemy tylko na tej podstawie wyciagac ostatecznych wnioskow. Reczywiście powtaly dwie grupy, ktore się wzajemnie ścierają. A jaka jest prawda ?

 25. REMI said,

  17 stycznia, 2011 @ 4:59 pm

  gdzie jest przebaczenie, dlaczego caly czas sie oskarżacie. powinniscie się spotkac i przebaczyć.

 26. REMI said,

  17 stycznia, 2011 @ 5:03 pm

  Modlę sie o to , aby Nasz Pan odarzył was łaską pojednania przebaczenia i abyście tylko w Nim wszystko pokładali.

 27. purytanin said,

  17 stycznia, 2011 @ 6:28 pm

  Sabonna,
  Na prośbę pana Mariana usunąłem twój wpis.

 28. Sabonna said,

  17 stycznia, 2011 @ 7:10 pm

  Dobrze, bo było to za mocne, powiedziałem za wiele, proszę Boga w modlitwie aby uciszył moje serce, bo przesadziłem, ale nie mogę znieść tego, że wierzysz takim ludziom.
  Przepraszam wszystkich, których uraziłem.
  Z Panem Bogiem.

 29. Potympoznajążeścieuczniami said,

  17 stycznia, 2011 @ 9:48 pm

  Drogi Purytaninie, chce Cię zachęcić, żebyś znalazł czas i osobiście spotkał się z bratem Marianem. Znam go, jest wierzącym tyle czasu, ile Ty masz lat (na innym forum podajesz wiek, stąd wiem ile masz lat), więc myślę, że doświadczenie w drodze za Jezusem ma spore. Wiele przeszedł i wiele zniósł. Podziwiam go, że jeszcze jest w nim tyle radości i entuzjazmu dla Jezusa oraz chęci życia dla Pana. Dla mnie osobiście jest on olbrzymią zachętą w drodze za moim Panem. Pozdrawiam!

 30. purytanin said,

  18 stycznia, 2011 @ 12:15 am

  Potym,
  Ja mogę uwierzyć, że jest to miły człowiek, że wiele zniósł, ale naprawdę mało mnie to obchodzi. To samo mówię teraz, to samo bym powiedział trzy lata temu, to samo powiem za 80 lat:

  To Jezus jest Alfą i Omegą, Wszechmogącym i Wiekuistym Panem Bogiem i tylko taki Jezus może dać zbawienie. Kiedyś nie wiedziałem tego: badałem Biblię, aby się dowiedzieć, bo szukałem drogi do zbawienia. W końcu Bóg mnie przekonał o Boskości Jezusa, uwierzyłem i Jezus mnie zbawił. On nie jest stworzeniem, On istniał od zawsze z Ojcem. Tak mówi Biblia i tak mówią kaznodzieje, których pan Marian umieszcza na swoich stronach internetowych. Nie obchodzi mnie czy pan Marian zwodzi świadomie czy nieświadomie. Fakty są takie, że zwodzi i prowadzi ludzi na potępienie. Dlatego trzeba o tym mówić otwarcie.

 31. Jack said,

  18 stycznia, 2011 @ 8:53 am

  Miałem nie pisać, ale temat jest ciekawy:
  Oczywiście, że Jezus jest Bogiem, nikt przecież tego nie neguje, nawet brat Marian.

  Jedynie mam pytanie, czy uważasz, że Jezus jest Bogiem Ojcem?

  Jakże więc rozumiesz słowo: Jan 14,28:
  Słyszeliście, że powiedziałem wam: „Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż ja.”

  Czyli Bóg Ojciec jest większy od Jezusa Chrystusa?

  Albo Jan 5,26:
  „Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie”

  Czyli jednak Bóg Ojciec dał coś Synowi, wyposażył, stworzył?

  A słowo: Jan 5,19:
  …Nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni…”

  Te słowa wypowiedział Pan Jezus Chrystus.
  Jak je rozumiesz?

  Z pozdrowieniem

 32. montana said,

  18 stycznia, 2011 @ 1:49 pm

  Sobanna
  Czy nie uważasz,że p.Marian i jego żona za mieszkanie i pranie rzeczy wystawili maciejkowskiemu zbyt wysoki rachunek?
  A oliwka za emocjonalność nie dostała zbyt surowego wyroku?
  ALE TY,GDY DAJESZ JAŁMUŻNĘ,NIECHAJ NIE WIE LEWICA TWOJA,CO CZYNI PRAWICA.
  I WSZYSCY STALIŚMY SIĘ PODOBNI DO TEGO,CO NIECZYSTE,A WSZYSTKIE NASZE CNOTY SĄ JAK SZATA SPLUGAWIONE…
  Byłam członkiem tej sekty kilkanaście lat.Przebywałam z tymi ludżmi,jadłam razem z nimi i do dziś do niektórych mam wielką sympatię i miłość.Słuchałam również ich osobistych wyznań.I znam owoce nauczania w tym miejscu.Dlatego zachęcam do czytania stron internetowych dot.działania sekt:CHLEB Z NIEBA,ŚWIADOME CHRZEŚCIJAŃSTWO.
  Dla mnie JEZUS CHRYSTUS jest BOGIEM i ZBAWICIELEM i choć bardzo kocham swojego męża,i moim pragnieniem i zaszczytem byłoby gdyby mógł kiedyś powiedzieć,że jego żona jest jak dzielna kobieta z przyp.Sal.;to jednak JEZUS CHRYSTUS pozostanie na zawsze moją pierwszą i ostatnią miłością.

 33. Ps.39 said,

  18 stycznia, 2011 @ 3:19 pm

  Dlaczego piszesz, że prowadzi ludzi na potępienie?
  A skąd wiesz jakie mają ci ludzie serca przed Bogiem?
  Wydając taki osąd sam stajesz się sędzią i własne słowa mogą dotknąć ciebie…
  A kto cię upoważnił do wydawania sądu o człowieku, którego nie znasz osobiście?
  Może okazać się, że ty jesteś zwodzicielem, który wierzy w Trójcę?
  Skoro w Koryntian, chyba 15 rozdziale jest napisane, że wszystko zostanie poddane pod stopy Jezusa, a potem sam Pan Jezus podda się Bogu Ojcu?
  Jak w tym widzieć Trójcę, to ja nie wiem.

 34. voice said,

  18 stycznia, 2011 @ 5:44 pm

  Sobanna wiadomo mi i kazdej osobie ktora miala z wami kontakt ze kazdy zbor,kosciol w trojmiescie uwazacie za swiat,i kto odszedl i aktualnie uczeszcza do innego zboru to jest w swiecie odpowiedz mi prosze gdzie wy teraz jestescie??Slowo Boze mowi ,,kto nie ma starania o domownikow jest gorszy od niewierzacego…”gdzie sa synowie oliwki jak mozna zostawic matke dwa lata nie kontaktowac sie z rodzina wiedzac ze matka przebyla ciezka operacje na serce,jak mozna odrzucac rodzicow ktorzy wychowali oddali wiekszosc swego zycia dla dzieci,piszesz o corce pewnej siostry to napisz o synie M. JA tego nie zrobie i nie napisze,pytanie do synow oliwki czy w dalszym ciagu bedziecie pozwalac na to aby obrazano wasza mame wiele osob czytalo tren wpis prosze o sprostowanie wpisu Sobanna samo usuniecie wpisu nie zalatwi sprawy bede sie modlic aby Bog otworzyl wam oczy.

 35. Sabonna said,

  18 stycznia, 2011 @ 5:50 pm

  Sabonna, nie Sobanna :-)
  Ale nie szkodzi.
  Jak rozumiem, to jesteś rodzoną siostrą maciejkowskiego, tak?
  Widzę piękne owoce nauczania tego człowieka, oczywiście nie tyko on naucza w tym zborze, jest tam kilka osób, które nauczają.
  Tak sobie pomyślałem, że skoro tak czepiacie się brata, to wiele zborów musiałoby przejść taką selekcję, np. kościół Dawida Wilkersona, gdyż tylko on tam naucza, albo inne zbory zielonoświątkowe czy babtystyczne czy inne, które mają pastorów, którzy zawsze mają ostatnie zdanie.

  Chwała Panu Bogu, że Jezus jest dla ciebie Bogiem, dla mnie też, dlatego modlę się do Niego również, tak jak i do Boga Ojca.
  Zatem jesteśmy braćmi i siostrami w Chrystusie Jezusie.

 36. PanJestPasterzemMoim said,

  18 stycznia, 2011 @ 7:14 pm

  purytaninie, ty w ogóle przeczytałeś, co ten Marian napisał?

  cytat od Mariana „Jezus otrzymał od Ojca jako Jedyny, to co ma Ojciec – Żywot Sam w Sobie – Jan5,25-27. Tylko Bóg może mieć samoistny żywot, ale nadal Jezus nasz Pan i Bóg nazywa Ojca Swoim Bogiem – Jan 20,17; Obj.3,11-13” koniec cytatu
  Czyli Marian wierzy w to samo co ty?
  Więc o co ci chodzi?
  A to „Syn Boga jest Bogiem nad wszystkimi oprócz Ojca – Jan 14,28; 1Kor.15,20-28. ” to przecież zgodne jest ze Słowem, więc jaki zwodziciel?
  Purytaninie, radzę jeszcze raz przestudiować Słowo Boże, bo widzę, że coś ci się pokręciło w tej młodej głowie.
  A i jeszcze podoba mi się rada tego Mariana:
  Purytanin nie rośnij na pogromcę chrześcijan!
  Myślę, że możesz przez to stracić prawdziwą bliskość z Bogiem.
  Spokornij i spójrz na siebie w porównaniu do Chrystusa, zapytaj Pana o to, czy masz rację w sprawie http://www.jan1423.pl bo wiele osób uważa żeś w błędzie, ja tam będę polecał wszystkim tą stronę, bo wiele tam budujących rzeczy jest.

 37. Potympoznajążeścieuczniami said,

  18 stycznia, 2011 @ 9:01 pm

  Drogi Purytaninie, moje zachęcenie do poznania brata Mariana osobiście wynikało z tego, że zauważyłam, że nie do końca chyba rozumiesz to, czego naucza ten człowiek. Wyjaśniają to m.in. Jack i PanjestPasterzemMoim. Nie wiem, kto kryje się pod tymi nickami, ale rzeczywiście przemyśl to, a przede wszystkim z pokornym sercem przemódl. Myślę, że nastawianie się z góry negatywnie nie jest w tej kwestii dobre. Pozdrawiam!

 38. Alosza said,

  18 stycznia, 2011 @ 11:38 pm

  >Ja mogę uwierzyć, że jest to miły człowiek, że wiele zniósł, ale naprawdę mało mnie to obchodzi. To samo mówię teraz, to samo bym powiedział trzy lata temu, to samo powiem za 80 lat:
  To Jezus jest Alfą i Omegą, Wszechmogącym i Wiekuistym Panem Bogiem i tylko taki Jezus może dać zbawienie. <
  AMEN
  Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce!
  Jer. 17:5

 39. Sabonna said,

  19 stycznia, 2011 @ 11:09 pm

  voice, przykro mi, ale muszę powiedzieć, że kłamiesz. Nie tylko w tym zborze jest zbawienie, nikt tego nigdy nie mówił, wielu braci i sióstr z innych zgromadzeń ma kontakt ze sobą i razem się spotykają by modlić się, uwielbiać Boga.
  a co to tej twojej wypowiedzi:
  gdzie sa synowie oliwki jak mozna zostawic matke dwa lata nie kontaktowac sie z rodzina wiedzac ze matka przebyla ciezka operacje na serce,

  to Halina – czyli oliwka – miała operację chyba z 15 lat temu, natomiast spróbujmy spojrzeć z drugiej strony, bo ona nie chce się kontaktować z synami, i zabrania swojej córce by miała kontakt z braćmi, a wiesz czemu?
  Może tak porozmawiaj z nimi, a się dowiesz.
  Ja nie jestem upoważniony do informowania w tej sprawie, ale jak masz kontakt z nimi, to zapytaj.
  czy muszę sprostować to co napisałem wcześniej,nie, a wiesz czemu, bo to co opisałem było mocne, niepotrzebnie poruszone publicznie.
  A także nie muszę się tłumaczyć, dziękuję Purytanowi, że usunął ten wpis.
  A tak poza tym, czemu nadal chcesz wyciągać jakieś prywatne sprawy na publiczny osąd, tak mi się wydaje, że nie znasz nikogo z tego zboru tak naprawdę, bo pewne rzeczy wydarzyły się wiele lat temu, ale teraz ci ludzie są naprawdę szczerze stojącymi przed Bogiem, nie wierzysz, to sprawdź.

  KAMila – a zbór z Dziejów Apostolskich był zarejestrowany?
  Piotr i inni apostołowie ukończyli studia teologiczne?
  A wiesz, że pierwszy kościół chrześcijański nazywano sektą ( oddzieleniem)?
  A Jezus powiedziałby że jest baptystą, zielonoświątkowcem, czy innym?
  Co to ma za znaczenie? Czytaj Pismo, Duch Święty da ci zrozumienie.
  Nie pozostawiaj sobie w głowie tylko nauczania pastora, postaraj się by mieć bezpośredni kontakt z Bogiem poprzez Biblię, tam się nauczysz wszystkiego.

 40. voice said,

  20 stycznia, 2011 @ 1:21 pm

  Sabonna
  Sam znasz wasze podejście do chrześcijan ktorzy sa po za wasza spolecznoscia a szczegolnie do tych ktorzy nic wam zlego nie zrobili tylko odeszli od grupy, jak zostali potraktowani odsylam do linku
  http://www.swch.pl/ostrzezenia/cechy_sekty.html
  nie bede pisala o oliwce poniewaz nie znacie obecnego stanu jej zdrowia z wiadomych przyczyn wg SLOW EW.”….dzieci powstana przeciw rodzicom…”
  nie wiem czy masz dzieci ale nie zycze tobie takiego przezycia,otrzymalismy wolnosc od PANA JEZUSA CHRYSTUSA aby poddac sie Duchowi Swietemu ,nie czlowiekowi,co z tym zrobisz twoja sprawa ,mysle ze jestes w pelni swiadomy piszac”nikt tego nigdy nie mówił,” zostawiam to tobie abys jeszcze raz rozwazyl w sercu cala ta sytuacje…BŁOGOSŁAWIE

 41. oliwka said,

  20 stycznia, 2011 @ 4:44 pm

  Nie chciałam już odpisywać ale to co pisze sabonna , w wielu sprawach bardzo mija się z prawdą.Pierwszą operację na serce miałam 1998 w listopadzie, miałam kilka drobnych i jedną dużą dziurę w sercu i znaczny tętniak,operacja ta nie obyła się bez powikłań miałam zatorowość płucną i bardzo wysoką temperaturę,Wracałam później kilkakrotnie do szpitala,ale po roku w mirę było dobrze.Dwa lata wcześniej adoptowaliśmy 17 letnią dziewczynę która w 2000 roku została żoną młodszego syna, zresztą moi obaj synowie 1lipca 2000 roku wzięli ślub ……jak już kiedyś pisałam na początku 2003 roku gdzieś styczeń luty odeszłam,a raczej uciekłam z moją małą córeczką z tej grupy. Starszy wyprowadził się z domu w kwietniu, a młodszy w maju, w czerwcu po trzech tygodniach ciężkiej choroby umarł mój ojciec,ale tydzień wcześniej przyprowadziłam go do Boga, w szpitalu u dziadka starszy syn był tylko raz, młodszy w ogóle nie był . W październiku przeszłam poważną operację na sprawy kobiece, przyszli potem w odwiedziny z grupy pana M ale tylko po to by mnie napomnieć. W marcu 2004 miałam kolejną operację na brzuch, nadmieniam,nie było synów obok i dziś stoję przed kolejną operacją na serce bo dziury się odkleiły, czego tajemniczy sabonna nie może wiedzieć, czekam na wyniki nowotwór jelita grubego, operacją żołądka i kolejnej przepukliny .od dwóch lat mam cukrzyce typu B od roku na insulinie trzy razy dziennie plus tabletki, rozedmę płuc i astmę oskrzelową wszystko mogę potwierdzić wynikami badań , torbiele na obu nerkach, tłuszczak w kanale kręgowym,co jest rzadkością, zespół cieśni nadgarstka, i guzy tzw. tłuszczaki rozsiane po rękach i plecach, wszystko po terapii hormonalnej , którą miałam włączona po operacji brzucha.Napisałam szczegółowo, drogi Purytaninie o mojej chorobie,przepraszam, nie chciałam się zniżać do ich poziomu,sabonna zarzuca mi kłamstwo a to on jest kłamcą bo nigdy nie wyrzucałam żadnego syna ani synowej z domu,a jeśli chodzi o moją córkę też nie zabroniłam jej chodzić do braci, ona nie jest już małym dzieckiem i sama doskonale widzi wszystko to co się tam dzieje i automatycznie porównuje ze Słowem Bożym, dlatego skoro oni mnie tak traktują to ona nie chce tam chodzić, była przeciwko mnie nastawiana. Jak brała chrzest w zborze zielonoświątkowym w Gdańsku na Szymanowskiego,zaprosiła braci, czekała do ostatniej chwili na rodzeństwo, nie przyszli, bo to złe miejsce,Sabonna atakuje mnie imiennie. proszę wyjdź z ukrycia, skoro mnie znasz i powiedz mi te słowa prosto w oczy, zarzucono mi że nie mam przebaczenia, że jestem smutną kobietą. Nie mam czasu na to, służę przez ten cały czas Bogu, dzięki łasce Boga możemy spotykać się z braćmi i siostrami u mnie w domu albo u siostry Grażynki i spędzać czas na modlitwie, a jest o co się modlić, w każdej chwili mogę stanąć przed Panem, żeby przyjść do Pana musimy mieć czyste serca, nie może być w nich miejsca na nieprzebaczenie czy żal czy gniew, to pozostawiam grupie Mariana. Halina

 42. OddajBoguCHwałe said,

  20 stycznia, 2011 @ 8:58 pm

  wobec tego, to co napisałaś –
  żeby przyjść do Pana musimy mieć czyste serca, nie może być w nich miejsca na nieprzebaczenie czy żal czy gniew-
  a to co to jest?
  przez 11 lat znosiłam upokorzenia i upodlenia a moi synowie biernie się temu przyglądali nie widząc nic złego w tym co Marian wyprawia, na każdym kroku poniżał nie tylko mnie
  a to?
  ja dziś mogę powiedzieć przed całą Polską Marian zniszczył całą moją rodzinę, i każdemu kto do mnie przyjdzie mogę to udowodnić,
  albo to
  piszę tylko o owocach Mariana grupy i Mariana nauczaniach, nie o doktrynach,wiele by można o każdym uczniu Mariana napisać,

  gdzie przebaczenie, gdzie brak gniewu, gdzie twoje czyste serce?

  Opisałaś swoją chorobę ciała,ale duszę też masz chorą,brak w niej przebaczenia – przebaczyć,znaczy zapomnieć,czyż nie?
  Jak tak wszystkim będziesz opowiadać co uczynił ci inny człowiek, którego osobiście nie znam,to rozpamiętujesz się w krzywdach ci uczynionych.
  dalej tak trwajac w tym mozesz tą gorycz przelewać na innych.
  A skoro znasz Słowo Boże, to wiesz, czym jest korzeń goryczy, on kala ludzi, którzy są wokół ciebie, może dlatego synowie nie przychodzą do ciebie,czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym?
  a te słowa
  zarzucono mi że nie mam przebaczenia, że jestem smutną kobietą. Nie mam czasu na to, służę przez ten cały czas Bogu
  Służyć Bogu można różnie, ale czy Bóg chce takiego sługę, który nie ma przebaczenia?
  Jak się nawróciłem,to Bóg mi pokazał,że musze przebaczyć wszystkim, nawet wrogom moim i nie rozpamiętywać się w tym, bo „jak wy przebaczycie, tak i Ojciec wam przebaczy”
  Czy wobec tego uważasz,że twój stan jest w porządku przed Bogiem?
  Czy jesteś gotowa na spotkanie z Bogiem, bo według opisu twojej choroby,może to się stać w każdej chwili.
  I tak odejdziesz nie pojednawszy się z ludźmi tobie bliskimi.
  Może trzeba samej wyciągnąć rękę na zgodę i zapomnieć o wszystkim, powierzając to Bogu.
  Ten Marian zapewne też przed Bogiem stanie kiedyś i to już jego sprawa,
  ale pomyśl o tobie, z nieprzebaczeniem i żalem i gniewem Bóg cię nie przyjmie.
  Przez różnych ludzi Bóg dociera do serc ludzkich, takich jak Billy Graham czy inni, oni może i nie skończyli dobrze, ale ludzie nawracali się przy nich i odchodzili do Boga.
  Wyżucajac swój gniew i żal do tego człowieka możesz zamknąć innym możliwość przyjścia do Boga, są tam zapewne szczere dusze, które Bóg prowadzi, więc nie czyń się sędzią.
  Słuchałem kilku kazań z ich strony, człowiek ten widać, że kieruje się miłością i troską o tych, których ma w zborze, czy możemy tak powiedzieć o pastorach w naszych kościołach? Czy czasem nie idą na łatwiznę i nie głoszą kazań łechcących uszy, aby zadowolić ludzi?
  Czy raczej nie powinniśmy głosić prawdziwe odsunięcie się od świata i święte życie dla Boga, żeby Boga zadowolić? Ten człowiek tak głosi, a wy osądzacie go o to, że jest jak pasterz dla ludzi, których ma w zborze?
  Myślę, że tam są ludzie szczerzy i prawdziwi, że mogąmieć inne poglady na różne rzeczy, ale chcą żyć święcie dla Boga.
  czy tak żyjesz?
  Wobec tego „pierwsza rzuć kamień”

 43. Ania said,

  20 stycznia, 2011 @ 11:25 pm

  Nie wiem ile razy moja mama musi pisać że to co napisała jest tylko i wyłącznie świadectwem jej życia i tego co przeżyła będąc w tej grupie oraz przestrogą dla innych by nie dali się zwieść, a nie atakowaniem innych ludzi, czy też samego pana Mariana.Jeżeli ktoś dopatruje się w tej historii żalu, braku przebaczenia czy złości to się grubo pomylił. Nie jest naszą winą że takie są fakty, oddaj Bogu chwałę- sam napisałeś że nie znasz osobiście pana Mariana, skąd więc możesz wiedzieć czy to nie są pozory ?? jak mozesz wydać tak szybko opinię o drugim człowieku nie upewniwszy się nawet jaki on jest.Czy nie jest napisane w Słowie Bożym że rodzicom należy się szacunek ? Dziwne że nie dopatrzyłeś się gniewu, czy złości w tym co członkowie tej grupy napisali kiedy zobaczyli że ktoś śmiał ich oceniać, szkoda że nie patrzysz na to jak ostry musiał byc wpis Sabonny skoro został usunięty i dziwne że w tym nie dopatrujesz się niczego nie właściwego. Czułam że powinnam napisać na tym blogu, bo nie pozwolę skrzywdzić mojej mamy nikomu więcej z tej grupy a dziwię się że moje rodzeństwo tak poprostu się temu przygląda ( o ile sami w tym nie uczestniczą), własnie przez to najbardziej widac ich ” miłość do rodziców”. Ja mogę poświadczyć że jest tak jak mama piszę , w nas nie ma nie przebaczenie ani złości jest tylko wielki smutek że tylu ludzi dało się zwieść i że największy ból potrafią sprawić najbliższe nam osoby.

 44. Ania said,

  20 stycznia, 2011 @ 11:55 pm

  Myślę że temat został już wyczerpany i nie ma sensu więcej pisać, jeśli Bóg chce żeby to co napisaliśmy dotarło do kogoś to wierzę że tak się stanie.

 45. Uczestnik said,

  21 stycznia, 2011 @ 5:25 pm

  Tak tylko spytam, w jaki sposób -„przez 11 lat znosiłam upokorzenia i upodlenia”
  Upokorzenia? Czy wyzywał cię, poniżał, mieszał z błotem, oliwko?
  Nie wydaje mi się.
  Aniu, często, co napewno sama zauważyłaś, jeśli jesteś szczera, a mam taką nadzieję, że jesteś, że twoja mama tam się nawróciła, była szczęśliwa, że przyszła do Boga.
  Kiedyś na jakimś spotkaniu, czy konferencji opowiadała, że ze zgromadzenia w zborze Mariana wracała jak na skrzydłach, mimo, że była zima, to myślała, że jest lato i piękna pogoda, taka była szczęśliwa.
  A opowiadała to chyba niedługo po tym, jak jej synowie się pożenili.
  Pamiętam też modlitwy oliwki, poruszające serce, pełne uczuć i miłości do ludzi w swoim zborze, czyli w zborze Mariana wtedy.
  Pamiętam też, jak wszystkim wokół polecała, by słuchali kazań z tego zgromadzenia, wtedy też i maciejkowski tam głosił i jeszcze jakiś dwóch braci, nie pamiętam, to był chyba 2001 rok.
  Wszystkim polecała by przyszli posłuchać na konferencji.
  Więc szczerze powiedz Aniu, czy mama udawała szczęśliwą?
  Bo teraz wynika z tego, że chyba tak…. a to smutne.
  Aniu, a może ty wyjdź na przeciw, nie brakuje ci kontaktu z braćmi?

 46. christianinroman said,

  12 kwietnia, 2015 @ 8:15 pm

  do wszystkich. Nie rozumiem was. Jezus tak mocno podkreślił, że kto nie odpuści ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych.

 47. gmm@g.pl said,

  26 czerwca, 2016 @ 11:30 pm

  W Hebrajczyków 1 rozdział jest powiedziane, że Bóg Ojciec do Syna mówi: „Tron Twój o Boże” – Ojciec modli się do Syna nazywając Syna swoim Bogiem.
  W nagraniu Nowego Testamentu w wykonaniu Mariana Łaszewskiego, 1 rozdział Hebrajczyków (dostępne na koncie chomikuj.pl) ma to miejsce zmienione – mimo, że nagranie zrobiono z Nowego Testamentu Bolesława Goetze gdzie jest powiedziane, że Bóg Ojciec do Syna mówi: „Tron Twój o Boże” – Ojciec modli się do Syna nazywając Syna swoim Bogiem – wersja audio Mariana Łaszewskiego (z dnia 27 VI 2016) oddaje to: „tron twój bóg” – zmiana co najmniej dziwna, choć w świetle powyższego twierdzenia Mariana, czego uczy – to przekręcenie Nowego Testamentu jest konsekwencją błędu w nauczaniu czytającego i wkładanie błędu w tekst Biblii, który mógłby ten błąd sprostować.

 48. grainofgospel said,

  24 września, 2016 @ 8:06 pm

  Paweł w liście do Hebrajczyków cytuje psalmistę.:
  (…) Dlatego pomazał Cię Bóg…Twój Bóg. Psalm 45,8

  Podobnie w przekładzie greckim NT: ho theos, ho theos su.

 49. Radek said,

  20 lutego, 2017 @ 9:01 pm

  W 2013 roku stałem się z łaski Pana i z Jego wskazania członkiem tego Zboru. Dziękuję Bogu za to miejsce i braci i siostry których miłuję jak rodzinę.
  Każdy kto polega na opinii innego człowieka, którego nawet nie zna na temat brata Mariana, i przy tym oskarża go naraża się na to, że odpowie przed Bogiem.
  Ludzie, którzy tu plują na niego, to inna sprawa, ale ty puritan przez tyle lat nie usunąłeś tego paszkwila i uważasz się za chrześcijanina? Zapraszam do Gdańska. Przyjedź i sam się przekonaj jaka jest prawda…

 50. sydzygos said,

  2 Maj, 2017 @ 9:54 am

  Do Radek: Możesz tak myśleć bo jesteś w środku i nie miałeś kwestii spornej z Marianem. W twoim przypadku działa tu kilka czynników psychologiczno-zachowawczych o których teraz nie czas pisać.Wystarczy, że zaczniesz dzielić się z innymi w tej grupie co nie idzie po linii Mariana,a co nie musi być niebiblijne ale zgodne z nią ale nie jest poruszane przez Mariana, a długo miejsca tam nie zagrzejesz. Poza tym czy tak po chrześcijańsku jest stosować ostracyzm wobec swoich rodziców jak to jest w przypadku kilku rodzin z tej grupy? Z powodu Mariana? Bo ktoś ośmielił się zakwestionować jego czyny bądź jakąś kwestię w nauczaniu? A kim jest Marian, aby z jego powodu dzieci i wnuki nie utrzymywały kontaktu z rodzicami i dziadkami? To zwykły śmiertelnik jak każdy z nas. Taki ostracyzm występuje u Świadków J. Czy chcesz być zaliczony do takich ludzi z powodu zwykłego człowieka?

 51. Anonim said,

  1 czerwca, 2017 @ 9:50 pm

  Fałszywych proroków można rozpoznać, nie trzeba z nimi rozmawiać, są narzędzia do tego. Joel Osteen ma jeden z największych (jeśli nie największy) kościół w USA…tysiące bulterierów do obrony swoich racji, a mimo to możemy go rozeznać na podstawie Słowa. Po co rozmawiać z p. Marianem? Jest Słowo, które go oskarża jako uwodziciela w nauce prawd bożych. Po prostu nie jest chrześcijaninem, bo sedno chrześcijaństwa to fakt, że Jezus jest Panem i Bogiem, nie bywa nim ale Jest.

  A słowa pokrzywdzonych przez niego ludzi nawet jeśli przecedzone przez żal i gorycz – nie powinny być odrzucone i krytykowane bo to wskazuje na nieczułe (omamione – tak Bóg może zesłać obłęd) serca obrońców p. Mariana.

  pozdrawiam pokrzywdzonych i współczuję zwiedzionym.

 52. 17 kwietnia, 2018 @ 8:27 pm

  Siema
  Chciałbym zaznaczyć iz kazdy komentujący sprawy religijne tutaj innych osób zawsze mówi iz to on ma rację , czyli kazdy jest tu hipokrytą , bo Bóg ponoć móił miłujmy sie a jestem ateistą i żyję bardziej normalnie niż jacys maniacy jakiejkolwiek religi

 53. ROMAN said,

  4 września, 2019 @ 11:24 am

  ktokolwiek , moze to nawet byc tzw „pastor”czy tez tzw „chrzescijanin” – nawet najbardziej mila i sympatyczna osoba twierdzaca, ze Jezus nie jest Bogiem albo jest bogiem nizszej kategori od Ojca jest ducha antychrysta .

  OJCIEC,SYN I DUCH SWIETY – o tym mowi cala biblia

  Ducha antychrysta czyli ducha ktory zaprzecza prawdziwej naturze Jezusa Chrystusa, ktora objawil sam Jezus .
  Jezus wyraznie powiedzial o sobie kim jest i jaka ma nature:
  OBJAWIENIE JANA
  7 Oto nadchodzi z obłokami,
  i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili.
  I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi5.
  Tak: Amen.
  8 Jam jest Alfa i Omega6, mówi Pan Bóg,
  Który jest, Który był i Który przychodzi,
  Wszechmogący.

 54. Stefan Biernacki said,

  19 stycznia, 2020 @ 11:11 am

  STEFAN
  Moim zdaniem problem polega na nie uwzględnianiu wszystkich zapisów biblijnych odnośnie jakiegoś zagadnienia, właśnie ten fakt jest powodem podziałów i powstawanie kolejnych denominacji.
  Gdy chodzi o brata Mariana, to jest gorliwym i szczerym chrześcijaninem, aczkolwiek szczerze myli się, zaznaczam, nie we wszystkim I
  Jako chrześcijanie powinniśmy oceniać innych naśladowców Chrystusa przez pryzmat miłości agape, zaś ostatecznie będziemy rozliczeni na Sądzie Chrystusowym opisanym w 1 liście do Koryntian w trzecim rozdziale !
  DO ZOBACZENIA !


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: