Niebo czy piekło

Co czeka nas po śmierci? Od zawsze wierzono w zaświaty. Człowiek ze swojej natury tęskni za poprawą swojego losu i ma nadzieję, że po śmierci czeka go coś o wiele lepszego. Zarówno starożytni poganie jak i współczesne religie monoteistyczne nauczają o miejscu zwanym niebem – czyli o miejscu wiecznej radości wraz ze swoim Bogiem/bogami. Ale religie te nauczają również o piekle – czyli o miejscu wiecznej kary dla złych.

Starożytni grecy wierzyli, że dusze dobrych spoczną na Elizejskich Polach, po których będą się przechadzać słuchając pięknej muzyki. Islam obiecuje 72 dziewice dla każdego wiernego muzułmanina. Żydzi natomiast oczekują nadejścia Mesjasza, który zaprowadzi na świecie pokój. Chrześcijanie natomiast wierzą, że Mesjasz już nadszedł i nie przyniósł światu pokoju, ale obiecał, że pokój zapanuje w sercach wierzących, aby w niebie przez całą wieczność chwalić Boga, który wybawił ich od piekła.

Z przedstawionych wizji zaświatów zwraca uwagę fakt, że religie niechrześcijańskie koncentrują się na tym, co czyni życie przyjemnym (muzyka, seks, ziemski pokój). Chrześcijaństwo natomiast skupia się na duchowym aspekcie, i dla chrześcijan największą rozkoszą jest przebywanie razem ze Stwórcą, który ofiarował im życie wieczne za wiarę w Niego. Człowiek z natury chciałby, aby w zaświatach było to samo co na ziemi, za wyjątkiem tego co nieprzyjemne. Ale wizja nieba opisana w Biblii przedstawia wiekuiste życie jako ciągłą służbę Bogu. Nie będą to zatem nigdy niekończące się wczasy, które polegają tylko na rozrywce i korzystaniu z życia – będzie to raczej radość z tego, że możemy okazywać wdzięczność Bogu za Jego dobroć dla nas. To nie nam będą śpiewać – to my będziemy śpiewać dla Boga. To nie my będziemy podziwiani, to my będziemy podziwiać Tego, który jest Stwórcą wszystkich cudów. Będzie to wieczna uczta, w której centrum będzie Bóg Ojciec i Jego Syn (który w Biblii często symbolizowany jest jako Baranek): „Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą” (Apokalipsa 22,3). Będziemy chwalić Boga, który stał się człowiekiem i niczym Baranek ofiarny został złożony w ofierze, abyśmy mogli uniknąć piekła.

A piekło wg Biblii będzie nieugaszonym jeziorem ognia, w którym będzie „płacz i zgrzytanie zębów”. Znajdą się tam wszyscy, którzy odrzucili Jezusa, który przelał Swoją krew za grzeszników. Zignorowanie Jego ofiary jest jedynym grzechem, który sprowadza wieczne cierpienie. A jedynym sposobem by uniknąć wiecznej męki w ogniu jest przyjęcie oferty Jezusa, który umarł zamiast ciebie. Wybieraj zatem: albo bycie wiecznym obiektem gniewu Bożego albo bycie sługą Boga, który z radością śpiewa i służy Swojemu dobremu Panu na wieki wieków.

1 komentarz

 1. Heretyk said,

  18 lutego, 2013 @ 5:04 am

  Mroczna to wizja zbawienia bo trudno sie radować i chwalić Boga w czasie gdy inne jego stworzenia palą się w nieustannie płonącym piekle. Biblie nie uczy takjej „prawdy”. Biblia naucza, że szatan i Jego aniołowie oraz bezbożni zostaną spalenie w jeziorze siarki i ognia i nie pozostanie po nich żadnego śladu. Pan Bóg nie utrwali grzechu i bezbożnych na wieki w wiecznie płonącym piekle.
  Biblia mowi że:
  Śmierć to nieświadomy sen w prochu ziemi Kazn 9:5-6,10, Jan 11; I Kor 15,
  I Tes. 4.13-17.
  Śmierć to także stan oczekiwania na zmartwychwstanie do życia wiecznego lub na sąd i wieczne potępienie Dan. 12:2.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: