Przebaczenie grzechów

Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna. Iz. 1,18

To dzieje się przy nowym narodzeniu: Bóg zabiera wszystkie nasze grzechy i choćby były to ogromne przestępstwa, Bóg całkowicie nas oczyszcza, jak gdybyśmy nigdy nie zgrzeszyli. Jeśli położyłeś swoją ufność całkowicie w Jezusie, sąd i wieczna kara za twoje grzechy już ci nie grozi. Usilnie dąż do tego by mieć pewność, że Chrystus zmył twoje grzechy, bo tylko wtedy możesz otrzymać pokój duszy i radośnie wielbić Boga za niezasłużoną łaskę przebaczenia grzechów. Jeśli ufasz, że Jezus zapłacił za ciebie w zupełności na krzyżu oraz że jest On Synem Bożym (a więc w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem) i nie dodajesz własnych starań by osiągnąć zbawienie, to rozumiesz Ewangelię – wystarczy, że odwrócisz się od swojego grzechu, zaufasz Jezusowi, a życie wieczne masz zagwarantowane. Ale nie zatrzymuj się w tym miejscu. Jak już zostałeś dzieckiem Bożym, codziennie proś Boga o oczyszczanie z wszelkiego grzechu. Grzechy mam już przebaczone, ale ciągle potrzebuję Bożej łaski, bo każdy grzech brudzi moje serce. Głupotą jest gdy ludzie nie przychodzą do Boga, bo czują się Go niegodni – o to właśnie chodzi – my na nic nie zasługujemy, ale Bóg właśnie chce nas oczyszczać od razu po tym jak zgrzeszymy. Nie odwlekaj wyznania grzechów od razu po tym jak zgrzeszysz, nie staraj się zasłużyć na Bożą przychylność – Bóg wcale tego nie chce. Bóg szuka grzeszników, którzy nie ukrywają przed Nim swoich grzechów i którzy nie próbują ich wybielić. On sam je wybieli, jeśli tylko pokornie poprosisz Go o to: „Ofiarą Bogu miłą jest duch skruszony, sercem skruszonym i zgnębionym nie wzgardzisz, Boże” (Psalm 51,19)


6 Komentarzy

 1. MichaŁ Orlikowski said,

  24 Maj, 2011 @ 6:36 pm

  Super! Chwała Bogu!:)

 2. kasia said,

  16 listopada, 2012 @ 1:21 pm

  Chwała Bogu

 3. Wojtek said,

  17 listopada, 2012 @ 3:22 pm

  A grzech to łamanie Prawa Mojżesza, które dokładnie jest opisane w Piśmie Świętym
  .Nasz Pan powiedział: Mt 5:17 „Niech wam się nie wydaje, że przyszedłem, aby znieść Prawo i Proroków. Przyszedłem nie po to, by je znosić, lecz aby je wypełnić.”
  A apostoł Paweł: Rz 3:31 „Czy zatem z powodu wiary znosimy Prawo? Nie może być; wszak Prawo utwierdzamy.” oraz
  Rz 7,7 ..poznanie grzechu jedynie przez Prawo./oczywiscie Boże ,a nie faryzejskie/
  Dobrze jest wiedzieć co dla naszego Boga jest grzechem,bo przecież tylko grzech wyznany zostaje przebaczony.
  Np grzechem jest antysemityzm.Trzeba nam Polakom przepraszać Boga za antysemityzm naszych rodaków, naszej rodziny i nas samych.Taka pokuta przyniesie wspaniałe owoce. Hallelujah !!!!

  Hbr 10:26 „Bo jeżeli otrzymawszy poznanie prawdy dopuszczamy się dobrowolnie grzechu, wtenczas nie ma już ofiary, która grzechy mogłaby zmazać;”

 4. Jurek said,

  18 listopada, 2012 @ 6:34 pm

  Wojtek: „Trzeba nam Polakom przepraszać Boga za antysemityzm naszych rodaków”.

  Czy jestes Wojtek zwolennikiem odpowiedzialności zbiorowej?
  Biblia mówi o odpowiedzialności indywidualnej. Zobacz tu: 5 Mojż. 24,16; Prz 9,12; Jr 31,29-30; Ez 18,1-20; Rz 14,12

 5. Wojtek said,

  28 listopada, 2012 @ 8:52 pm

  Przykłady dla Jurka:

  Ps 7:7 br „O Panie, podnieś się w swoim zagniewaniu, poskrom moich zaciekłych wrogów! Racz obudzić się, o mój Boże. Wezwałeś wszystkich przed sąd, Pan sądzi narody.”
  Ps 96:10 br „Ogłaszajcie wśród narodów, że Pan jest królem, mocno utwierdził okrąg ziemi, który nigdy się nie zachwieje, i sądzi narody w swej sprawiedliwości.”
  Ps 96:13 br „w obliczu Pana, kiedy nadchodzi, gdy nadchodzi, aby sądzić ziemię. Sądzi On sprawiedliwie cały okrąg ziemi i w swojej wierności wszystkie narody.”

 6. Jurek said,

  9 grudnia, 2012 @ 5:03 pm

  Wojtek, to, że Pan sądzi narody nie oznacza, że każdy z osobna człowiek odpowiada za cudze winy. W dodatku przywołany przeze mnie tekst z Ez mówi bardzo wyraźnie:
  „Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego.”

  Oczywiście odpowiedzialność zbiorowa nie oznacza hurtowego (zbiorowego, jednoczesnego) wykonywania kary na większej liczbie winowajców (z których każdy zasłużył na karę), tylko karanie grupy za winy pojedynczych (nie wszystkich!) członków tej grupy. Coś, co np. robili naziści w czasie II wojny światowej.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: