Koń trojański w kościele

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Papież chciałby wygłosić kazanie w kościele protestanckim, ale protestanci byliby mu niechętni. Co by zrobił? Wysłałby kogoś, kogo by tam wpuścili. Dokładnie to robią ekumeniczni kaznodzieje – wchodzą do kościołów protestanckich, aby tam promować Kościół katolicki.

Problem jest naprawdę wielki, bo zdawałoby się skądinąd rozsądnie wyglądający pastorzy zapraszają do siebie Joe Łosiaka – człowieka, który chwali się ze swojej współpracy z Karolem Wojtyłą oraz księdzem Franciszkiem Blachnickim.

A ludzie w zborach wysłuchają, wezmą książki napisane przez Łosiaka i wszyscy zadowoleni.

Czy powinno tak być? Kategoryczne nie. Łosiak na swojej stronie umieścił wykład księdza Franciszka Blachnickiego, w którym ksiądz ten wyjaśnia:

„Protestanci zarzucają katolikom, że oni głoszą niezgodnie z Pismem świętym zbawienie przez uczynki człowieka”.

Przesłanie jest proste: niedouczeni protestanci nie rozumieją nauki katolickiej, która jest nieskazitelna i biblijna. Blachnicki wyjaśnia:

„Kościół w swoich dziejach zawsze bronił tej biblijnej nauki o darmowości zbawienia przez wiarę”.

Jest to kłamstwo. Sobór Trydencki mówi wyraźnie:

Jeśli ktoś twierdzi, że wiara usprawiedliwiająca jest niczym innym jak ufnością w Boże miłosierdzie przebaczające grzech przez Chrystusa, albo że ta ufność jest jedyną rzeczą, przez którą jesteśmy usprawiedliwieni — niech będzie przeklęty”.

Co stoi w wyraźniej sprzeczności do Słowa Bożego:

Jesteśmy usprawiedliwieni za darmo, z łaski Bożej, przez odkupienie, które jest w Chrystusie, którego Bóg wyznaczył odkupieniem przez wiarę w jego krew na odpuszczenie przeszłych grzechów” (Rz. 3:24).

Łosiak promuje księdza, który rozpowszechnia kłamstwa o Kościele katolickim i zarzuca protestantom ignorancję w podstawowych sprawach doktrynalnych. W ten sposób owi panowie zacierają jasne granice prawdy biblijnej i religii katolickiej. Pastorzy protestanccy, którzy wpuszczają tego wilka w owczej skórze, są współodpowiedzialni zwodzeniu, które dzieje się za pośrednictwem Łosiaka.

Dlatego apeluję o zaprzestanie wpuszczania konia trojańskiego do kościołów. Lista pastorów, którzy zaprosili Łosiaka, znajduje się na stronie internetowej o nazwie missionpoland.pl.

Reklamy

4 Komentarze

 1. Apollos said,

  Październik 3, 2018 @ 11:21 am

  To oczywiste, że wielu pastorów do których wprosił się Joe uważało, że należy poznać jego poglądy. Okazało się, że powie każdemu to, co każdy pastor chce usłyszeć, aby go zaakceptował, a potem zachęca do większej tolerancji wobec KRK. Pominąwszy tych pastorów, którzy uważają, że każdy kto mówi o Jezusie i ma Biblię pod pachą jest na pewno ich bratem w Chrystusie, to reszta się przygląda jego działalności „misyjnej” z wielką uwagą i nieskrywanym niepokojem.

 2. Teresa said,

  Listopad 1, 2018 @ 10:48 am

  missionpoland.pl z listą pastorów, którą podajesz nie istnieje. W każdym razie tak mi pokazuje komputer. Może więc warto jednak tu opublikować, abyśmy wiedzieli, jakich zborów się wystrzegać i jakich nauczań unikać.

 3. Teresa said,

  Listopad 1, 2018 @ 10:55 am

  Dodaję sprostowanie do poprzedniego wpisu. Obeszłam zabezpieczenia i dotarłam do podanej strony.
  Niemniej uważam, że lista powinna się znaleźć także tu, ponieważ odszukanie jej wcale nie jest takie proste. Pozdrawiam. Masz ciekawy blog.

 4. purytanin said,

  Listopad 1, 2018 @ 1:21 pm

  Dziękuję. Musimy dotrzeć z tą informacją do zborów, bo ludzie często nie wiedzą w co się pakują.
  Pozdrawiam


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: