Przyjemności – grzech czy Boża wola?

Wielu ludzi uważa, że chrześcijaństwo jest po prostu religią zakazów i nakazów. Po ci mi żyć zgodnie z Biblią – przecież takie życie jest nudne i zabija wszelką radość. Ludzie chcą mieć jak najwięcej przyjemności – to jest dla nich sens życia. Ale tutaj niespodzianka – Bóg również chce byśmy mieli jak najwięcej przyjemności! Dla kogoś przyjemność daje zdobywanie pieniędzy. Chce być bogaty, żeby mieć dobry samochód, piękny dom i jeździć na drogie wczasy. To daje człowiekowi poczucie spełnienia. I tu jest problem. Człowiek uważa, że to, na co zapracował, należy do niego. To jest kolosalny błąd. Wszystko należy do Boga – to On nas stworzył i dał nam zdolności, dzięki którym możemy zarabiać. A więc wszystkie nasze środki finansowe powinniśmy administrować tak jak Bóg tego chce, nie jak my chcemy. I wtedy nasze dobra materialne będą przynosiły nam przyjemność – jeśli będziemy ich używać ku Bożej chwale – z dziękczynieniem Bogu i nie zapominając o tym by pomagać potrzebującym.

Koheleta 5 (18) Również gdy Bóg daje człowiekowi bogactwo i skarby i pozwala mu korzystać z tego, i mieć w tym swój dział, i radować się w swoim trudzie – jest to dar Boży,

U wielu panuje przekonanie, że chrześcijanin to człowiek, który nie umie się cieszyć, a musi klepać różańce, chodzić na pielgrzymki i biczować się, aby osiągnąć zbawienie. I to jest właśnie fałszywe pojęcie chrześcijaństwa. W biblijnym chrześcijaństwie radość jest nieodłączną częścią życia:

8 (16) Dlatego sławiłem radość, bo nie ma nic lepszego dla człowieka pod słońcem nad to, żeby jeść i pić, i weselić się

Chrześcijaństwo zabrania stosunków przedmałżeńskich, filmów ze scenami erotycznymi – a więc odbiera człowiekowi przyjemności? Czyżby? Wszystkie te zakazy są po to, aby mieć czysty, niezaśmiecony grzechem umysł oraz aby mieć o wiele większą przyjemność z seksu w małżeństwie:

Koheleta 9

  1. Używaj życia ze swoją ukochaną żoną po wszystkie dni twojego marnego bytowania, jakie ci dał pod słońcem, bo to jest twój udział w życiu i trudzie, jaki znosisz pod słońcem.

Dlatego jeśli masz problem z grzesznymi przyjemnościami, zamieniaj je dobrymi przyjemnościami: sportem, czytaniem Biblii, śpiewaniem duchowych pieśni, społecznością z innymi ludźmi, rozmawieniem na duchowe tematy – bo wtedy, gdy robimy to, co robimy na chwałę Bożą, to przynosi nam prawdziwą, głęboką przyjemność, której skutki nie są chwilowe i przynoszące duchową apatię, ale które dadzą nam wielką przyjemność, i zwiększą naszą radość w niebie – na wieczność.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: