Dziękczynienie

Wierzący człowiek ma wiele za co może dziękować Bogu, niewierzący może być wdzięczny tylko za to co widzi wokół siebie. Religijny, lecz nie odrodzony duchowo człowiek, nie może podziękować za oczyszczenie swojej duszy z grzechu, bo nigdy nie może mieć pewności, że Bóg go zaakceptował. Nie może podziękować za wysłuchane modlitwy, bo nie wie czy Bóg w ogóle go słucha. Może dziękować za to, że żyje, za zdrowie, że dobrze mu się wiedzie, ale jeśli jest szczery, to nie może podziękować Bogu za błogosławiony czas spędzony sam na sam z Bogiem. A skoro nie może dziękować za duchowe błogosławieństwa, coraz bardziej pogrąża się w buncie przeciwko Bogu:

„Dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności” (Rzym. 1,21).

Ale każde dziecko Boże, które jest pewne swojego powtórnego narodzenia, może śmiało i pewnie dziękować Bogu z radością za Ducha Świętego przebywającego w nim, za odczuwalne działanie i prowadzenie Boże w życiu, a przede wszystkim za zmycie wszystkich grzechów – raz na zawsze. Świadomość przebaczonych grzechów pobudza do dziękczynienia jak nic innego. A mamy za co dziękować (jeśli Bóg nas zbawił), bo każda rzecz w naszym życiu to dar od kochającego i dobrego Ojca. Tym się różni chrześcijanin od niechrześcijanina, że jest wdzięczny, bo wie jak wiele Pan Jezus Chrystus mu przebaczył i jak cudownie ciągle nas obdarza z nieskończonych bogactw Swojej łaski:

„Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was” (1 Tes. 5)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: