Mesjasz ma przyjść po śmierci Ariela Sharona?

rabbiZnany 108-letni rabin żydowski Yitzhak Kaduri w 2007 r. twierdził, że objawił mu się Mesjasz. Powiedział, że ma się On przyjść po śmierci Ariela Szarona – premiera Izraela, który od 2006 r. pozostaje w śpiączce. Co ciekawe, przed swoją śmiercią rabin zapisał wiadomość, którą kazał zapieczętować i odczytać rok później. Według tej wiadomości imię Mesjasza to Yehoshua (Jezus). Mesjasz ma przyjść w dwóch fazach, a ze społeczeństwem ma się komunikować za pomocą mediów.

Gdyby ta historia była prawdziwa, oznaczałoby to, że Jezus może przyjść lada chwila. Jednak Jezus zalecał wielką ostrożność w wierzeniu ludziom, którzy twierdzą, że są Mesjaszami:

Mateusza 25

(4) A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. (5) Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą

Ja w Biblii nie widzę ani dwóch faz przyjścia Chrystusa, ani „nieoficjalnego przyjścia”. Ja widzę w Biblii tylko jedno oficjalne przyjście, które będzie wyglądało tak:

Mateusza 25

(29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, (31) i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.

Przyjście Jezusa ma nastąpić dopiero po „wielkim ucisku, jakiego nie było od początku świata”, czyli PO przyjściu Antychrysta, który ogłosi się Chrystusem. A więc Żydzi, muzułmanie oraz nienawróceni chrześcijanie dadzą się zwieść fałszywemu mesjaszowi, który będzie się posługiwał środkami masowego przekazu. A więc mesjasz w TV to fałszywy mesjasz. Prawdziwego mesjasza nie trzeba będzie identyfikować – gdy przyjdzie, będzie to tak spektakularne wydarzenie, że NIKT nie będzie miał wątpliwości co do tego kim On jest.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: