Błogosławiony człowiek

Psalm 1

(1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, (2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą. (3) Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się.

To jest najprostsza a zarazem bardzo skuteczna instrukcja co robić, aby być błogosławionym przez Boga. Po pierwsze mamy nie zasiadać w gronie szyderców. Pominąłem umyślnie bezbożnych i grzeszników, po przecież nasz Pan był przyjacielem takich osób. Dobrze jest zaprzyjaźnić się z grzesznikami, źle przyjaźnić się z ludźmi, którzy twierdzą, że są naszymi braćmi, a swoim postępowaniem zaprzeczają nauce Jezusa.

Jakiś czas temu zaprzyjaźniłem się z mężczyzną, dla którego sensem życia był grzech i przyjemność z nim związana. Teraz człowiek ten mówi, że chciałby się ożenić, nie ma już ochoty chodzić do klubów ze striptizem i bardzo poważnie myśli o nawróceniu. Warto przesiadywać z ludźmi, którzy są zainteresowani nauką Chrystusa, niezależnie jakimi grzesznikami by nie byli. Nie warto przesiadywać z faryzeuszami dzisiejszych czasów, czyli z ludźmi, którzy obrzucają innych kamieniami uważając się za świętszych.

Po drugie mamy mieć upodobanie w Prawie Pana. Jego Słowo może w nas działać tylko gdy rozmyślamy o nim i prosimy Boga, by dawał nam zrozumienie Pisma, jak również serce, które przyjmuje Słowo Boże. Bez odnawiania umysłu przez ciągłe studiowanie Słowa Bożego, będziemy narażeni na zniechęcenie i grzech:

Psalm 119

(11) W sercu moim przechowuję słowo Twoje, abym nie zgrzeszył przeciwko Tobie.

Jest takie powiedzenie: „Albo grzech odciągnie cię od Biblii, albo Biblia odciągnie cię od grzechu”. Bardzo dużo w tym prawdy. A gdy rozważamy nad Słowem Bożym, wykonujemy je i strzeżemy się przed grzechem i wpływem szyderców, będziemy mocni jak drzewo nad potokiem, które zawsze czerpie życiodajną wodę z Bożego źródła. Wtedy wszystko co uczynimy, powiedzie nam się. Chciałbym by wszystko mi się wiodło – co więc muszę robić? Wprowadzać Psalm 1 w życie i nie szczędzić czasu na czas poświęcony Bogu podczas modlitwy.

Chcesz przestać błądzić i odczuć opiekę Bożą? Proś, a będzie ci dane, tylko proś wytrwale i krocz ścieżkami wyznaczonymi przez Pana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: