John Harper – bohater Titanica

Legendarny „Titanic” zatopił się w morskiej głębinie o 2 w nocy. Setki ludzi bezradnie szamotało się w lodowatej wodzie i na próżno wołali o pomoc. Ludźmi dosłownie ogarnęło przerażenie i chwytali się oni za swoją ostatnią nadzieję odbierając ją drugim. Próbowali unieść swoje ciała nad wodą, tym samym zanurzając głowy innych. Natomiast pastor John Harper uchwycił się jakiejś deski i pływał od jednego człowieka do drugiego starając się przyprowadzić ich do Chrystusa.

Podpłynął do tonącego młodzieńca i ledwo dysząc od zimna i zmęczenia John zapytał go: „Wierzysz w Jezusa?”. W odpowiedzi usłyszał: „Nie”. Przez następną minutę pastor starał się opowiedzieć mu o Chrystusie, ale młodzieniec nie chciał niczego słuchać i tylko w rozpaczy kręcił swoją głową. Wtedy John zdjął swoją kamizelkę ratunkową i oddał ją młodzieńcu mówiąc: „Jest ona tobie bardziej potrzebna”, po czym popłynął do innych ludzi. Po tym jak oddał kamizelkę John niedługo utrzymywał się na wodzie – lodowata woda zabrała wszystkie jego siły. Ostatnimi słowami pastora był cytat z Biblii, kiedy mówił komuś: „Uwierz w Pana, a zbawiony będziesz!”

Uratowano tylko sześcioro ludzi, którzy mieli kamizelki ratunkowe. Wśród nich był młodzieniec, któremu John oddał swoją kamizelkę. Po czterech latach na spotkaniu uratowanych, on wstał i ze łzami w oczach opowiedział jak pastor John Harper uratował jego i tym samym pomógł mu przyjść do Boga.

1 komentarz

  1. Emce said,

    20 grudnia, 2013 @ 10:22 pm

    Inspirujące, dziękuję.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: