Świadectwo nawrócenia Mai Frykowskiej (Frytki)

Bardzo ucieszyłem się na wieść o nawróceniu Mai Frykowskiej (celebrytki znanej z Big Brothera i Playboya).

Łk 15
(4) Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie pozostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustkowiu i nie idzie za zagubioną, aż ją odnajdzie? (5) A odnalazłszy, kładzie ją na ramiona swoje i raduje się. (6) I przyszedłszy do domu, zwołuje przyjaciół i sąsiadów, mówiąc do nich: Weselcie się ze mną, gdyż odnalazłem moją zgubioną owcę! (7) Powiadam wam: Większa będzie radość w niebie z jednego grzesznika, który się upamięta, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują upamiętania.

2 Komentarze

 1. emi_grise said,

  9 stycznia, 2012 @ 11:50 am

  Witaj,
  trafiłam na Twojego bloga z forum PROTESTANCI (nie jestem tam niestety zarejestrowana stąd mój komentarz tutaj), z wątku związanego z nawróceniem Mai, jak również z wątku związanego z CHKR:
  http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=1798

  Tak się składa, że należę do tego, jak to określiłeś: „kultu i destrukcyjnej sekty”.

  1) Moją uwagę zwrócił fakt, że w swoich wypowiedziach odwołujesz się do artykułu zawartego w CELu wspominającego Toda Bentely`a, a już zupełnie pomijasz stanowisko Redakcji Celu dotyczące przebudzenia w Lakeland, które to stanowisko ukazało się w Celu w następnym / kolejnym numerze (!)

  Twoje słowa z forum to: „Magazyn CEL na okładce miał tego pana: https://purytanin.wordpress.com/2009/04/04/bentley-todd-i-great-florida-revival/ – i tu treści nie promowane przez CEL (!)
  Oprócz obszernego artykułu o jego działalności w magazynie był dodatek mini-książeczka o „Great Florida Revival”, czyli o Bentleyu i jego wyczynach.”

  Pozwól zatem, że zacytuję fragment redakcyjnego stanowiska (całość dostępna w numerze Jesień 2008): „(…)Podejmując decyzję o druku kazania Todda Bentleya w Magazynie Cel, mieliśmy świadomość, iż mamy do czynienia z Bożym poruszeniem na Florydzie prowadzonym przez człowieka, który swoim niedojrzałym zachowaniem wywołuje niepotrzebne kontrowersje. Niemniej jednak uznaliśmy, iż sam fakt Bożego poruszenia jest wart podkreślenia w sytuacji, gdy na świecie panuje duchowy głód. Magazyn Cel nadal będzie przedstawiał to wszystko, co Bóg robi na naszej planecie, niezależnie od ludzkiej ułomności – przygotowując swój Lud na powtórne przyjście Jezusa(…)”

  2) dodatkowo przytoczyłeś na forum krzywdzące dla Mai cytaty z miastokobiet.pl (jak rozumiem jest to wiarygodne źródło dla chrześcijanina i warto je bez sprawdzenia prezentować szerszemu audytorium?).

  Sytuację związaną z Mają i niesprawdzonymi co do Niej informacjami, jak widzę naprostowali już pozostali forumowicze (i chwała Bogu).

  *************

  =>>> W związku z powyższym, może jakaś osobista refleksja co do zabierania głosu na ww. forum i wyrażania / przytaczania krzywdzących / niesprawdzonych informacji na temat innych (w tym osób wierzących)?

  Pozdrawiam,
  Gosia
  http://www.emigrise.blox.pl

  p.s.
  czy w porządku jest wklejanie linku ze świadectwem Mai z jakiegoś profilu na FB, skoro prawa autorskie należą do CHKR i tam znajduje się oryginalne nagranie tego świadectwa?

  Podaję link do nienaruszającego prawa oryginału:

  http://jjp.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=205&Itemid=303

 2. purytanin said,

  9 stycznia, 2012 @ 2:34 pm

  Witaj.

  Co to Mai Frykowskiej: umieściłem na forum cytat z miastokobiet.pl tylko dlatego, że w programie telewizyjnym Dzień Dobry TVN dziennikarka Agnieszka Jastrzębska autorytatywnie wypowiedziała się, że Frykowska będzie jurorką w tegorocznych zawodach Chipendalesów. To nagranie można obejrzeć na stronie: http://dziendobry.tvn.pl/video/maja-frykowska-nawrocila-sie,1,newest,17947.html

  Jest to więc wina TVN, że zaprasza tego rodzaju dziennikarki do swojego studia. Niemniej jednak przepraszam Maję Frykowską za umieszczenie cytatu o Chipendalesach, a ta plotka została już wyjaśniona na forum, więc wszystko jest OK.

  Co do magazynu CEL: Nie wiem jakim cudem redaktorzy tego magazynu mogą uważać, że człowiek okaleczający ludzi w imię Boże może być nazwany sługą Bożym. Dla mnie to całkowity odjazd, a tłumaczenie z NASTĘPNEGO wydania magazynu nie jest dla mnie wystarczające. Dla mnie ten człowiek to szarlatan i każdy trzeźwo myślący człowiek to potwierdzi.

  Swoją opinię o Chrześcijańskim Kościele Reformacyjnym wypowiedziałem na długo przed nawróceniem Frykowskiej (więc sprawa jej zupełne nie dotyczy), a wypowiedziałem tę opinię dlatego, że kościół ten drukuje magazyn CEL. Gdyby magazyn ten wyraźnie i kategorycznie odciął się od nauczań pana Bentleya Todda, na pewno moja opinia o tym kościele nie byłaby tak negatywna. Moim celem nie jest krytykowanie kogokolwiek, ale jeśli widzę, że prawda Boża jest atakowana, to zdecydowanie o tym mówię. Zalecam praktykowanie rozpoznania duchowych spraw i tego właśnie życzę redaktorom magazynu CEL.

  Pozdrawiam,
  Puritan


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: