Porwanie Kościoła

Zobaczmy co Biblia mówi o Porwaniu Kościoła – mamy pocieszać się słowami, że zastaniemy porwani w powietrze na spotkanie Pana:

1 Tes. 4
(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. (18 Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.
Czyli Przyjście Pana ma być tym, czym powinniśmy się pocieszać i o czym myśleć. Kiedy nasze życie jest na dole, powinniśmy mówić jedni drugim: “Hej, nie martw się, wkrótce Pan przyjdzie.”
Ale nie jest to pocieszająca myśl dla niewierzących. Bo nasz powód do radości będzie dla nich powodem do płaczu:

1 Tes. 5
(1)    A o czasach i porach, bracia, nie ma potrzeby do was pisać. (2) Sami bowiem dokładnie wiecie, iż dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy. (3) Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną. (4) Wy zaś, bracia, nie jesteście w ciemności, aby was dzień ten jak złodziej zaskoczył.
Gdy czytam Biblię, staje się dla mnie jasne, że najpierw Kościół zostanie Porwany, następnie ukaże się Antychryst zwany Bestią (zwierzęciem):

Ap. 17
(12) A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem. (13) Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu.
Potem Bóg ześle na świat plagi:

Ap. 16
(10) A piąty wylał czaszę swoją na tron zwierzęcia; i pogrążyło się królestwo jego w ciemnościach, i gryźli ludzie z bólu swoje języki. (11) I bluźnili Bogu niebieskiemu z powodu swoich bólów i z powodu swoich wrzodów, i nie upamiętali się w swoich uczynkach.
Po czym przyjdzie Chrystus:

Mat. 24
(30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, (31) i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.
Wszystkie plemiona ziemi będą “biadać” – oni czcili Antychrysta i wcale nie na rękę im nowy Władca.
Chrystus oczywiście pokona wszystkich Swoich przeciwników:

Ap. 17
(14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
Jezus zasiądzie na tronie Dawidowym:

Łk  1
(32) Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida.
I będzie rządził przez 1000 lat:

Ap. 20
(6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
A po tysiącu latach Szatan zostanie ostatecznie pokonany:

Ap. 20
(7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego (8 i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski. (9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich. (10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

Istnieją popularne nauczania w zborach protestanckich, że nie będzie Porwania, nie będzie Antychrysta, nie będzie jednej światowej religii, nie będzie Tysiącletniego Królestwa…  Chyba nie czytają Biblii.

4 Komentarze

 1. Matt said,

  14 listopada, 2012 @ 6:53 pm

  JA bym prosił więcej o Twoich odczuciach na temat tych cytatów, bo wszyscy je znamy, ale tak konkretnie prosiłbym, abyś powiedział jak Ty widzisz te znaki w tej chwili pomijając powodzie, trzęsienia ziemi, głód i zarazę…

 2. Patryk said,

  16 listopada, 2012 @ 10:57 pm

  Puritan, Twój blog jest naprawdę super! Ciekawy, pouczający – na szóstkę! Widać, że Bóg dał Ci wiedzę do tych rzeczy.

  Żałuję tylko, że mi nie.

 3. Jurek said,

  18 listopada, 2012 @ 5:06 pm

  Puritan!
  Owszem, te wydarzenia, które cytujesz będą miały miejsce (lub mają), ale ich kolejność, czyli najpierw pochwycenie a potem Tysiącletnie Królestwo (czyli premillenalizm), jest fałszywa!
  Najpierw dwa fakty, o których mówi Biblia:
  1.zmarli zmartwychwstaną w dniu ostatecznym (J 6,39.40.44.54; J 11,24)
  2.pochwycenie świętych będzie miało miejsce po zmartwychwstaniu zmarłych (1 Tes 4,15-18)

  To oznacza, że pochwycenie będzie również miało miejsce w dniu ostatecznym, bo po dniu ostatecznym z definicji nie może być żaden inny dzień. A to oznacza, że Tysiącletnie Królestwo, wielki ucisk itp. będą się dziać przed pochwyceniem. Czyli premillenalizm i dyspensacjonalizm są sprzeczne z Biblią.

 4. Marian z Głuchołaz said,

  21 listopada, 2012 @ 9:20 pm

  Wierzę ze wpierw wstąpi z niebios na obłoku.I zobaczą z ziemi przepowiedziany ów znak Syna Człowieczego.Dokona cudu zmartwystania
  i przemienienia żywych sprawiedliwych..Potem zstąpi na ziemię…..


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: