Jezus – prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek (Charles Spurgeon)

Natura Pana Jezusa Chrystusa powinna dawać nam całkowitą pewność. Ponieważ jest On Bogiem, jest On w stanie zbawić; ponieważ jest On człowiekiem, może w pełni błogosławić ludzi; ponieważ jest On Bogiem i człowiekiem w jednej Majestatycznej Osobie, to spotyka On człowieka w Sobie jako Swoje stworzenie i Boga w Swojej świętości. Drabina jest wystarczająco długa by sięgnąć od leżącego na ziemi Jakuba do Jahwe panującego w Niebie. Przynoszenie innej drabiny oznaczałoby przypuszczać, że nie udało Mu się dosięgnąć tej odległości, a to byłoby dla Niego bardzo poważną zniewagą. Skoro nawet samo dodanie [pozabiblijnych nauk Obj. 22:18 – przyp. tłum.] oznacza ściągnięcie na siebie przekleństwa, to co musi oznaczać próbowanie dodawania czegoś do Jego Osoby? Pamiętaj, że On samemu jest Drogą, a przypuszczanie, że w jakiś sposób musimy dokładać do tej boskiej drogi, oznacza być na tyle aroganckim by myśleć o dokładaniu do Niego. Precz z takim mniemaniem! Brzydź się tym jak bluźnierstwem, bo w istocie jest to najgorsze bluźnierstwo przeciwko Panu miłości.

Przyjście do Jezusa z opłatą w naszych rękach byłoby wielką pychą, nawet gdybyśmy mieli jakąś opłatę, którą moglibyśmy przynieść. Czego On od nas potrzebuje? Co moglibyśmy Mu przynieść, gdyby On czegoś potrzebował? Czy sprzedałby bezcenne błogosławieństwa naszego odkupienia? Czy to, co uczynił w krwi Swojego serca miałby wymienić z nami na nasze łzy, przysięgi, albo na ceremonialne obrzędy, uczucia i uczynki? Nie możemy Go zredukować do targowiska: On daje za darmo, jak przystoi Jego królewskiej miłości; ale ten, który oferuje Mu zapłatę, nie zna Tego, z którym ma do czynienia, ani nie wie jak poważnie rozpala gniew Jego Ducha. Grzesznicy przychodzący z pustymi rękoma mogą otrzymać to, czego chcą. Wszystko, czego tylko mogą zechcieć, znajduje się w Jezusie, a daje On to tym, którzy Go proszą; ale musimy wierzyć, że jest On wszystkim we wszystkim i nie możemy ważyć się by wyszeptać jakieś słowo, uskarżając się na to, co On ukończył, albo próbować dopełnić to, co On nam daje jako niezasługującym grzesznikom.

Powodem dla którego możemy mieć nadzieję na przebaczenie grzechu i na życie wieczne, przez wiarę w Pana Jezusa, jest to, że Bóg tak zarządził. Oznajmił On w ewangelii, że zbawi wszystkich, którzy prawdziwie ufają w Pana Jezusa i nigdy nie wycofa się z tej obietnicy. Ma On takie upodobanie w Swoim jednorodzonym Synu, że podobają Mu się wszyscy, którzy chwytają się Go jako ich jedynej i wyłącznej nadziei. Wielki Bóg sprawuje zbawienie dla wszystkich, którzy szukają tego zbawienia u Odkupiciela, który oddał za nich życie. Ze względu na cześć Swojego Syna nie pozwoli On człowiekowi, który ufa w Niego na bycie zawstydzonym. „Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim” [Jana 3:36]; bo odwiecznie żyjący Bóg wziął Go do Siebie i dał Mu być uczestnikiem Jego życia. Jeśli wyłącznie Jezus będzie twoją nadzieją, to nie musisz się bać tego czy będziesz ostatecznie zbawiony, zarówno teraz jak i w dzień Jego przyjścia.
Kiedy człowiek powierza się Bogu, następuje moment połączenia pomiędzy nim a Bogiem i połączenie to gwarantuje błogosławieństwo. Wiara zbawia nas, ponieważ czyni ona, że przylegamy do Jezusa Chrystusa, a jest On jedno z Bogiem, zatem przywodzi nas do łączności z Bogiem.

Z książki: „W Pobliżu Wąskiej Bramy” – Tylko Jezus (2 część) http://wpoblizuwaskiejbramy.wordpress.com/

2 Komentarze

 1. montana said,

  14 lutego, 2011 @ 4:52 pm

  …”On daje za darmo,jak przystoi Jego Królewskiej miłości;ale ten,który oferuje Mu zapłatę,nie zna Tego,z którym ma da czynienia…” AMEN !!!
  Czy można dostać tę książkę w Polsce?

 2. purytanin said,

  14 lutego, 2011 @ 7:30 pm

  Nie, tej książki nie ma wydrukowanej. Ze Spurgeon’a można sobie zamówić tylko bodajże jedno kazanie: http://wswch.pl/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: