Jak ustrzec się przed zniechęceniem?

Wielu ludzi cierpi z powodu braku Bożego pokoju. Martwią się, że Bóg ich opuścił. Uważają, że Bóg im nie błogosławi i dlatego czują się nieszczęśliwi. Różne mogą być tego przyczyny, ale rozwiązanie problemu jest tylko jedno: Rozważaj prawo Boże dniem i nocą, rozkoszuj się Panem a da ci wszystko, czego pragnie serce twoje.

Psalm 1
(1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców, (2) lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.(3) Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada.

Biblia mówi, że wszystko powiedzie się człowiekowi, który ma upodobanie w Prawie Pana. MUSIMY czytać Słowo Boże, rozważać je i modlić się, by prawdy, o których czytamy, stały się rzeczywistością w naszym życiu. Wtedy będziemy mocni jak grube drzewo, którego korzenie mają stały dostęp do życiodajnego źródła. Żadne łopoty nas nie poruszą, a tylko umocnią naszą wiarę, bo skłonią nas do polegania na Panu oraz do nieustannej modlitwy.

Jeśli wahasz się w kwestii swojego zbawienia, przestań rozmyślać nad nie do końca jasnymi nauczaniami. Oczywiście jeśli nie rozumiesz prawd Ewangelii, szukaj na nie odpowiedzi, ale ogólnie nie szukaj porad u innych ludzi – oni zawodzą. Jedynie Boże Słowo nie zawodzi.

Heb. 4
(12) Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca

Im więcej Słowa Bożego, tym mniejsze ryzyko upadku. Wtedy już nikt nas nie zwiedzie i nie odwiedzie nas od darmowego zbawienia, które znajduje się tylko w Jezusie.

Gal. 5
(7) Biegliście dobrze; któż wam przeszkodził być posłusznymi prawdzie? (8) Namawianie takie nie pochodzi od tego, który was powołuje.

Jak widać z powyższego urywku, można też biec dobrze, ale ulec namowom niedouczonych ludzi bądź podszeptom szatana. Jeśli pragniesz poznać Boga z całego serca, odwracasz się od swojego grzechu i polegasz tylko na Bogu-Człowieku, Chrystusie Jezusie, w kwestii swojego zbawienia, który zbawia niezależnie od naszych uczynków, to nie masz o co się martwić. Twoje zbawienie jest zupełnie pewne, a ty proś Boga by napełniał cię Swoim Duchem codziennie, a zawsze będziesz pełen radości i wdzięczności z przebaczenia grzechów

7 Komentarzy

 1. Kazimierz Serafin. said,

  9 listopada, 2011 @ 11:35 am

  Totalne nieporozumienie,z jednej strony zaleca się ZBAWIENNE porady z Pisma Świętego a z drugiej się je IGNORUJE przez nieuznanie np.:DZIESIĘCIU PRZYKAZAŃ.I opowiadać ludziom PRAWDĘ SFAŁSZOWANĄ,że zbawienie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE Z ŁASKI.

 2. Anonim said,

  10 listopada, 2011 @ 4:14 pm

  Siema Puritan to ja Porytan z http://forum.protestanci.info powiem Ci że dobrze gadasz i masz za to u mnie duże piwo.

 3. montana said,

  10 listopada, 2011 @ 7:17 pm

  Bo zbawienie jest z łaski,proszę pana,czy panu się to podoba czy nie

 4. M said,

  11 listopada, 2011 @ 11:42 am

  łaską zbawieni jesteście, a nie z uczynków. Boży to dar… by się nikt nie chlubił

 5. Anonim said,

  17 listopada, 2011 @ 9:43 pm

  A Ty Kazimierzu, zapewne ignurejesz wskazania dotyczące nieczystych pokarmów oraz czystości ceremonialnej. A przeciez to rowniez jest element PRAWA MOJZESZOWEGO. Coz, przeczytaj Biblie, uczyn rozroznienie pomiedzy Starym a Nowym przymierzem… szukaj Boga, a nie bron martwej religii…

 6. Kazimierz Serafin said,

  5 grudnia, 2011 @ 9:17 pm

  Anonim

  Ja niczego nie ignoruję.Prawo dotyczące nieczystych pokarmów bezwzględnie obowiązuje każdego prawdziwie wierzącego człowieka.Czystość ceremonialna dotycząca świątyni obowiązywała w świątyni wówczas kiedy ona istniała.Natomiast czystość dotycząca człowieka, obowiązuje również i dziś.Przykład:Nie wolno współżyć z żoną w czasie jej miesięcznej przyrodzonej choroby.Martwą religię,moim zdaniem proponuje Anonim,ponieważ delikatnie mówiąc,wybiórczo traktuje Pismo Święte.Prawo Mojżeszowe to jest to samo prawo,którego nauczał Mesjasz Jeszua.Żydzi uważali i uważają Prawo Mojżeszowe USTNE (Talmud)i twierdzą,że Mojżesz otrzymał to Prawo razem z PRAWEM PISANYM i dlatego jest tyle nieporozumienia w prawidłowej interpretacji KSIĄG NOWEGO TESTAMENTU.Pozdrawiam.

 7. Kazimierz Serafin said,

  5 grudnia, 2011 @ 9:38 pm

  montana
  >Bo zbawienie jest z łaski,proszę pana,czy panu się to podoba czy nie<

  Naturalnie,że zbawienie jest tylko i wyłącznie z łaski i mi się to bardzo podoba,że tak jest,ponieważ żaden człowiek,choćby nawet najbardziej sprawiedliwy, nie jest w stanie osiągnąć zbawienia z uczynków,gdyż ciąży nad nim przekleństwo, spowodowane niemożliwością wypełnienia ZAKONU w sposób właściwy.Mesjasz wierzącego człowieka, wykupił od tego PRZEKLEŃSTWA.Chociaż wielu teologów twierdzi,że od ZAKONU i to jest TOTALNE KŁAMSTWO.Pozdrawiam.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: