David Wilkerson

Dzisiaj w nocy zginął w wypadku David Wilkerson – znany kaznodzieja amerykański i autor książki „Krzyż i Sztylet”. Paul Washer powiedział o nim:  „Nie we wszystkim się zgadzam z Wilkerson’em doktrynalnie, ale on jest człowiekiem Bożym!” Na tej stronie można poczytać tłumaczenia artykułów Wilkersona: http://www.worldchallenge.org/pl/view/devotions

7 Komentarzy

 1. Anonim said,

  28 kwietnia, 2011 @ 1:29 pm

  Witam,
  …. dla mnie odszedł prawdziwy mąż Bozy, jest mi przykro z tego powodu, jednak wierzę, że on juz opuścił ten tymczasowy namiot (życie tu na ziemi), a wszedł do naszego niebiańskiego domu. Myslę, że nie jestem jedynym, który odczuwa po nim pustkę, będzie mi brakowało jego kazań i krótkich ale jakże trafnych przesłań,… i to jest właśnie pocieszające i budujące, że do końca swoich dni był oddany Panu, i pozostawił po sobie tak wielki dorobek ewangelizacyjny ….
  Może to nawet źle zabrzmi, ale sądzę, że on był gotowy, zeby odejść, a my……………………..???

  … a co z nami???… co my pozostawimy po sobie???… czy ktos o nas będzie pamiętał???… ilu osobom głosiliśmy, że Pan przyjdzie niebawem (i nie tylko), że nie pozostało już wiele czasu, że żyjąc tak dalej zmierzają prosto do piekła, a może my też jeśli damy się zwieść???…czy jesteśmy gotowi na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa???czy jesteśmy gotowi, żeby odejść z tego świata??? czy pełnimy wolę Pana???a może wydaje się nam, że zrobiliśmy juz wystarczająco… odpowiedź jaka będzie nasza wieczność, otrzymamy niebawem…po opuszczeniu naszego ziemskiego „namiotu”, bylebyśmy dokończyli biegu…tego Wam życzę Kochani.
  Pozdrawiam Was serdecznie,
  Marek

 2. REMI said,

  28 kwietnia, 2011 @ 4:06 pm

  niesamowicie głosił Słowo Boże.

 3. waldek said,

  2 Maj, 2011 @ 2:38 pm

  Odszedł ktoś kto był zawsze bliski mojemu sercu,był strażnikiem ostrzegajacym przed fałszywa ewangelią i obłudą płynąca z kazalnic.Był przykładem prawdziwego męża Bożego podążającego za Jezusem do samego końca.

 4. Józef said,

  10 Maj, 2011 @ 12:01 am

  Jego nauczanie, Jego zwycięstwa i klęski, książka Krzyż i Sztylet, a także chyba dwa spotkania z Nim w Krakowie i te internetowe katechezy wywarły niezatarty wpływ na moją wiarę Oczywiście nie we wszystkim się z Nim zgadzałem, ale bardzo Go cenie i dziękuję Panu za Jego posługę.
  Jestem katolikiem, więc proszę Naszego Pana, aby oczyścił Go ze wszystkiego tego co jeszcze może go plamić i przyodział Go w szatę godową.
  Szczęść Wam Boże,
  Ziutek

 5. Michał Orlikowski said,

  21 Maj, 2011 @ 12:37 pm

  Józef Ty nie proś Pana, żeby oczyścił D. Wilkersona z tego co jeszcze może go plamić, bo On położył nadzieję w Jezusie i Jezus zdjął z niego brudne ubranie i przyodział go w szatę sprawiedliwości. Nie módl się za zamarłych, którym nie możesz pomóc. Wraz ze śmiercią wszystko się kończy. Ja nie widzę w nauczaniu Wilkersona niczego niezgodnego z Biblią, wiem że prorokował kilka razy i nie sprawdziły się jego proroctwa, ale to się zdarza, że czasami prorok nie czuwa i prorokuje od siebie, albo nie dopowie czegoś albo powie za dużo. Szukaj Jezusa nie w kościele katolickim ale na kolanach w swojej komorze i w Słowie Bożym. Pozdrawiam

 6. jfSeth said,

  16 czerwca, 2014 @ 11:31 pm

  Jonasz tak samo prorokował o Niniwie, że będzie najazd. I jednak mimo, że proroctwo było prawdziwe, to Bóg ulitował się i proroctwo się nie wypełniło.

 7. Radek said,

  10 sierpnia, 2014 @ 4:02 pm

  Jesli przyjales Pana Jezusa wg Rzymian 10:9-10 i 17 to idziesz do nieba czy jestes goracym chrzescijaninem czy cieplym czy lodowatym bo zbawila Cie Jego krew.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: