Następny papież i dwa pioruny po abdykacji Benedykta XVI

Kilka godzin po ogłoszeniu rezygnacji Benedykta XVI Bazylikę św. Piotra uderzyły dwa pioruny: http://www.bbc.co.uk/news/in-pictures-21427713

Jeden z nich wyglądał tak:

Podobne zdarzenia miały miejsce  w przeszłości. Błyskawice spadały na Watykan 8 grudnia, 1869 r. W tym czasie odbywały się obrady na temat dogmatu o nieomylności papieża kiedy przemawia ex cathedra. Następnie, podczas gęstej burzy, uderzenia piorunów nastąpiły 18 lipca, 1870 r., kiedy to ogłoszono ten dogmat. Pałac Watykański doznał wstrząsów również 22 grudnia, 1938 r., szyby w papieskiej galerii zostały stłuczone, a 10 tygodni później zmarł ówczesny papież (Pius XI), aby ustąpić miejsca Piusowi XII. Papież ten był niezwykle ciekawą postacią m.in. dlatego, że nigdy nie potępił zbrodni hitlerowskich na Żydach. Przedstawiciel dyplomacji USA Harold Tittmann podał do wiadomości, że papież stwierdził, iż: „jak do tej pory Niemcy szanowali Państwo Watykańskie i własność Stolicy Apostolskiej w Rzymie”. Pius XII po prostu dbał o swoje interesy, o czym mówi film dokumentalny „Pius XII papież Hitlera” https://www.youtube.com/watch?v=5MXV0FyWWq8

Tak więc błyskawice uderzały w Stolicę Apostolską przed tym jak działy się bardzo złe rzeczy (bluźnierczy dogmat o nieomylności papieża, wybór pro-nazistowskiego Piusa XII). Może nasuwać się myśl, że piorun po rezygnacji Benedykta XVI może być ostrzeżeniem przed jakąś katastrofą.

Co ciekawe, katastrofę tę przepowiedział katolicki święty – Malachiasz. Podczas swojego pobytu w Rzymie, w 1139 r. spisał on listę 112 krótkich łacińskich zdań mających opisywać wszystkich papieży. Papieżem nr 106 jest wg Malachiasza Pastor angelicus (Anielski pasterz). Tym papieżem był wspomniany wyżej Pius XII. Co ciekawe, był on znany jako Pastor angelicus. W 1942 nagrano w Watykanie film propagujący Piusa XII. Film ten nazywał się Pastor angelicus http://www.youtube.com/watch?v=l9pVFRSa3QI .

W sierpniu 2008 papież Benedykt XVI na konferencji, której tematem była osoba Piusa XII przemówił do grupy zgromadzonych Żydów oraz chrześcijan tak oto opisując działalność papieża Eugenio Pacelli: „Przedmiotem waszego studium była osoba oraz niestrudzona pastoralna i humanitarna praca Piusa XII, Pastora Angelicusa”.

Źródło: http://www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/speeches/2008/september/documents/hf_ben-xvi_spe_20080918_pave-the-way_en.html

Nie jest to jedyne bardzo wyraźne potwierdzenie proroctwa Malachiasza.

Inny przykład: „lilium et rosa” (lilia i róża) to fraza opisująca papieża, którym został Urban VIII (1623-1644), którego herb rodzinny był pokryty „liliami i różami”.

Źródło: http://www.catholic.com/quickquestions/do-the-prophecies-of-st-malachy-suggest-we-are-living-in-the-end-times

Wynika z tego jedno: proroctwo Malachiasza wypełnia się. Czy wypełnia się dlatego, że było inspirowane przez autentyczne Boże objawienie – nie sądzę, Malachiasz był przecież sługą papieża, i prawdopodobnie nie był nawróconym chrześcijaninem, ale najprawdopodobniej wypełnia się dlatego, że Watykan dostosowuje proroctwo do papieży. Ale co ciekawe, według Malachiasza następny papież będzie ostatnim:

„W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.”

Następny papież wg Malachiasza ma mieć przydomek Petrus Romanus. Powstała książka o takim tytule, a zajawkę można obejrzeć na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=nouJrREf3iQ

Czy następny papież będzie ostatnim? Tego nie wie nikt. Ale co jeśli? Co byś zrobił w swoim życiu, jeśli wiedziałbyś, że zostało bardzo niewiele czasu do końca tego światowego systemu?

2 Komentarze

  1. tymianek said,

    20 marca, 2013 @ 9:24 pm

    Witam Puritana,lubię zaglądać do ciebie na bloga.Masz ciekawe artykuły i tłumaczenia:-)Od roku jestem nawróconym chrześcijaninem,znalazłem świetnych ludzi u Wolnych Chrześcijan,Ośrodek Berea i zbór w Palowicach.Kochani Bracia Plymuccy:-) Niestety odległość mi nie pozwala fizycznie tam dołączyć ale internetowo i duchowo jestem z nimi ale przede wszystkim staram się być ciągle w Panu naszym Jezusie Chrystusie:-) Co do Malachiasza i tajnych stowarzyszeniach w Babilonie ciekawy artykuł znajduje się tutaj: http://radtrap.wordpress.com/2013/03/13/zemsta-templariuszy-akt-pierwszy/ Pozdrawiam Serdecznie:-) z Bogiem!:-)

  2. lukasz said,

    28 lipca, 2016 @ 1:50 am

    Według cudownych objawień w Garabandal po Janie XXIII miało być jeszcze 3 papieży przed sądem ostatecznym I tak się złożyło że był nim Benedykt do czasu abdykacji co prawda ale dodam tylko że Watykan uznał te objawienia za falszywe :-D


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: