Postanowienia Jonathana Edwardsa (cz. 1)

Jonathan Edwards – uznawany za największego teologa amerykańskiego, jako nastolatek napisał 70 Postanowień (Resolutions of Jonathan Edwards), które starał się przestrzegać przez resztę swojego życia. Przedstawiam tłumaczenie pierwszej części postanowień pt. Życiowa Misja:

Postanowienia Jonathana Edwardsa

 

Przyznając, że bez Bożej pomocy niczego uczynić nie mogę, pokornie błagam Go o łaskę by uzdolnił mnie do przestrzegania tych Postanowień, o ile są one zgodne z Jego wolą, dla Chrystusa.

Pamiętać by przeczytać te postanowienia raz w tygodniu

Życiowa Misja

1. Postanawiam, że będę robił tylko to, co uważam za najbardziej pożyteczne dla Bożej chwały i mojego dobra, zysku i przyjemności, w ciągu całego mojego życia, bez względu na czas, teraźniejszość czy miliardy wieków później. Postanawiam czynić cokolwiek uważam za swój obowiązek i największe dobro i korzyść dla ogółu ludzkości. Postanawiam czynić to bez względu na trudności jakie napotkam, niezależnie na ich ilość i wielkość.

2. Postanawiam, że ciągle będę dążył do znajdywania nowych sposobów i pomysłów by promować wyżej wymienione rzeczy.

3. Postanawiam, że jeśli kiedyś upadnę i zmęczy mnie przestrzeganie którejś części tych Postanowień, starać się będę przypomnieć swoje przewinienia i pokutować ze wszystkich kiedy powrócę na swoją drogę.

4. Postanawiam, że nie będę robił nic, zarówno jeśli chodzi o rzeczy duchowe jak i cielesne, co by nie było skierowane na Bożą chwałę, oraz unikać wszystkiego, co takie nie jest.

6. Postanawiam by żyć ze wszystkich sił, póki żyję.

22. Postanawiam, że będę dążył do uzyskania dla siebie jak najwięcej szczęśliwości w drugim świecie, używając wszystkich swoich sił, mocy, wigoru, żywiołowości, a nawet gwałtowności w zasięgu moich możliwości lub do czego mogę się zmusić, na wszelkie możliwe sposoby.

62. Postanawiam, że nie będę czynił niczego oprócz obowiązku; a potem, zgodnie z Efezjan 6,6-8, czynić to ochotnie i z radością jako Panu, a nie ludziom, „wiedząc, że każdy, czy niewolnik, czy wolny, otrzyma od Pana zapłatę za to, co dobrego uczyni”.

1 komentarz

  1. Marta said,

    25 grudnia, 2012 @ 12:10 am

    chwała Bogu za treści które umieszczasz na tej stronie…. i na you tube…. naprawde dzięki….


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: