Jesus-is-savior Exposed

Dlaczego strona http://www.jesus-is-savior.com/ jest heretycka?

1. Autor tej strony wierzy, że chrześcijanie mogą prosić zmarłych o modlitwę:

„As true believers in Christ, we believe that our saved loved ones are in heaven. However, they CANNOT make intercession for us. They can pray for us, but they have no special favor or power with God. A man once wrote me and said that I was wrong to teach that our loves ones in heaven could pray for us. He accused me of violating 1st Timothy 2:5. Folks, it is NOT wrong to ask someone in heaven to prayer for you.”
http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/Roman%20Catholicism/one_mediator.htm

2. Według tej strony, chrześcijańska doktryna określana jako Lordship Salvation (w wolnym przekładzie „Zbawienie tylko dla tych co uznali Jezusa za Pana swojego życia”) Sprowadza się do tego, że nauczyciele ci uczą, że do zbawienia wystarczy uwierzyć i nie trzeba odwracać się od swoich grzechów ani uznawać Jezusa za swojego Pana a jedynie za zbawiciela.

3. Głoszą, że Biblia King James Version nie zawiera żadnych błędów oraz że bezsensem jest porównywanie tego przekłady z oryginałem (np. z manuskryptami greckimi).

4. Wszystkich którzy nie zgadzają się z ich heretyckimi naukami określają jako fałszywego nauczyciela kroczącego drogami piekielnymi lub w najlepszym wypadku nazywają go heretykiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: