„Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy” (Paul Washer)

Grzech w naszym życiu niekoniecznie oznacza, że jesteśmy zgubieni. Ale nasze nastawienie względem grzechu wskaże nam na to czy znamy Pana czy nie. Zobaczmy na 1 Jana 8 „Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma”. Nie ma w nas Jego prawdy. Zobaczmy co mówi ten fragment: „Jeśli mówimy”. Tutaj jest coś bardzo ważnego. Jan ciągle powtarza: „Jeśli mówimy, jeśli mówimy” – „jeśli mówimy” – absolutnie nic nie oznacza. Możesz powiedzieć absolutnie wszystko co chcesz, ale to niekoniecznie potwierdza, że jesteś chrześcijaninem. Czytamy: „Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma”. Test polega na tym: prawdziwy chrześcijanin będzie czuły na grzech w swoim życiu oraz będzie to prowadziło go do złamania i szczerego wyznawania grzechów. Ale osoba, która nazywa siebie chrześcijaninem lecz nie jest czuła na grzech i nie prowadzi ją to do wyznawania grzechów – osoba, która postępuje w ten sposób nie jest chrześcijaninem. Kiedy czasami nauczam o tym na konferencjach pastorów, zawsze mówię: „Powiem teraz coś, z czego prawie będziecie się śmiać, bo jest to tak prawdziwe. Kiedykolwiek Słowo Boże jest głoszone z kazalnicy i Duch Święty zaczyna działać przekonując Bożych ludzi o grzechu – czasami to się dzieje: głosisz, a Bóg zaczyna działać, a ludzie stają się przekonani o grzechu. Czy wiecie co jest w tym najbardziej nadzwyczajnego? Zawsze tak jest, pastorzy z długim stażem zgodzą się ze mną. Zawsze tak jest: najbardziej święci, najbardziej pobożni, najbardziej oddani ludzie w kościele zawsze są tymi, którzy są najbardziej złamani swoim grzechem i wychodzą na przód by wyznawać swoje grzechy. A najbardziej nieszczerzy, cieleśni, odstępczy, o oziębłym sercu nominalni chrześcijanie w kościele, siedzą tak zimni jak kamień, jakby nic nie zostało powiedziane. Co widzimy? Widzimy różnicę pomiędzy zgubionymi członkami kościoła a zbawionymi ludźmi. Prawdziwy chrześcijanin nie żyje bez grzechu (jasno mówi o tym Jan), ale jest on czuły na grzech. A ta czułość na grzech prowadzi go do wyznawania grzechów, co prowadzi go do oczyszczenia. Pozwól, że zadam wam pytanie: „Czy jesteście czuli na grzech?” Teraz zadam inne pytanie, które może cię przerazić: „Kiedy ostatnio byłeś złamany swoim grzechem i płakałeś nad nim? Kiedy ostatnio Bóg pokazał ci konkretny grzech w twoim życiu co sprawiło skruszenie serca, płacz i wyznawanie grzechów? Mówię to do wielu członków kościołów a oni nawet nie mają pojęcia o czym ja mówię. Jakie jest twoje nastawienie względem grzechu? Kiedy Ezechiel mówi, że Bóg zabierze twoje serce z kamienia i zamieni je na serce z ciała, to mówi on: „Zabiorę twoje serce z kamienia, które nie może odpowiedzieć na boskie działanie i zamienię je na serce, które odpowiada na nie. Czy twoje serce odpowiada Bogu kiedy On zaczyna mówić o twoim grzechu?

1 komentarz

 1. jon said,

  9 grudnia, 2011 @ 7:16 pm

  a czy nie chodzi przypadkiem o to by komuś wmówić grzech choć on grzechu nie ma ,bo po tym co się czyta wychodzi na to że grzeszenie musi być normą a nie niegrzeszenie, ten sam Jan mówi kto się z Boga narodził nie grzeszy, a jeśliby zgrzeszył mamy orędownika u Ojca On jest ubłąganiem za grzechy nasze a nie tylko nasze ale i całego świata.
  Ta wypowiedź sugeruje raczej wyjątkowy przypadek zgrzeszenia a normą ma być chodzenie w światłości.
  Kto grzeszy z diabła jest.
  Umiłowani jeśli serce nas nie oskarża oznacza że przykazań Jego przestrzegamy i czynimy to co jest miłe przed obliczem Jego, możemy śmiało stanąć przed Nim a otrzymamy wszystko o cokolwiek poprosimy.
  Gdyby tak ludzie Boży ciągle grzeszyli to kiedy mogliby stanąć śmiało przed Bogiem?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: