Logika ekumenistów

Jest mi niezmiernie miło, że moje artykuły czytane są przez największe sławy wśród pastorów, a nawet zostałem zaszczycony wpisem na swojej stronie fejsbukowej przez samego księdza Mateusza Wicharego (artykuł z 22 października). Mam pytanie: Jak to jest zasypiać z myślą, że pomagasz Kościołowi katolickiemu? Czy nie jest ci wstyd, że współpracując z księżmi katolickimi prowadzisz na potępienie wielu katolików zamiast wyprowadzać ich z błędu katolicyzmu? Co zrobiłeś, aby wyprowadzić Kościół Chrześcijan Baptystów z ekumenizmu z Kościołem katolickim? A może to ty jesteś głównym inicjatorem tego projektu wspólnych modłów razem z księżmi?

Ja jestem zwykłym robaczkiem, więc posłużę się wypowiedziami niekwestionowanego autorytetu baptystycznego, Charlesa Spurgeona.

Charles Spurgeon w takich słowach opisał ekumenistów z Kościołem rzymskim:

„Religia Rzymu jest esencją kłamstw oraz kwintesencją bluźnierstwa – a jednak fascynuje ona pewną grupę protestantów, o których można prawdziwie powiedzieć, że otrzymali „skuteczną moc obłędu, aby kłamstwu wierzyli, aby byli potępieni”.

pablo (2)

 

To teraz zobaczmy jak te słowa mają się do współczesnych ekumenistów.

Rick Warren, autor bestsellerowej książki „Życie świadome celu”:

„Tutaj, w hrabstwie Orange był taki napis – i go uwielbiam. Mówił on: „Jeśli kochasz Papieża Franciszka, pokochasz też Jezusa”.

Billy Graham, przewodniczący Konwencji Południowych Baptystów w USA:

Na pytanie: „Nie ma w twojej głowie wątpliwości, że jest on teraz z Bogiem?”
„O, nie. Mogę mieć wątpliwości co mnie samego, ale nie co do Kardynała Wojtyły – Papieża. Myślę, że jest teraz z Panem, bo on wierzył. Wierzył w Krzyż. Na tym się skupiał przez całą swoją służbę – na krzyżu. Nie ma znaczenia czy mówimy o osobistych sprawach czy o problemach etycznych – on zawsze czuł, że krzyż i zmartwychwstanie są odpowiedzią na wszystkie nasze problemy. Był on silnym wierzącym”.
Mateusz Wichary, prezbiter naczelny Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP oraz przewodniczący Aliansu Ewangelicznego w RP:

„Uważam jednak, że jako protestanci nie powinniśmy odmawiać Bogu prawa powołania autentycznie gorliwego chrześcijanina na zwierzchnika kościoła rzymskokatolickiego. Ze swojej strony życzę papieżowi Franciszkowi błogosławieństwa pokory i mądrości, o które jak widać ze świadectw gorliwie prosi, i to również chrześcijan ewangelicznych, aby z Bożą pomocą i dla Bożej chwały potrafił swój kościół, targany tak wieloma sprzecznymi tendencjami, nasączać Chrystusem i prawdą Bożą, i przez to budować Królestwo Boże”.

Wcześniej w artykule ksiądz Wichary zastrzegł sobie, że być może chrześcijańska postawa papieża to tylko pozory. Nie zmienia to faktu, że zasiał w głowach czytelników ideę – papież to nasz przyjaciel, a wiele wskazuje na to, że to nasz brat w Chrystusie.

Logika ekumenistów jest taka: w Kościele katolickim są nawróceni księża (łącznie z samym papieżem). Nawrócili oni w swoich głowach miliard katolików bez wychodzenia z domu! To się nazywa sukces. Co na taką niepoczytalną ideę odpowiedziałby książę (nie mylić z księdzem) kaznodziejów Charles Spurgeon?

„Nie możemy mieć rozejmu ani traktatu z Rzymską religią. Wojna! Wojna! Wojna z nią! Nie może być pokoju. Ona nie może mieć pokoju z nami, my nie możemy mieć pokoju z nią. Ona nienawidzi prawdziwego Kościoła, my możemy powiedzieć, że ta nienawiść jest odwzajemniona. Nie położymy ręki na jej księży, nie dotkniemy nawet włosa ich głów. Niech będą wolni. Ale będziemy dążyć do tego by zniszczyć ich doktrynę z powierzchni ziemi, ponieważ jest to doktryna demonów. O Boże, spraw by przepadł Kościół rzymskokatolicki i został pochłonięty w ogniu”.

A ekumenistom szczerze życzę opamiętania, wyjścia z Rady Ekumenicznej i zaprzestania siania podziałów i zgorszenia wśród kościołów protestanckich

2 Komentarze

  1. Ewa S said,

    27 października, 2018 @ 12:56 pm

    Czy mógłby Pan podać jakieś informacje/linki co do tych artykułów M.Wicharego? Gdzie je można znaleźć w całości?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: