Piąta trąba Apokalipsy

W artykule „Czwarta trąba Apokalipsy” podałem teoretyczną możliwość wypełnienia proroctwa o tej trąbie w 1991 r. Podałem fakt, że w styczniu 1991 r. Saddam Husajn podpalił szyby naftowe w Kuwejcie, w wyniku czego niebo nad tym krajem pokryło się gęstym dymem. Na końcu artykułu zadałem pytanie, czy możliwym jest, że jedna osoba (król) mógł być w centrum czwartej i piątej trąby Apokalipsy. Odpowiadam na zadane przez siebie pytanie: nie mógł. Oto dlaczego: w piątej trąbie mamy króla, którego imię to Niszczyciel:

Apokalipsa 8

  1. I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).

Co ciekawe, imię „Saddam” to w języku perskim „Niszczyciel”. Jest to zaskakujący zbieg okoliczności – jednak plaga szarańczy w żelaznych pancerzach:

  1. Miały też pancerze niby pancerze żelazne, a szum ich skrzydeł jak turkot wozów wojennych i wielu koni pędzących do boju.

To nie helikoptery w I wojnie w Zatoce Perskiej. Nie mogą nimi być, ponieważ one dręczyły ludzi przez pięć miesięcy (Apokalipsa 9,5), natomiast od czasu podpalenia szybów (styczeń 1991) do czasu kapitulacji Husajna (marzec 1991) minęły zaledwie 2 miesiące. Zatem piąta trąba nie może być konfliktem zbrojnym w Kuwejcie. Niemniej jednak moim zdaniem pierwsze trzy trąby Apokalipsy są dosyć dobrze udokumentowane przeze mnie na blogu i uważam, że nierozsądnym byłoby stwierdzić, że „na pewno” trąby te czekają nas dopiero w przyszłości. Moim zdaniem jest całkiem możliwe, że żyjemy w czasach trąb ostatecznych. Jaki z tego wniosek: obserwujmy znaki czasu – abyśmy wiedzieli w którym momencie historii żyjemy. Czytając proroctwa staram się usadowić je mniej więcej w chronologii – to bardzo mi pomaga w rozumieniu proroctw. Na przykład – czy proroctwo o podziale politycznym Egiptu odnosi się do naszych czasów?

Izajasza 19

  1. I podjudzę Egipt przeciw Egiptowi, tak że walczyć będzie brat z bratem i bliźni z bliźnim, miasto z miastem, królestwo z królestwem.

Moim zdaniem to bardzo prawdopodobne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: