Czarnobyl – trzecia trąba Apokalipsy?

Czy to możliwe, że trzecia trąba Apokalipsy już się wydarzyła? Ta trąba zwiastuje wielki kataklizm o nazwie „Piołun”.

Apokalipsa 8

 1. I zatrąbił trzeci anioł; i spadła z nieba wielka gwiazda płonąca jak pochodnia, i upadła na trzecią część rzek i na źródła wód. (11) A imię gwiazdy tej brzmi Piołun. I jedna trzecia wód zamieniła się w piołun, a wielu z ludzi pomarło od tych wód, dlatego że zgorzkniały.

Czym jest piołun? Oto definicja tego słowa z ukraińskiej Wikipedii:

Полин (Artemisia) — рід рослин родини айстрових (Asteraceae).

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD

„Piołun (Artemisia) – rodzaj roślin z rodziny astrowatych (Asteraceae)”.

Słowo „piołun” w polskiej wersji Wikipedii występuje jako „bylica”:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bylica

Piołun to po prostu bylica. Bylica pospolita (Artemisia vulgaris) określana jest jako czornobyl: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bylica_pospolita

Czarnobyl to odmiana rośliny piołun, od której miasto Czarnobyl wzięło swoją nazwę.

Ale proroctwo Jana to nie tylko nazwa tej „gwiazdy”. Według apostoła Jana Piołun miał spaść na jedną trzecią wód. W proroctwach biblijnych jedna trzecia oznacza „wiele” – niekoniecznie chodzi tu o dosłowny ułamek. Tak właśnie się stało w 1986 r., kiedy opady radiokatywne z wybuchu elektrowni w Czarnobylu pokryły znaczną część Europy, a dotarły nawet do wybrzeży Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Piołun miał być wielką gwiazdą płonącą jak pochodnia. Pamiętajmy, że apostoł Jan używał figur mowy, by opisać to, co widział. Z pewnością nie użyłby słów takich jak „wybuch nuklearny”, ponieważ w tamtych czasach nie było takiego słownictwa. Używał więc słów, jakich używali współcześni mu Izraelici. Zobaczmy, czy jego wizja przypomina obraz wybuchu nuklearnego:

„spadła z nieba wielka gwiazda płonąca jak pochodnia”

czarnobyl

Chmury kurzu radioaktywnego wyglądają właśnie jak płonąca pochodnia.

Kolejnym elementem proroctwa było to, że ludzie zmarli w następstwie tej katastrofy, a nie w chwili katastrofy. Tak właśnie wydarzyło było z Czarnobylem: według sowieckich danych w wyniku samego wybuchu zginęło tylko 31 osób. Natomiast naukowcy szacują, że w wyniku powikłań takich jak choroba popromienna, rak, zanieczyszczenia gleby czy wody wybuch w Czarnobylu spowodował śmierć dziesiątków tysięcy osób.

Są więc dwie możliwości: albo zaistniał niezwykły zbieg okoliczności i trzecia trąba Apokalipsy ma wiele wspólnych cech z katastrofą w Czarnobylu, albo żyjemy w czasach trąb ostatecznych. Czym w takim przypadku mogły być dwie wcześniejsze trąby? Na to pytanie odpowiemy sobie w następnym artykule.

3 Komentarze

 1. Gustaw said,

  13 lipca, 2013 @ 8:58 pm

  Biblia mówi: „spadła z nieba wielka gwiazda płonąca jak pochodnia”. Wybuch w Czarnobylu pochodził z ziemi, nie z nieba. Nie spadł z nieba, lecz powstał na ziemi i poszedł w niebo. Twoja interpretacja nie pasuje do słów biblijnych. Kropka.

 2. Agnieszka said,

  26 października, 2013 @ 10:33 pm

  i tak, i nie – gdyz wybuch byl z ziemi, a opadfy nastapily z nieba, na niebie utworzylo sie cos w rodzaju kuli po wybuchu i opadlo z tego nieba…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: