Związki

hands_making_a_heart_in_the_sunset-t2Miłość jest ślepa – często możemy usłyszeć to stwierdzenie. Jednak nie jest ono do końca prawdziwe – mamy bowiem wpływ na to w kim się zakochujemy i z kim chcemy zacząć budować związek. Chyba żadna kobieta o zdrowych zmysłach nie wyszłaby za radykalnego muzułmanina, nawet gdyby on bardzo się jej spodobał. To nasza decyzja ma wpływ na to, kogo chcemy obdarzyć naszą miłością, a nie przelotne zakochanie. Ten artykuł ma na celu uzmysłowienie czytelnikom na czym należy opierać tę życiową decyzję.

Po pierwsze, fundamentem związku powinien być Bóg. Prawdziwy Bóg. Nie Allah, nie wiara w opłatek czy w jakieś obrzędy. Bóg, który stworzył mężczyznę i kobietę, aby byli jednym ciałem. W ewangelii wg Mateusza głupi człowiek zbudował dom na piasku: „I spadł ulewny deszcz, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, i runął, a upadek jego był wielki”. Dom ten runął, ponieważ nie miał fundamentu. Dlatego budując związek upewnijmy się, że budujemy na mocnym fundamencie, którym jest Bóg.

Co to znaczy, że fundamentem powinien być Bóg? Oznacza to, że dwoje ludzi wchodzących w związek powinni być narodzeni na nowo. Jeśli jedna osoba zmierza do nieba, a druga do piekła, to będą szli w przeciwnych kierunkach. Dach w takim domu będzie przeciekał. Biblia zakazuje takich związków: „Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo” 2 Kor. 2,6.

Związki z niewierzącymi są zakazane przez Biblię – to jest jasne – a co jeśli chodzi o katolików, przecież oni wierzą w Boga? Kościół katolicki naucza, że zbawienie otrzymujemy w nagrodę za nasze uczynki, podczas gdy Biblia mówi, że zbawieni jesteśmy wyłącznie z wiary. Dlatego katolicy albo wierzą swojemu kościołowi i są nienawróceni, albo wierzą biblijnie i prędzej czy później wyjdą z tego kościoła. Ale dopóki są w tym kościele, nie można z nimi wchodzić w związek, ponieważ chodząc do Kościoła katolickiego pokazują, że albo nie rozumieją biblijnej nauki, albo są otwarcie nieposłuszni Bogu.

Wreszcie – co jeśli chodzi o nawróconych chrześcijan – czy można związać się z kim się chce? Tutaj też trzeba się zastanowić. Czy ta osoba ma te same dążenie do świętości, służenia i poznawania Boga? Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, by związać się z taką osobą. Biblia mówi, że Bóg stworzył kobietę jako „pomoc odpowiednią” dla mężczyzny. Oznacza to, że małżeństwo ma na celu nie tylko wychowywanie dzieci, ale również obopólną pomoc, aby małżonkowie mogli skutecznie służyć Bogu.

Dlatego – nie dajmy się zwieść naszym uczuciom – jeśli dana osoba nie ma tego samego pragnienia żyć dla Boga, nie myślmy nawet o związku z taką osobą. Błędna decyzja może doprowadzić do bardzo problematycznego małżeństwa, problemów z wychowaniem dzieci oraz rozpadu rodziny. Studiujmy, co Biblia mówi na ten temat, i przede wszystkim nie zapominajmy o modlitwie. Jezus powiedział, że jeśli syn będzie prosił o chleb, ojciec nie da mu kamienia. Tak samo, jeśli dziecko Boże będzie prosić o mądrość i trafny wybór, Bóg nie da mu człowieka, który nie żyje dla Boga. Znany angielski kaznodzieja, Charles Spurgeon powiedział do swojej przyszłej żony: „Czy ty modlisz się za swojego przyszłego męża?”. My możemy nie wiedzieć z kim skrzyżują się nasze drogi, ale Bóg wie i z pewnością odpowie na taką modlitwę.

8 Komentarzy

 1. Asenata said,

  23 września, 2014 @ 7:40 pm

  Miłość prawdziwa miłość jest ślepa
  nie mamy wpływu na to do kogo nasze serce mocniej zabije.

  Ale oczywiście możemy do miłości starać się dołożyć rozsądek.Tylko czy to wtedy jest Miłość.

 2. magda said,

  25 października, 2014 @ 10:10 am

  Związki z drugim człowiekiem to chyba najbardziej ciężkie momenty w naszym życiu. Na początku oczywiście jest wszystko ok. Jednak najtrudniej utrzymać szczęśliwy związek przez całe życie. Wielu to się nie udaje i tak naprawdę nie ma, na to złotego środka, ponieważ tylko cierpliwość i zrozumienie potrafią zdziałać, że może dożyjemy chociaż srebrnych godów.

 3. michal99887 said,

  27 października, 2014 @ 10:06 am

  Związek to przede wszystkim współżycie ze sobą dwoje odpowiedzialnych osób, które chcą ze sobą żyć i w przyszłości założyć rodzinę. To jest moje osobiste zdanie, na temat związku. Ogólnie to uważam, że związek to kochające się osoby bez miłości nie ma związku.

 4. michal544 said,

  28 października, 2014 @ 11:16 am

  Witam ja mogę coś, o tym powiedzieć, ponieważ sam jestem w związku. Wiadomo, że jest to stan, w którym nie zawsze jest kolorowo, ale jak się chce z kimś być to trzeba szukać rozwiązania problemów, a nie ucieczki od nich. Ja jestem zdania, że tylko najwytrwalsi mogą spełnić się w związku, a jak wiadomo nie każdy się do tego nadaje.

 5. Krzysztof said,

  5 listopada, 2014 @ 7:29 pm

  Dokładnie tak jak piszę Pan powyżej, również jestem w związku z kobietą, która ma tyle na karku co ja a na głowie jeszcze więcej ;) oboje zdajemy sobie sprawę, że w przyszłości nie będzie kolorowo, mamy za sobą wiele kłótni, poważnych rozmów ale zawsze udaje nam się taki problem szybko rozwiązać i nawet coś z niego wywnioskować, warto walczyć o swoje ;)

 6. Beata said,

  23 stycznia, 2015 @ 8:30 pm

  Nie do końca się zgadzam z tym, że mamy wpływ na to, w kim się zakochujemy. Ty bardziej, że stan zakochania jest po prostu reakcją chemiczną, którą wywołuje właśnie fascynacja. Nie wnikając w stan świadomości i rozumu, nawet w wiadomościach coraz częściej słychać, ze młode kobiety uciekają by np. poślubić i pomagać dżihadystom.

 7. Darek9987 said,

  27 stycznia, 2015 @ 10:17 am

  Mam dziewczynę i powiem wam, że kiedyś mi się zdawało, że związek polega tylko, na tym, że dziubek dziubek chodzimy za rękę i jakoś to będzie, a jak teraz widzę ile trzeba się starać, by jej dogodzić to powoli mi się zaczyna odechciewać wszystkiego. Uważam, że związek to ciężki kawałek chleba.

 8. bratPit said,

  1 lutego, 2015 @ 11:31 pm

  Uczucia można kierunkować! 10 lat źle lokowałem uczucia, a gdy się dowiedziałem, że to można kierunkować – stałem się wolny!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: