Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Większość ludzi myśli o sobie dobrze. Niemalże każdy uważa się za dobrego człowieka. Porównując się z innymi możemy wypaść całkiem nieźle. Ale spróbujmy odrzucić  ten sposób myślenia i zastanówmy się co Bóg o nas sądzi. On jest naszym kochającym Stwórcą i dał nam Swoje dobre, sprawiedliwe i święte Prawo. Czy znasz 10 Przykazań Bożych? Przyjrzyjmy się niektórym z nich.
IV przykazanie brzmi: „Nie będziesz używał imienia Pana, Boga twego, nadaremnie”. Czy użyłeś kiedyś słowa „Bóg” lub „Jezus” (który jest Synem Bożym, a więc drugą Osobą Bożą)? Według Bożych standardów to grzech bluźnierstwa.
VII przykazanie brzmi: „Nie będziesz cudzołożył”, a Pan Jezus powiedział: „Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa” Mat. 5:28. Oznacza to, że nawet pożądliwe spojrzenie, to już dla Boga grzech cudzołóstwa.
VIII przykazanie brzmi: „Nie będziesz kradzieży czynił”. Czy zdarzyło Ci się cokolwiek ukraść? Nawet jeśli była to drobna rzecz, dla Boga jest to grzech złodziejstwa. Wymieniłem tylko 3 z 10 przykazań i jeśli szczerze spojrzysz na swoje życie, to najprawdopodobniej musisz uznać siebie za bluźniącego, cudzołożącego złodzieja. Po co Ci to mówię? Chcę Ci zwrócić uwagę na problem, którym jest Twój grzech, aby Twoja dusza mogła uwolnić się od grzechu przynoszącego potępienie. Biblia mówi: „Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane wy księdze Prawa” (Gal. 3,10). Ale nie jest możliwe by jakikolwiek człowiek wypełnił wszystkie wymagania Bożego Prawa – to niemożliwe, bo wszyscy jesteśmy grzesznikami. Nie możemy osiągnąć zbawienia polegając na naszych uczynkach. Mówi o tym List do Efezjan 2,8-10 „Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili”. Zobacz, że uczynki mają dopiero nastąpić po tym jak uznamy zbawienie za darmowy dar. Owszem, możemy robić pewne dobre uczynki bez wiary, ale takie „dobre uczynki” nie mogą podobać się Bogu, bo „Bez wiary nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy Go szukają” Heb. 11,6. Zadaj sobie pytanie: Czy poszukujesz Boga? Jeśli nie, to teraz jest czas by zacząć. Ewangelia to Nowina, że „Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism i że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism” 1 Kor. 15,3-4. Aby dostąpić zbawienia musisz uwierzyć, że Jezus  (o którym św. Tomasz powiedział „Pan mój i Bóg mój) umarł za Twoje grzechy, że został ukarany zamiast Ciebie na krzyżu a Twój wkład i Twoje uczynki nie mają żadnego znaczenia jeśli chodzi o zbawienie. Przeczytałeś wiadomość o tym jak dostąpić darmowego zbawienia. Teraz kolej na twój ruch: „Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony” (Dzieje 16,31).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: