Kim są naprawdę protestanci?

16 Komentarzy

 1. BratCzatownik said,

  1 lutego, 2012 @ 1:55 am

  Nie wiem dlaczego w tym filmiku, podczas gdy widać napis „Zielonoświątkowcy” wyświetlany jest „jegomość” w jakiejś dziwnej kiecce. I owszem dochodzi czasem do przegięć w KZ i ktoś pojawia się w koloratce, ale to rzadkość – na żywo nie widziałem tylko na zdjęciach. A w takim kostiumie to w Polsce żaden zielonoświątkowiec przecież nie chodzi .

  Widzę że autor tego bloga żywi niechęć do zielonoświątkowców o czym można się przekonać na jednym z forów cytuję Puritana:

  „Zielonoświątkowa doktryna, że chrześcijanie powinni modlić się na językach jest iście diabelska. Bo:
  – Albo języki te są oszustwem, a w najlepszym psychomanipulacją, że ma się owy dar
  – Albo co gorsza, dostaje się to o co się prosi – czyli dar mówienia bełkotem, tyle, że dar ten jest od diabła a nie od Ducha Świętego.
  Innej możliwości nie ma. ”
  koniec cytatu. Poniżej link: http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=1397

  Puritaninie proszę przestań kąsać, bo być może nie wszystko w Kościele Zielonoświątkowym jest dobre, BYĆ MOŻE zdarzają się jacyś ludzie którzy mówią obce słowa a nie jest to Darem Ducha Świętego – BYĆ MOŻE.
  Ale NA PEWNO, NA PEWNO, NA PEWNO są ludzie którzy otrzymali dar mówienia językami który pochodzi od Ducha Świętego.
  Przekonasz się o tym w stosownym czasie, oby nie za późno, obyś nie musiał zostać zawstydzony przed Chrystusem.
  Na pocieszenie mogę powiedzieć że większość tego co siejesz na tym blogu to pszenica i tylko czasem kiedy doktryna i nauki które przyjąłeś biorą górę nad naukami płynącymi z Słowa Bożego – zdarza ci się posiać kąkol.
  Błogosławię cię w Imieniu Pana Jezusa Chrystusa

 2. purytanin said,

  1 lutego, 2012 @ 11:53 am

  BratCzatownik,

  Niestety Mylisz się. W Polsce pastorzy zielonoświątkowi noszą koloratki. Na dowód tego: http://haereticus.blox.pl/2009/06/ZIELONE-WITKI-Z-ZIELONOWITKOWCAMI.html

  Drugi dowód: http://chn24.pl/component/contact/86-internetowa-konferencja/6-internetowa-konferencja-pastor-marek-kamiski.html

  Cytat z powyższego linku:

  – Widziałam, na jednym ze ślubów, że Pastor Zielonoświątkowy miał założoną
  koloratkę, również poprzedni Biskup KZ na jednym ze zdjęć miał takową. Co Biskup
  myśli na temat tego nowego zwyczaju, zaczerpniętego, chyba z Kościoła
  Katolickiego? Ania

  „pastor Marek: Powtórzę to, co wyżej wspomniałem. Nie należy nikogo sądzić
  po stroju. Jest taki fragment: „Niech was nikt nie sądzi z powodu …”.
  Pamiętam, dawno temu, rozsądzano, czy kobieta jest dobrą chrześcijanką lub nie,
  na podstawie stroju. Dobra chrześcijanka nosiła spódnicę, zła i zepsuta –
  spodnie, kolczyki, pierścionki i makijaż. Argumentacja była taka sama jak w
  przypadku koloratek. Ja poważne opory przed takim stawianiem sprawy i
  osądzaniem. Ja sam nie noszę koloratki, ale nie ważę się sądzić … ”

  Dodam, że pastor Marek to nikt inny jak Marek Kamiński – biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

  „Widzę że autor tego bloga żywi niechęć do zielonoświątkowców”

  I znowu się mylisz, wystarczy obejrzeć mój filmik z tego postu by przekonać się, że polecam zielonoświątkowca – Davida Wilkersona.

  „Puritaninie proszę przestań kąsać”

  W filmiku, o którym mowa ANI SŁOWEM nie skrytykowałem zielonoświątkowców. Dlatego daj spokój z tym kąsaniem.

  „Ale NA PEWNO, NA PEWNO, NA PEWNO są ludzie którzy otrzymali dar mówienia językami który pochodzi od Ducha Świętego.”

  Dlaczego niby miałbym wierzyć w to, skoro zielonoświątkowcy produkują filmiki, że chrzest w Duchu Świętym wygląda tak: http://www.youtube.com/watch?v=43B4hhqTBj8&feature=slpl

  Pozdrawiam,
  Puritan

 3. Gustaw said,

  3 lutego, 2012 @ 8:50 pm

  Obejrzalem filmik Puritana (ten ostatni) i zastanawiaja mnie 2 rzeczy:

  – jak ksiadz katolicki, „przemieniajacy” wino i chleb w „cialo Chrystusa” moze chrzcic Duchem św., skoro katolicka bezkrwawa ofiara jest niczym innym jak po prostu bluznierstwem zaprzeczajacym wystarczalnosci ofiary JCH? (pytanie jest oczywiscie retoryczne)
  – czemu te osoby padaja na plecy, a nie na twarz? (ot, tak mnie zaciekawilo)

  Diabel ma niezly ubaw, jak ludzie takie jego dzialanie przypisuja mocy Ducha św…. Nie wiem, czy tak jak na tym filmiku ukazano, dzieje sie w calym ruchu zielonoswiatkowym, wiec nie oceniam calosci tegoz ruchu, ale to, co przedstawia filmik, to czyste szyderstwo z Ducha św. Szatan kpi sobie z tych ludzi, szydzi z nich w obrzydliwy, ohydny sposob, a oni uwazaja to z przejaw dzialania D.Św. Jestesmy marionetkami w rekach arcyzwodziciela…

 4. purytanin said,

  3 lutego, 2012 @ 9:29 pm

  Gustaw,
  Zielonoświątkowcy zasadniczo mają błędną teologię jeśli chodzi o chrzest w Duchu Świętym. Tym chrztem nazywają doświadczenia takie jak modlitwa niezrozumiałymi językami lub jakieś inne przejawy typu padanie. Ja uważam, że jest możliwe, że Duch Święty może kogoś np. powalić na podłogę. Znam osobę z Azji, która zaświadcza o tym, że takie coś ma miejsce w zborze niecharyzmatycznym (bez mówienia językami itp.) i ci powaleni na ziemię to osoby, które przyszły do zboru po raz pierwszy. Później osoby te przychodzą regularnie na nabożeństwa. Więc nie wykluczam nadnaturalnego działania w taki sposób. Ale to zupełnie co innego niż dzieje się w wielu zborach zielonoświątkowych gdzie padanie jest na porządku dziennym, występuje zbiorowa modlitwa na językach itp.

  Oczywiście istnieją również biblijne zbory zielonoświątkowe, gdzie mają zdrową naukę. Ale trzeba być czujnym, bo o zwiedzenie nie trudno.

 5. Gustaw said,

  4 lutego, 2012 @ 8:06 pm

  Purytanin,
  ja rowniez nie wykluczam ani mowienia jezykami – oczywiscie nieanielskimi i zrozumialymi przynajmniej dla mowiacego – ani padania pod wplywem mocy Bozej – apostol Jan opadl z sil, widzac JCH, Daniel – widzac aniola (sa tez inne tego typu biblijne przyklady).

  Ciekawi mnie tylko, dlaczego oni (ci z filmiku) padaja na PLECY, a nie na KOLANA/TWARZ/BRZUCH, bo te ostatnie postawy kojarza mi sie biblijnie – moze sie myle – z oddawaniem Bogu czci, plecy juz jakos nie… No i rzecz jasna takie padanie po kolei, jak ukazuje link, ktory dales, wydaje sie kompletna banialuka i pachnacym siarka schematem zachowania sie pod wplywem „Ducha św.”.

  Smutne to i frustrujace, ze tak zachowujemy sie my, ktorzy deklarujemy sie jako nasladowcy JCH. Szatan najnormalniej w swiecie gra nam na nosie. Sika nam do ust, a my sie z tego cieszymy, fajda nam na glowe, a my bijemy brawo.

  PS Ta wypowiedz nie ma byc w zamierzeniu polemika z Twoim wpisem, Pyrytanin, lecz jedynie rozwinieciem mojego zrozumienia tej sprawy :))

 6. BratCzatownik said,

  5 lutego, 2012 @ 9:33 pm

  Puritaninie napisałeś: ” Niestety Mylisz się. W Polsce pastorzy zielonoświątkowi noszą koloratki. Na dowód tego: i tu podajesz linki.

  Puritaninie poczytaj mój poprzedni post, wyraźnie napisałem:” I owszem dochodzi czasem do przegięć w KZ i ktoś pojawia się w koloratce, ale to rzadkość – na żywo nie widziałem tylko na zdjęciach”, linki które zamieściłeś tutaj ja widziałem już dawno, gdyż szukałem dużo wcześniej w sieci jak wygląda sprawa koloratek.
  Więc nie mylę się tylko ty niedokładnie przeczytałeś mój poprzedni wpis.

  Piszesz również: „W filmiku, o którym mowa ANI SŁOWEM nie skrytykowałem zielonoświątkowców. Dlatego daj spokój z tym kąsaniem.”
  Owszem może nie słowem ale obrazem – w miejscu zielonoświątkowcy wstawiłeś człowieka w dziwnym przebraniu, a przecież nikt w Polsce w KZ nie chodzi w takim ubraniu, chciałeś przekazać fałszywy obraz Zielonoświątkowców.

  Zadajesz sobie pytanie – „Dlaczego niby miałbym wierzyć w to, skoro zielonoświątkowcy produkują filmiki, że chrzest w Duchu Świętym wygląda tak: http://www.youtube.com/watch?v=43B4hhqTBj8&list=UUajZhUDRUWGyvpzrfu2Do9Q&index=6&feature=plcp.
  Oczywiście masz prawo wierzyć w co chcesz, masz prawo wierzyć w filmy, masz prawo wierzyć w MacArthura – Masz prawo.
  O wiele lepsze było by jednak jeśli byś uwierzył Biblii i uwierzył w to co Biblia mówi o chrzcie w Duchu Świętym, o Darach Ducha Świętego.
  Pozdrawiam.

  BratCzatownik.

 7. purytanin said,

  6 lutego, 2012 @ 12:24 pm

  BratCzatownik,
  W komentarzach do tego wpisu dodałem linki do stron internetowych. Obecny biskup wprawdzie nie nosi koloratki, ale poprzedni BISKUP Kościoła Zielonoświątkowego nosił koloratkę. Na drugiej stronie, którą podałem, mogłeś na własne oczy zobaczyć zdjęcie Dawida Kulinicza, prezbitera Duszpasterstwa Seniorów Kościoła Zielonoświątkowego w RP – również w koloratce. Ja natomiast wkleiłem zdjęcie czarnoskórego biskupa zielonoświątkowego (bodajże ze Zjednoczonego Kościoła Zielonoświątkowego), jasne więc, że ten pastor nie jest Polakiem, bo czarnoskórych nie jest u nas wielu. Zjednoczony Kościół Zielonoświątkowy również ma swoje zbory w Polsce.

  „O wiele lepsze było by jednak jeśli byś uwierzył Biblii i uwierzył w to co Biblia mówi o chrzcie w Duchu Świętym, o Darach Ducha Świętego.”

  Zielonoświątkowcy wierzą, że chrzest w Duchu Świętym przejawia się takimi rzeczami jak padanie, modlitwa niezrozumiałymi językami czy coś podobnego. Niestety takiego czegoś nie ma w Biblii.
  Pozdrawiam

 8. BratCzatownik said,

  6 lutego, 2012 @ 9:16 pm

  Purytanin.
  Dz. 2.4 Więc wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym oraz zaczęli mówić innymi językami, jak im Duch dawał wypowiedzieć.
  Dz 10.45-46 Więc zdumieli się wierzący spośród obrzezania, którzy przyszli z Piotrem, że dar Ducha Świętego jest wylany także na pogan. Bo słyszeli ich mówiących językami oraz wynoszących Boga. Wtedy Piotr odpowiedział.
  1 Koryntian 12.10 Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków.
  1 Koryntian 14.2 Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza.

  Wyżej zacytowałem tylko kilka wersetów które mówią o Darach Ducha w tym o Darze Języków
  Mówienie językami miało miejsce na początku i ma również i teraz i oczywiście zielonoświątkowcy jako chrześcijanie wierzą w to że jednym z elementów chrztu w Duchu Świętym jest mówienie niezrozumiałymi językami.

  Być może gdzieś, ktoś mówi niezrozumiałymi językami a wcale nie jest to od Boga, być może tak jest.
  Ale nie oznacza to że nie ma daru mówienia innymi językami !

  Ja rozumiem że ty masz w swoim sercu trochę tak jakby poczucie przewagi na tymi którzy używają darów, np języków, prorokowania itd.
  Myślisz pewnie że to w co ty wierzysz jest takie.. czyste i jedynie prawdziwe a inni którzy mają powiedzmy ” zielonoświątkowy” punkt widzenia zostali przynajmniej lekko zwiedzeni.
  I dopóki Duch Święty nie otworzy ci oczu na to że Dary Ducha Świętego nie przeminęły, dopóty będziesz przyklaskiwał ” nauczycielom” którzy sami potrzebują aby ich ktoś nauczył.

  Mówisz też o „padaniu” – czy jest to niemożliwe aby upaść pod Mocą Boga? Pod Mocą Ducha Świętego?
  Według mnie jest to możliwe.
  Spróbuj może na nowo przeczytać Nowy Testament bez pomocy „nauczycieli” i poproś Boga aby pomógł ci zrozumieć rzeczy do których odnosisz się sceptycznie.
  Pozdrawiam
  BratCzatownik

 9. Kazimierz Serafin. said,

  13 lutego, 2012 @ 8:21 am

  Moim zdaniem, protestanci są córkami fałszywej religii katolickiej. Wyznawana zasada -Tylko Pismo-, nie dotyczy protestantów, ponieważ oni Pismo Święte w najlepszym przypadku traktują wybiórczo, przeważnie ignorują elementarne zasady i nie uznają PRAWA BOŻEGO (częściowe uznanie, nie jest jego uznaniem). Prawdziwą religią jest religia żydowska uznająca Mesjasza Jeszuę. Pozdrawiam.

 10. marcin said,

  10 kwietnia, 2012 @ 9:43 am

  Pastorzy Baptystyczni też noszą koloratki, jestem z wspólnoty Baptystycznej i jak widzę co się dzieje w nie których zborach to tylko można się modlić PANIE RATUJ TYCH ZGUBIONYCH LUDZI!!! WSZYTKO KRYTYKUJĄ, WSZĘDZIE WIDZĄ HEREZJĘ, DARY PRZEMINĘŁY, PRAWDĘ ZNAJĄ TYLKO ONI, A ICH bogiem Kalwin.

 11. Iv said,

  22 kwietnia, 2012 @ 10:15 am

  i”(…) ci powaleni na ziemię to osoby, które przyszły do zboru po raz pierwszy. Później osoby te przychodzą regularnie na nabożeństwa. Więc nie wykluczam nadnaturalnego działania w taki sposób.” – Puritan tego też nie ma w Biblii.

 12. purytanin said,

  23 kwietnia, 2012 @ 3:42 pm

  Mądrze prawisz Iv, okazało się, że pastor tego zboru to człowiek niegodny zaufania i został zwolniony. No i zbór się podzielił. To padanie wcale nie musiało być zatem wynikiem Bożego działania, bo nie sądzę by Bóg działał przez tego pastora.

 13. Weronika said,

  1 września, 2013 @ 6:00 pm

  Jestem świeżo po nawróceniu i nie jestem jeszcze po chrzcie wodnym. Dziwi mnie to, że nie którzy sądzą, iż zielonoświątkowcy nie są protestantami. Często szokuje Mnie u chrześcijan także protestantów spory, kłótnie kto ma racje i jaki Kościół jest lepszy .
  Z Panem Bogiem .

 14. ris said,

  11 grudnia, 2013 @ 10:03 pm

  Kościół Katolicki niestety okłamuje bo nie jest zgodny z prawdą w piśmię św i uznaje Ojca świetego na ziemi jako papieża a przeciez jest tylko jeden Ojciec sw i jest napisane kto nazywa się na ziemi Ojcem św jest przeklęty Nie pamiętam jaki to wers ale w linku podaje ciekawy film na ten temat :

  Napisałem też swoją własną Konstytucję którą reklamuję na róznych portalach społecznościowych – „To pismo należy dołączyć do konstytucji każdego wolnego narodu , które zawiera nowe prawo oparte na piśmie świętym. Każda suwerenna konstytucja bez tych wyjaśnień jest świadectwem niesprawiedliwości i przejawem egoizmu oraz pustym dogmatem wartości opartych na kłamstwach i ucisku.” Przeczytaj nową Konstytucję Wejdź na : http://nowakonstytucja.jimdo.com/ Zapraszamy na spotkania i rozmowy oraz do korespondencji ! „Zapisy do Grupy : kontakt z grupą TARKSPAUS adres krr.koop@o2.pl . ps: wklejaj ten tekst gdzie popadnie !

 15. 28 stycznia, 2016 @ 6:42 pm

  Widzę, że jesteś dobrze zorientowany w temacie zielonoświątkowych sekt. Pora zrobić porządki z Zielonoświątkowcami i Epifanią. Liczę na pomoc i współpracę.

 16. Anka said,

  30 grudnia, 2019 @ 10:13 am

  Ostatnio widziałam zdjęcia małego zboru, gdzie pastor na wigilię zborową specjalnie włożył koloratkę….To chyba się robi coraz powszechniejsze.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: