Jak posiąść mądrość?

Mądrość jest niezbędna do życia – Boża mądrość. Ludzka mądrość na niewiele się przyda, ta mądrość nie ma wpływu na wieczność. Natomiast Bożą mądrość może zdobyć nawet niewykształcona osoba, bez żadnego problemu. Gdzie zatem szukać mądrości? Ta mądrość znajduje się wyłącznie w Bogu, a więc trzeba wziąć książkę, którą napisał Bóg – Biblię. Bóg napisał tylko jedną książkę – w dwóch tomach: Stary Testament i Nowy Testament. Ta książka zawiera wszystko, co Bóg chce byśmy wiedzieli o Nim. Inne książki nie są konieczne: jeśli pomagają w zrozumieniu Słowa Bożego, wtedy jak najbardziej warto je czytać, ale tylko Biblia zawiera czystą mądrość i to ona jest źródłem wiary chrześcijan.

Jak zatem zacząć szukać mądrości? W ten sposób:

Przysłów 2

(2) nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, (3) jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, (4) jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, (5) wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga.

Widzimy tutaj, że mamy nastawić nasze uszy i serce, gwałtownie prosić o mądrość i szukać jej jak zdesperowani poszukiwacze złota. Wtedy uzyskamy bojaźń Pana i poznamy Boga.

Nie wystarczy czytać Biblię od czasu do czasu i mieć nadzieję, że Bóg nam kiedyś, nie wiadomo kiedy wskaże drogę i wtedy da nam się poznać. Musimy szukać Go gwałtownie. Jeśli nie masz pewności co do swojego zbawienia: szukaj Go z całego serca, proś Go o zbawienie natarczywie, czytaj Biblię (zwłaszcza Nowy Testament) kiedy tylko możesz. Nie ma przecież nic ważniejszego niż twoje zbawienie – po co zatem robić coś, co nie pomoże ci znaleźć Boga – wykorzystuj każdą chwilę na poszukiwanie Boga poprzez czytanie Jego Słowa. Jeśli wiesz, że Bóg przebaczył ci wszystkie twoje grzechy – również nie przestawaj Go szukać. Jest w Nim taka obfitość, że głupotą jest marnowanie swojego czasu i sił na to, co nie jest wieczne i trwa tylko w tym krótkim ziemskim życiu.

Początkiem mądrości jest bojaźń Pana, a poznanie Świętego – to rozum. (Przysłów 9,10)

Boża mądrość zaczyna się w momencie kiedy w naszym sercu pojawia się bojaźń Pana. Nie chodzi tu tylko o strach przed wieczną karą (chociaż oczywiście to powinno pojawić się w życiu niewierzącego człowieka), chodzi tu o głęboki respekt i szacunek dla Boga. On nas stworzył i dlatego należy Mu się całkowite posłuszeństwo. Jeśli pragniesz porzucić swój grzech, bo zobaczyłeś jak Bóg nienawidzi wszystkiego, co jest przeciwne Jego naturze, to znak, że wkroczyłeś na drogę bojaźni Pana. Doprowadzi cię ona do poznania Świętego Boga – Boga, który nie chce byś marnował swoje życie w próżnych uciechach i marnościach tego świata, ale byś poznał Jego – źródło wszelkiej mądrości i szczęścia. Mądrością Bożą jest poznanie Jego Syna, który będąc Bogiem, zademonstrował Swoją miłość wobec nas cierpiąc i umierając na krzyżu za nasze grzechy. Nie bądź głupcem mówiącym, że nie ma Boga albo, że zapracujesz sobie na zbawienie dobrymi czynami. Póki jest jeszcze czas, podejmij jedyną rozsądną decyzję, jaką możesz podjąć w tym życiu: zdaj się na Jezusa i przyjmij Jego darmowy dar zbawienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: