Polskę czeka kryzys? T.B. Joshua

Według znanego nigeryjskiego proroka Polskę czeka kryzys. Cóż, to wcale nie wykluczone, jeśli polscy politycy będą kontynuować prowadzenie uległej polityki wobec państw ościennych (vide chociażby gazociąg północny). Ale nie chodzi mi teraz o politykę. Chodzi mi o naiwność ewangelicznych chrześcijan, którzy nierzadko wierzą w byle jakie „proroctwa”, które są rozpowszechniane w internecie, tudzież w innych miejscach. T.B. Joshua – bo o nim mowa – znany jest z wypowiadania super trafnych przepowiedni. Problem w tym, że wszystkie te proroctwa są sfabrykowane. Nie jest to pierwszy fałszywy prorok i nie będzie ostatnim, ale jest to ciekawy przykład do omówienia, zważywszy, że jego filmiki produkowane przez jego studio mają miliony wyświetleń i wielu ludzi nie zna angielskiego, a zatem mają oni ograniczoną możliwość zweryfikowania jego proroctw. Zacznijmy więc od filmiku z polskimi napisami: http://www.youtube.com/watch?v=1R0H3QdeXcU

Według autora filmiku T.B. Joshua przepowiedział katastrofę samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Wystarczy obejrzeć ten filmik z rzeczoną „przepowiednią” i przekonamy się, że filmik ten jest zlepkiem różnych „przepowiedni”. W jednym „prorok” coś przebąkuje o Rosji i jej sąsiedzie, w innym o balonie pełnym urzędników państwowych, a jeszcze w innym mówi o opuszczeniu flagi. Co ciekawe, filmik z flagą jest zmontowany w następujący sposób:

„Widzę flagę [cięcie] raz, dwa [cięcie] biały [cięcie] opuszcza się”. Autor filmiku zapewne chciał, aby nieostrożny widz miał wrażenie, że słyszy o fladze, która ma dwie barwy i opuszcza się (podczas żałoby narodowej). Według zwolenników Joshuy tym balonem był oczywiście polski samolot prezydencki.

Manipulacja jest aż nadto widoczna. Internet pełen jest miejskich legend typu „Nostradamus przepowiedział atak na World Trade Center” lub że Einsten był wierzący i jako dziecko „zagiął” swojego niewierzącego nauczyciela. Dlatego uważajmy w co wierzymy i nie powielajmy zasłyszanych bzdur.

Wracając do T.B. Joshuy – jeśli dla kogoś moja analiza „proroctwa” nigeryjskiego zwodziciela nie wystarcza, to zachęcam do obejrzenia filmu, w którym głównymi bohaterami są byli pracownicy Synagogi Wszystkich Narodów, której Joshua jest pastorem: http://www.youtube.com/watch?v=hBppQdA8whk

Jest to pouczający film, który doskonale opisuje system działania autorytarnych sekt: pedofilia, gwałty, indoktrynacja, deprywacja snu, zastraszanie – aby zmusić swoich członków do pełnej uległości guru. Sekta nie podtrzymuje kontaktu ze zborami ewangelicznymi, ale przychodzą do niej politycy z całego świata (w tym konsul generalny Polski). A co najciekawsze, T.B. Jeshua bywa przez swoich zwolenników nazywany Mesjaszem. Takich antychrystów jest na świecie już nie mało, a będzie jeszcze więcej, bo Jezus to zapowiedział:

Mateusza 24

(24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

1 komentarz

  1. Paweł said,

    9 lutego, 2015 @ 2:38 pm

    Witam to ten prorok coś jest do tyłu, ponieważ w naszym kraju mamy kryzys już od dawna. Nasi politycy się peniają przed każdym kto tylko, na nich krzyknie. Jeśli jest źle to zwalają, na siebie winę ten winny, czy tamten winny. Nie potrafią przyznać się do winy i że coś im nie idzie, a to jest najgorsze.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: