Koń trojański w kościele

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Papież chciałby wygłosić kazanie w kościele protestanckim, ale protestanci byliby mu niechętni. Co by zrobił? Wysłałby kogoś, kogo by tam wpuścili. Dokładnie to robią ekumeniczni kaznodzieje – wchodzą do kościołów protestanckich, aby tam promować Kościół katolicki.

Problem jest naprawdę wielki, bo zdawałoby się skądinąd rozsądnie wyglądający pastorzy zapraszają do siebie Joe Łosiaka – człowieka, który chwali się ze swojej współpracy z Karolem Wojtyłą oraz księdzem Franciszkiem Blachnickim.

A ludzie w zborach wysłuchają, wezmą książki napisane przez Łosiaka i wszyscy zadowoleni.

Czy powinno tak być? Kategoryczne nie. Łosiak na swojej stronie umieścił wykład księdza Franciszka Blachnickiego, w którym ksiądz ten wyjaśnia:

„Protestanci zarzucają katolikom, że oni głoszą niezgodnie z Pismem świętym zbawienie przez uczynki człowieka”.

Przesłanie jest proste: niedouczeni protestanci nie rozumieją nauki katolickiej, która jest nieskazitelna i biblijna. Blachnicki wyjaśnia:

„Kościół w swoich dziejach zawsze bronił tej biblijnej nauki o darmowości zbawienia przez wiarę”.

Jest to kłamstwo. Sobór Trydencki mówi wyraźnie:

Jeśli ktoś twierdzi, że wiara usprawiedliwiająca jest niczym innym jak ufnością w Boże miłosierdzie przebaczające grzech przez Chrystusa, albo że ta ufność jest jedyną rzeczą, przez którą jesteśmy usprawiedliwieni — niech będzie przeklęty”.

Co stoi w wyraźniej sprzeczności do Słowa Bożego:

Jesteśmy usprawiedliwieni za darmo, z łaski Bożej, przez odkupienie, które jest w Chrystusie, którego Bóg wyznaczył odkupieniem przez wiarę w jego krew na odpuszczenie przeszłych grzechów” (Rz. 3:24).

Łosiak promuje księdza, który rozpowszechnia kłamstwa o Kościele katolickim i zarzuca protestantom ignorancję w podstawowych sprawach doktrynalnych. W ten sposób owi panowie zacierają jasne granice prawdy biblijnej i religii katolickiej. Pastorzy protestanccy, którzy wpuszczają tego wilka w owczej skórze, są współodpowiedzialni zwodzeniu, które dzieje się za pośrednictwem Łosiaka.

Dlatego apeluję o zaprzestanie wpuszczania konia trojańskiego do kościołów. Lista pastorów, którzy zaprosili Łosiaka, znajduje się na stronie internetowej o nazwie missionpoland.pl.

4 Komentarze

 1. Apollos said,

  3 października, 2018 @ 11:21 am

  To oczywiste, że wielu pastorów do których wprosił się Joe uważało, że należy poznać jego poglądy. Okazało się, że powie każdemu to, co każdy pastor chce usłyszeć, aby go zaakceptował, a potem zachęca do większej tolerancji wobec KRK. Pominąwszy tych pastorów, którzy uważają, że każdy kto mówi o Jezusie i ma Biblię pod pachą jest na pewno ich bratem w Chrystusie, to reszta się przygląda jego działalności „misyjnej” z wielką uwagą i nieskrywanym niepokojem.

 2. Teresa said,

  1 listopada, 2018 @ 10:48 am

  missionpoland.pl z listą pastorów, którą podajesz nie istnieje. W każdym razie tak mi pokazuje komputer. Może więc warto jednak tu opublikować, abyśmy wiedzieli, jakich zborów się wystrzegać i jakich nauczań unikać.

 3. Teresa said,

  1 listopada, 2018 @ 10:55 am

  Dodaję sprostowanie do poprzedniego wpisu. Obeszłam zabezpieczenia i dotarłam do podanej strony.
  Niemniej uważam, że lista powinna się znaleźć także tu, ponieważ odszukanie jej wcale nie jest takie proste. Pozdrawiam. Masz ciekawy blog.

 4. purytanin said,

  1 listopada, 2018 @ 1:21 pm

  Dziękuję. Musimy dotrzeć z tą informacją do zborów, bo ludzie często nie wiedzą w co się pakują.
  Pozdrawiam


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: